روستاهای استان سمنان


 اطلاعاتی در مورد روستاهای استان سمنان

روستاهای استان سمنان::  در این مقاله تعدادی از روستاهای استان سمنان را به شما معرفی می کنم.

از روستاهای استان سمنان میتوان موارد زیر را نام برد:

ده قاضی: روستای ده قاضی در شهرستان آرادان قرار دارد.

ده نمک: روستای ده نمک در دهستان فراوان در بخش کهن آباد شهرستان آرادان واقع شده است.

پاده: روستای پاده در شهرستان آرادان قرار دارد. تونل های نمکی این روستا بسیار معروف هستند. زبان و گویش مردم روستای پاده ترکی الیکایی است. از محصولات کشاورزی این روستا میتوان پنبه، جو، گندم، انجیر و انار را نام برد.

رامه: روستای رامه در شهرستان آرادان و در شمال روستای ده نمک واقع شده است. این روستا مورد توجه بسیاری از کوهنوردان می باشد. زبان مردم روستای رامه گیلکی است و بیشتر آنها از ساکنین دماوند و ساری بوده اند.

یاتری: دهستان یاتری در شهرستان آرادان قرار دارد و مرکز آن روستای داورآباد است. از دیدنیهای این دهستان قلعه یاتری است که در قسمت بالای آن قرار دارد.

روستاهای استان سمنان

ده ملا: روستای ده ملا در دهستان ده ملا شهرستان شاهرود واقع شده است. از دیدنیهای روستای ده ملا قلعه ایرج، کاروانسرای شاه عباسی، درختان کهنسال و چشمه وصفه می باشد.

تاش: روستای تاش در قسمت کوهستانی شهرستان شاهرود قرار دارد. این روستا قدمتی تاریخی دارد و نام آن در سفرنامه های بسیاری آمده است.

بادله کوه: روستای بادله کوه در دهستان رودبار شهرستان دامغان قرار دارد. از جاذبه های تاریخی این روستا قلعه بادله کوه است که مربوط به هزاره اول قبل از میلاد می شود.

سرخده: روستای سرخده در دهستان پشت کوه شهمیرزاد در شهرستان مهدی شهر قرار دارد و به علت خاک سرخی که دارد سرخده نامیده می شود.

سیاه پره: روستای سیاه پره در بخش مرکزی شهرستان دامغان واقع شده است. سیاه پره نام یک پرنده است.

بیابانک: روستای بیابانک، روستایی در شهرستان سرخه و با قدمتی چندین ساله است.

لاسجرد: روستای لاسجرد(لاسگرد) در دهستان لاسجرد شهرستان سرخه قرار دارد. از محصولات این روستا پنبه، انگور، انار، خربزه، غلات و پیاز می باشد.

تویه دروار: دهستان تویه دروار در بخش امیرآباد شهرستان دامغان واقع شده است. این دهستان به علت وجود چشمه قل قل بسیار سرسبز می باشد.

قلعه نوخرقان: روستای قلعه نوخرقان در دهستان خرقان شهرستان شاهرود قرار دارد.

باغچه: روستای باغچه روستایی در شهرستان میامی است.

چند آب: روستای چند آب روستایی از بخش ایوانکی شهرستان گرمسار است.

بنه کوه: روستای بنه کوه در منطقه گردشگری بنه کوه گرمسار قرار دارد. این منطقه به علت عبور رودخانه حبله رود طبیعت زیبا و دیدنی دارد.

فرومد: روستای فرومد روستایی در شهرستان میامی است. این روستا به علت قرار داشتن در مسیر جاده ابریشم از اهمیت فراوانی برخوردار بوده است.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به روستای رامه سمنان می توانید به لینک  داده شده مراجعه نمایید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها