روستاهای شهرستان بیله سوار


توضیح کلی در مورد روستاهای شهرستان  بیله سوار

روستاهای شهرستان بیله سوار در استان اردبیل: اکبر داود قشلاقی روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان بیله سورا، بخش مرکزی (یکی از بخش های تابعه شهرستان بیله سوار در استان اردبیل)، دهستان انجیرلو (دهستانی در بخش مرکزی شهرستان بیله سوار) قرار دارد، روستای ولی ممیلو روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان بیله سوار، بخش قشلاق دشت (یکی از بخش های تابعه شهرستان بیله سوار)، دهستان قشلاق شرقی (نام دهستانی در بخش قشلاق دشت شهرستان بیله سوار) قرار دارد، روستای انجیرلو هم یکی از روستاهای بی نظیر شهرستان بیله سوار در استان اردبیل می باشد که در بخش مرکزی، دهستان انجیرلو قرار دارد، روستای بابک (بیله سوار) که در شهرستان بیله سوار، بخش مرکزی، دهستان گوگ تپه (نام دهستانی در بخش مرکزی شهرستان بیله سوار) قرار دارد، روستای جهان خانملو روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان بیله سوار، بخش مرکزی، دهستان انجیرلو قرار دارد، روستای چالمه کندی هم به عنوان یکی دیگر از روستاهای بی نظیر شهرستان بیله سوار، در بخش مرکزی، قشلاق دشت، دهستان قشلاق شرقی قرار دارد، روستای خاکریز (بیله سوار) نیز به عنوان یکی دیگر از روستاهای شهرستان بیله سوار در بخش مرکزی، دهستان انجیرلو قرار دارد.

روستاهای شهرستان بیله سوار

روستاهای شهرستان بیله سوار در استان اردبیل:

روستای خان باباکندی روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان بیله سوار، بخش قشلاق دشت، دهستان قشلاق شرقی قرار دارد، روستای خلیفه لو کندی بزرگ نیز روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان بیله سوار، بخش قشلاق دشت، دهستان قشلاق شرقی قرار گرفته است، روستای دمیرچی خرابه سی هم به عنوان یکی دیگر از روستاهای شهرستان بیله سوار در بخش قشلاق دشت، دهستان قشلاق جنوبی جای دارد، روستای دمیرچی لو روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان بیله سوار، بخش مرکزی، دهستان گوگ تپه قرار گرفته است، روستای روح کندی نیز به عنوان یکی از روستاهای جالب در بین روستاهای شهرستان بیله سوار در بخش قشلاق دشت، دهستان قشلاق شرقی قرار دارد، روستای زرگر (بیله سوار): این روستا هم به عنوان یکی دیگر از روستاهای شهرستان بیله سوار در بخش مرکزی، دهستان گوگ تپه قرار دارد، روستای شورگل هم به عنوان یکی دیگر از روستاهای بی نظیر شهرستان بیله سوار در بخش قشلاق دشت، دهستان قشلاق جنوبی قرار دارد.

روستاهای شهرستان بیله سوار در استان اردبیل:

روستای فولادلوقویی هم روستایی است که در استان اردبیل، شهرستان بیله سوار، بخش مرکزی، دهستان گوگ تپه قرار گرفته است، روستای قره قاسملو روستایی است که در شهرستان بیله سوار، بخش مرکزی قرار دارد، روستای ملا نقی قنبر هم از جمله روستاهای شهرستان بیله سوار می باشد که در بخش قشلاق دشت، دهستان قشلا شرقی جای گرفته است، روستای قیز قالاسی که به فارسی ((قلعه دختر) نام دارد در حدود 15 کیلومتری جنوب بیله سوار در مسیر جاده بیله سوار- اردبیل قرار دارد. این روستا به مناسبت قرار گرفتن در پای قلعه ای به همین نام به قیز قالاسی مشهور است که بنای این قلعه به سده های پیشین مربوط است و آثار این قلعه هم در قسمت شمال غربی روستای قیز قالاسی موجود است. روستای انجیر لو نزدیک ترین آبادی به این مکان است که کمتر از یک کیلومتر فاصله دارد. در مورد "قیز قالاسی" افسانه های زیادی در بین اهالی محل مشهور است. از جمله گفته می شود که در دوران گذشته قیز قالاسی شهری بزرگ و آباد بوده که روزی دسته ای از مارها به این شهر حمله می کنند و مردم از ترس مارها مجبور به ترک شهر می شوند. از آن زمان به بعد شهر به ویرانه تبدیل می شود. به نظر می رسد محل "باجروان" (یا بجروان از شهرهای مهم آذربایجان و در منطقه مغان بوده است که تا قرن های سوم و چهارم، این شهر رونق داشته است) تاریخی خیلی نزدیک به آن بوده است.

عزیزان و علاقمندان به مشاهده از آثار تاریخی منحصر به فرد و شهرستان های زیبای استان اردبیل می توانند تور اردبیل را برای مسافرت های خود انتخاب کنند.

سایت تورزپرس اطلاعات جامع و کاملی در مورد تور اردبیل از جمله بناهای تاریخی شهرستان بیله سوار در اختیار شما عزیزان قرار می دهد و شما می توانید یکی از بهترینن و خاطره انگیزترین مسافرت های عمر خود را تجربه کنید.

علاقه مندان برای مشاهده ی بهترین روستاهای شهرستان بیله سوار می توانند بر روی لینک مربوطه کلیک نمایند.

 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها