رزرو تور آنکارا فروردین


رزرو تور آنکارا فروردین  Ankara tour reservation Farvardin

آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و همینطور پایتخت این کشور است که از طرفی پایتخت سیاسی استان آنکارا نیز محسوب میشود. این شهر شهری جدید و نسبتاً مدرن است که به عنوان یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه نیز شناخته میشود و از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است. این استان در شرق فلات بزرگ و مرتفع آناتولی در ارتفاع ۸۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و سرتاسر نواحی شمال شرقی آن توسط جنگل هایی سر سبز پوشیده شده است.

آنکارا

در زمان تسلط رومی ها به ترکیه، آنکارا یک مرکز مهم فرهنگی، تجاری و هنری محسوب میشد. همینطور در زمان پادشاهی عثمانی ها یک مرکز مهم بازرگانی در قسمت شرق برای کاروان هایی بود که در این مسیر قرار داشتند. اما بعد ها طی اتفاقاتی از اهمیت آن کم شد، ولی مجددا وقتی توسط رهبر ترکیه یعنی آتاتورک به عنوان مقر اصلی اداره جنگ آزادی بخش انتخاب شد، دوباره اهمیت خود را بدست آورد. با توجه به نقش مهم آنکارا در جنگ، سرانجام در تاریخ ۱۳ اکتبر ۱۹۲۳ به عنوان پایتخت جمهوری جدید ترکیه معرفی گشت. به همین سبب از آثار تاریخی فراوانی برخوردار است که به عنوان جاذبه های گردشگری آنکارا مورد بازدید گردشگران زیادی قرار میگیرند.

در حال حاضر  آنکارا از دو بخش قدیم و جدید تشکیل شده است که بخش قدیمی آن  اولوس نام دارد و بخش جدید آن به شهیر معروف است. ساختمان های قدیمی آنکارا در قسمت قدیمی شهر قرار دارد و کوچه های باریک و پر پیچ وخم نشان دهنده بخش قدیمی آن هستند. اما هتل ها، رستوران ها، مراکز هنری، مراکز خرید، برج ها و آسمان خراش ها، ادارات دولتی و سفارتخانه ها، همگی در قسمت جدید آنکارا واقع شده اند.

 

آب و هوای آنکارا

به سبب موقعیت جغرافیایی این شهر، آب و هوای آنکارا، آب و هوایی قاره ای است. به این معنی که در فصل زمستان سرد و برفی میشود و در تابستان ها گرم و خشک است. به سبب شرجی نبودن آنکارا، این شهر در فصل تابستان از آب و هوای مطبوع تری نسبت به دیگر شهرهای ساحلی ترکیه برخوردار است. در فصل های بهار و پاییز نیز آب و هوایی ملایم دارد اما بیشتر باران های آنکارا نیز در این دو ماه اتفاق می افتد‌. ماه های اردیبهشت، خرداد و شهریور تا اواخر مهر ماه نیز بهترین زمان برای سفر به آنکارا هستند‌ .

جاذبه های گردشگری آنکارا

 

جاذبه های گردشگری آنکارا

آنکارا نیز مثل خیلی از شهر های دیگر ترکیه، جاذبه های گردشگری زیادی دارد که باعث میشود این شهر برای هر گردشگر با هر سلیقه ای جذاب باشد. یکی از جاذبه های گردشگری محبوب آنکارا، مقبره آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه است که در بخش آنیپ شهر بر روی یک تپه قرار گرفته است. علاوه بر این، موزه ای در این شهر قرار دارد که بعضی از وسایل و عکس های آتاتورک را میتوانید در آن ببینید. معبد آگوستوس و روم آنکارا یکی دیگر از آثار تاریخی آنکاراست که بعد از فتح آناتولی مرکزی توسط رومی ها در قبل از میلاد بنا شده و در قرن دوم گسترش پیدا کرد و در قرن پنجم بیزانسی نیز به کلیسا تبدیل شد.

قلعه آنکارا نیز به عنوان نماد شهر آنکارا مورد بازدید افراد زیادی قرار میگیرد. این قلعه تاریخی بر روی تپه ای به ارتفاع 978 متر در منطقه یولوس واقع شده و در تاریخ آنکارا به عنوان یک پایگاه نظامی مورد استفاده قرار میگرفت.  قیمت  تور آنکارا با توجه به نوع تور و امکانات آن میتواند متفاوت باشد و شما میتوانید برای خرید تور آنکارا، به لیست تورهای ما مراجعه نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • مانی | دوشنبه 02 بهمن 1396

    سلام. خرید تور آنلاین آنکارا به چه صورته؟
  • مهسا | دوشنبه 02 بهمن 1396

    سلام . تور ۲ شب و ۱ روز آنکارا چه قدر میشه هزینه ش؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها