روستای نکارمن شاهرود


 درباره روستای نکارمن شاهرود

روستای نکارمن شاهرود :: باز هم می خواهیم به یک روستای فوق العاده زیبا سفر کنیم. این بار روستای نکارمن شاهرود را انتخاب کرده ام. شما میتوانید در تابستان به این روستا سفر کنید و از آب و هوای خنک و مطبوعش لذت ببرید.

روستای نکارمن در شهرستان شاهرود استان سمنان قرار دارد.(شهرستان شاهرود بعد از شهرستان طبس بزرگترین شهرستان ایران است) روستای نکارمن شاهرود سمنان روستایی است از دهستان خرقان( مرکز دهستان خرقان قلعه نو خرقان است. این دهستان روستاهای بسیاری چون علی آباد، زرگر، قهیج، تاش، قلعه آقا، میان آباد و غیره را شامل می شود) در بخش بسطام(مرکز بخش بسطام شهر بسطام است) که گاهی آنرا نگارمن می نامند. این روستا در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته و دارای آب و هوایی معتدل در تابستان و سرد در زمستان است.

آبشار نکارمن: آبشار نکارمن از جاذبه های طبیعی و گردشگری روستای نکارمن به شمار می رود. این آبشار در نزدیکی روستای نکارمن قرار دارد. آبشار نکارمن در دامنه کوه شاهوار و در دره های که به سمت روستای نکارمن سرازیر است، واقع شده است. شاهوار از کوههای رشته کوه البرز به ارتفاع 3986 متر است. این کوه در مرز استان سمنان و استان گلستان قرار دارد. قله شاهوار از جاذبه های گردشگری منطقه مجن می باشد(شهر مجن در شمال غربی شاهرود قرار دارد. مجن شهری بن بست است و به کوهستان ختم می شود. تنها راه ارتباطی آن جاده ایست که شاهرود را به گرگان وصل می کند). این قله از نظر ارتفاع در ایران رتبه 24 ودر استان سمنان رتبه اول را دارد. روستاهای نکارمن، تاش، قطار زرشک، پری خوانی و آبشار نکارمن در کوهپایه های شاهوار قرار دارند.

در حقیقت آبشار نکارمن شامل دو آبشار مرتفع و کوتاه است. ارتفاع آبشار بلند آن 110 متر و ارتفاع آبشار کوتاه تر 20 متر می باشد. منبع آبشار نکارمن رودخانه فصلی نکارمن است که از چشمه های کوه شاهوار سرچشمه گرفته و در مسیر خود به رودخانه تاش می پیوندد.(رودخانه تاش و یا رودخانه شاهرود از کوهای شاه کوه و شاهوار منشائ می گیرد و پس از عبور از بسطام به کویر نمک ریخته می شود. در شمال رودخانه تاش مناطق ییلاقی زیبایی وجود دارد)

روستای نکارمن شاهرود

برای رسیدن به روستای نکارمن در جاده شاهرود - مجن 13 کیلومتر طی کنید و سپس وارد جاده فرعی نکارمن شوید. آبشار نکارمن در 4 کیلومتری روستای نکارمن قرار دارد و از این روستا می توانید به سمت آبشار حرکت کنید. برای رفتن به این آبشار نیاز به وسیله خاصی نیست.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به شهرستان شاهرود سمنان به  لینک داده شده مراجعه نمایید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها