سفر به ترکیه


سفر به ترکیه

انسان ذاتا سفرکردن را دوست دارد ، کمتر کسی را می توان پیدا کرد که از سفر خوشش نیاید ، سفر کردن به چند طریق صورت می گیرد.

1 - زمینی

2 - هوایی

3 - دریایی

در این مقاله حرف ما در مورد سفر به ترکیه میباشد که به علت همسایه بودن با کشور ما سفر دریایی از ایران به ترکیه عملا امکانپذیر نیست چون مرز دریایی بین دو کشور وجود ندارد.

سفر به ترکیه

حال ما به دو صورت دیگر میتوانیم سفر به ترکیه را تجربه کنیم : 1 - سفر زمینی 2 - سفر هوایی

در سفر زمینی ما مسیر طولانی را باید طی کنیم تا به شهرهای استانبول یا آنکارا یا آنتالیا برسیم

چرا ؟

چون بُعد مسافت کشور ترکیه از لحاض عرضی بسیار زیاد است و چون این کشور از دو بخش تشکیل شده مسافت زیادی را برای پیمودن باید طی بکنید

این دو بخش عبارتند از : 1 - بخش آسیایی 2 - بخش اروپایی

1 - بخش آسیایی در سفر به ترکیه

1 - آنکارا  ( که پایتخت سیاسی کشور ترکیه میباشد )

سفر به ترکیه

2 - آنتالیا  ( که یکی از مراکز مهم تفریحی و توریستی کشور ترکیه میباشد )


سفر به ترکیه

به غیر از این دو شهر مهم در سفر به ترکیه منطقه ای نیز وجود دارد که بسیار از لحاظ گردشگری مهم است که این منطقه بودروم نام دارد که زیباترین منطقه ساحلی در ترکیه است که به شکل بندر بوده و در حدود 30 هزار نفر جمعیت دارد و از مناطق مهم شهرستان باستانی هالیکارناسوس در جنوب غربی ترکیه قرار دارد که با کمک تور بودروم میتوانید اطلاعات در مورد تور این منطقه کسب کنید.

سفر به ترکیه

به غیر ار این منطقه منطقه های زیبای دیگری نیز وجود دارد که به شما در انتخاب مقصد سفربه ترکیه توسط تورترکیه کمک خواهد کرد که عبارتند از :

1 - کوش آداسی ( جزیره پرندگان )

2 - کاپادوکیا ( شهری با قدمت 4 هزار ساله در مرکز کشور ترکیه )

3 - ترابوزان ( در شمال  شرق ترکیه کنار دریای سیاه )

4 - وان ( در شرق ترکیه در نزدیکی مرزهای ایران )

آلانیا ( در جنوب ترکیه از بخش های شهر آنتالیا )

2 - بخش اروپایی در سفر به ترکیه

اما بخش اروپایی که یکی از مهمترین بخش های کشور ترکیه می باشد و مرکز اقتصادی ترکیه و قلب تپنده اقتصادی و تجاری ترکیه به مرکزیت شهر مهم استانبول در این بخش قرار دارد که در سفر به ترکیه درموردش صحبت خواهیم کرد .

استانبول به نوعی پایتخت اقتصادی و تجاری ترکیه هم می باشد.که به جز این توصیف یکی از مراکز مهم توریستی ترکیه نیز می باشد و قطب گردشگری کشور ترکیه نیز می باشد که اطلاعات ما در تور استانبول کمک زیادی به گردشگران عزیز در سفر به ترکیه کمک خواهد کرد که میتوانید قیمت تور استانبول را نیز در آن ببینید.

سفر به ترکیه

 

 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها