سفر با کودکان


سفر با کودکان

خیلی از مردم ، فکر میکنند سفر رفتن با کودکان مشقت بار است و وقتی بچه دار میشوند، تا مدت ها به بهانه کودکشان، دور سفر را خط میکشند . این در حالی است که حتی میتوان با وجود کودکان هم سفری لذت بخش داشت و خاطراتی خوب را تجربه کرد. اگر چه سفر کردن با کودکان، سختی هایی هم در پی دارد اما اگر با آمادگی و لوازم و تجهیزات مخصوص سفر کنید، میتوانید سفری خوش را تجربه کنید.

سفر با کودک

 

اگر قصد دارید با هواپیما سفر کنید. سعی کنید بلیط خود را برای ساعاتی بگیرید که میدانید کودکتان در آن زمان به خواب میرود. احتمال خوابیدن کودک در این ساعت ها بیشتر از بقیه اوقات است و شما مجبور نیستید به فکر بی حوصلگی یا سر و صدای کودک خود باشید. علاوه بر این سعی کنید در انتخاب صندلی، دقت داشته باشید . اگر تنها نیستید و کسان دیگری نیز همراه شما هستند، سعی کنید صندلی های متفاوتی را انتخاب کنید تا بتوانید هم  مسئولیت نگه داشتن کودک را بین یکدیگر تقسیم کنید و هم کودک بی حوصله خود را با سرگرم کردن به مناظر مختلف آرام کنید و مجبور نباشید به طور دائم یک جا بنشینید .  البته اگر کودک شما بیش از دو سال دارد باید برای او صندلی جداگانه ای بگیرید که البته  تخفیف خوبی نیز به آن تعلق می‌گیرد. در غیر اینصورت ، در حالیکه کودک تان کم تر از دوسال داشته باشد، میتوانید او را روی پای خود بنشانید.

سفر با کودک

 

برای بستن چمدان، سعی کنید بار زیادی نداشته باشید و  اصطلاحا سبک سفر کنید. وسایل مخصوص فرزندتان را بردارید و حواستان باشد چیزی را از قلم نندازید. حتما  يک بسته‌ بهداشتي شامل دستمال کاغذی، محلول ضدعفونی کننده و دستمال مرطوب همراهتان باشد. داروهایي مثل ضد تهوع، دل‌درد، ضد تب، پماد و لوسیون را نیز در چمدان خود جای دهید تا اگر بدن کودکتان نسبت به تغییر شرایط هوایی واکنش نشان داد، بدانید چه کار کنید. وسایل بازی بچه را یادتان نرود و اگر وسیله ای هست که کودکتان زیاد به آن توجه نشان میدهد، حتما آن را بردارید تا در زمان بدخلقی و بی حوصلگی کودکتان را با آن سرگرم کنید. 

چمدان بستن

 

قبل از سفر حتما کودک خود را پیش پزشک ببرید و از سلامت او اطمینان پیدا کنید و از توصیه های پزشک استفاده کنید. حتما قبل از شروع سفر ، هتل خود را رزرو کنید تا مجبور نباشید، با وجود کودک خود، در کشور یا شهر مقصد دنبال هتل بگردید و اذیت شوید. درباره سفر خود با کودکتان حرف بزنید و از جاذبه ها و تفریحاتی که میتوانید در سفر تجربه کنید، برای او تعریف کنید . اجازه دهید کودکتان بداند قرار است از کجا بازدید کند و چه چیزهایی در انتظارش است. قبل از اینکه  سوار وسیله نقلیه ی خود شوید، حتما پوشک کودک را عوض کنید تا در حین سفر دچار مشکل نشوید . علاوه بر این مقداری خوراکی و آب همراهتان باشد تا اگر کودکتان بهانه گیری کرد، اذیت نشوید .

سفر با کودک

در بازدید هایی که از شهر به عمل می آورید ، حتما لباس اضافه نیز به همراه داشته باشید، بهتر است برای خودتان هم لباسی در دسترس قرار دهید که اگر مشکلی پیش آمد، بتوانید کنترل و مدیریت کنید. آدرس هتل، مشخصات خودتان وبقیه اطلاعات لازم را حتما به کودک خود بدهید و از او بخواهید که آن را همه جا به همراه  داشته باشد و در صورت لزوم اگر مشکلی برای او پیش آمد آنرا به پلیس یا دیگران بدهد .
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • مریم | شنبه 17 تیر 1396

  واقعا متن جالبی در مورد سفر با کوکان نوشتید ممنون
 • بمانی | شنبه 17 تیر 1396

  به همه ی عزیزان پیشنهاد می کنم که حتما این مطالب رو برای اینکه یک مسافرت راحت را با کودکان خود تجربه کنند مطالعه فرمایند.
 • سحر | شنبه 17 تیر 1396

  مطالب بسیار خوبی بود ممنون
 • بهرام ساعی | شنبه 17 تیر 1396

  برای تهیه ی بلیط برای تورها چه کاری باید انجام دهیم؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها