رزرو تور مشهد فروردین


رزرو تور مشهد فروردین   Reservation of Mashhad Tour Farvardin

مشهد که از مهم ترین شهرهای ایران به حساب می آید، علاوه بر اهمیتی که در فرهنگ و مذهب کشور دارد، می توان گفت که این شهر دارای قدمت تاریخی بسیار زیادی است. با وجود پیشرفت ها و مدرن سازی هایی که در طی سالیان اخیر در این شهر صورت گرفته است، اما همچنان در گوشه و کنار شهر آثار باستانی و تاریخی بسیاری به چشم می خورند که تور ارزان مشهد را مورد توجه علاقه مندان به تاریخ سرزمین نیز قرار می دهد. با وجود خشک و بیابانی بودن این منطقه، اما باز هم از نظر مناظر و جاذبه های طبیعی مقصد بسیار جذابی است. این شهر دارای جذابیت های متنوعی است که سبب می شود برای هر نوع سلیقه ای جاذبه ای در بر داشته باشد. در ادامه چندی از جاذبه های گردشگری مشهد را بررسی می کنیم.

رزرو تور مشهد فروردین

 

بازار رضای مشهد

مهم ترین، بزرگترین و قدیمی ترین بازار مشهد، همان بازار رضای معروف است. این بازار در مجاورت حرم مطهر رضوی و در فلکه آب واقع شده است. هنوز بافت قدیمی بازار حفظ شده است و تنها مغازه ها تغییر کرده اند. این مرکز شلوغ ترین و پر بازدید ترین بازار سنتی مشهد است که بدون دیدن از آن می توان گفت نیمی از لطف سفر با تور مشهد را از دست داده اید. بیشترین محصولات ارایه شده در این مجموعه صنایع دستی مشهد و سوغات خاص این شهر است که شما در کنار خرید کردن می توانید از معماری سنتی، قدیمی و زیبای بازار نیز نهایت لذت را ببرید. توجه داشته باشید که حرم مطهر درب های زیادی دارد این بازار در مجاورت درب باب الرضا قرار گرفته است.

بازار رضا مشهد

 

باغ گیاهشناسی مشهد

معمولا باغ های گیاهشناسی از سرسبزترین و زیباترین قسمت های هر شهری هستند و علاقه مندان به طبیعت و طبیعت گردی به هیچ وجه چنین فرصتی را برای گشت وگذار از دست نمی دهند. مشهد نیز باغ گیاهشناسی بزرگی دارد که بسیار جامع و زیبا است. این باغ را در بلوار جمهوری خواهید یافت. البته مهم ترین علت طراحی و ساخت این باغ ها حفظ و نگهداری از گیاهان مخصوصا گونه های در حال انقراض است. در این مجموعه ها بیشتر سعی در انجام کارهای علمی و تهیه بانکی از ژن های زنده گیاهی است. دانشجویان زیادی از این مجموعه ها دیدن می کنند و بسیاری از پروژه های خود را به انجام می رسانند. انجام پروژه های پژوهشی و همینطور طراحی و اجرای برنامه های ترویج گل و گیاه در شهر از دیگر اقداماتی است که در باغ های گیاهشناسی صورت می گیرد. اما در کنار تمام این ها می توان گفت این امکان نیز برای گردشگران فراهم شده است تا از این محیط زیبا استفاده کنند و زمانی را در آن بگذرانند.

باغ گیاهشناسی مشهد

 

آب و هوای مشهد برای تور مشهد فروردین ماه چگونه است؟

آب و هوا و اقلیم مقصد گردشگری، تاثیر بسیار زیادی در انتخاب تور مورد نظر شما خواهد داشت. برای یک مسافرت ایده آل بهتر است در ماه و فصلی به شهر مورد علاقه خود سفر کنید که از بهترین اقلیم و امکانات شهر بهره ببرید. البته این شهر به علت وجود حرم مطهر امام رضا علیه السلام در تمام ایام سال و فارغ از آب و هوای آن، زائران بسیاری دارد. اما با این وجود دیگر علاقه مندان به بازدید از این شهر به شرایط جوی اهمیت ویژه ای می دهند. چرا که این شهر دارای آب و هوای گرم و خشکی است. تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و برفی سبب شده تا جاذبه های تاریخی و طبیعی شهر در ایام خاصی مخاطب داشته باشد. برای خرید آنلاین تور به مقصد مشهد و برای فروردین ماه همین حالا می توانید به لیست تورهای ما مراجعه نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها