راهنمای سفر به جام جهانی 2018 روسیه


راهنمای سفر به جام جهانی 2018 روسیه   Travel Guide to Russia's 2018 World Cup

جام جهانی سال پیش روی میلادی، طبق قرعه کشی انجام شده، در روسیه برگزار خواهد شد. روسیه به عنوان قطب گردشگری دنیا، با این مسابقات می تواند درآمد چندین سال خود را در طی برگزاری این رویداد جهانی به دست آورد. این مسابقات از 14 ژوئن تا 15 ژوئیه 2018 به طول می انجامد. این تورنمنت در دوازده ورزشگاه و یازده شهر روسیه برگزار خواهند شد. این شهر ها شاملکالینینگراد (Kaliningrad)، قازان (Kazan)، مسکو، نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)، روستوف نا دونو (Rostov-on-Don)، سن‌ پترزبورگ، سامارا (Samaraaaa)، سارانسک (Saransk)، سوچی (Sochi)، ولگوگراد (Volgograddd) و یکاترینبورگ (Ekaterinburg) می شوند که قرار است هیجان انگیز ترین مسابقات فوتبالی بین ملت ها را در خود، به همراه هزاران تماشاگر برگزار کنند.


مسکو به عنوان شاه راه اصلی و پایتخت روسیه، می تواند مقصد مورد نظر شما برای ثبت و رزرو آنلاین تور به این کشور باشد. مسکو هم چنین با دارا بودن چهار فرودگاه بین المللی، 9 ایستگاه راه آهن و متروی خود که 185 ایستگاه دارد، از نظر ارتباطات با سایر شهر های برگزار کننده ی مسابقات بسیار مناسب است و می توان با متروی مسکو، به تمامی شهرهای برگزار کننده این مسابقات نقل مکان کرد. البته باید این نکته را در نظر بگیریم که شهر قازان نیز به عنوان گزینه ای در دسترس، بسیار مناسب است. ولی تنها مشکل اقامت در این شهر زیبا این است که پس از مرحله ی یک چهارم نهایی، هیچ مسابقه ی دیگری در این ناحیه برگزار نمی شود. قهرمان این دوره از مسابقات جام جهانی 2018 به جام کنفدراسیون های 2021 صعود خواهد نمود. یکی از تیم های راه یافته به جام جهانی 2018، تیم ملی کشور عزیزمان ایران بوده و به همین دلیل، ایرانیان زیادی برای تماشای مسابقات و همراهی تیم ملی وطنشان، راهی روسیه می شوند. بهترین حضور ایران در گذشته، در مرحله ی گروهی سال های 1978، 1998، 2006، 2014 می باشد. و بهترین حضور میزبان این دوره از مسابقات، در گذشته نیز کسب مقام چهارم در سال 1966 است. تاریخ قرعه کشی جام جهانی با اعلام فیفا روز 10 آذر خواهد بود. امیدواریم تا تیم ملی کشورمان، این بار با یک قرعه ی خوب بتواند از مرحله ی گروهی بالا بیاید و تاریخ ورزشی کشورمان را درخشان تر نماید.

جام جهانی 2018

به جز مسکو، در تمام ده شهر دیگر، تنها یک ورزشگاه مورد بازسازی قرار گرفته و میزبان مسابقات خواهند بود. ولی مسکو با دو ورزشگاه خود به نام های "لوژنیکی" و "اوتکریتیه آرنا" میزبان مسابقات و هم چنین فینال آن خواهد بود. بیشترین ظرفیت ورزشگاه های روسیه، مربوط به ورزشگاه لوژنیک مسکو می باشد که می تواند ظرفیتی معادل 81000 نفر را در خود جای دهد. این ورزشگاه در سال 1956 تاسیس گردید. نکته ی قابل توجه پیرامون جام جهانی 2018 روسیه این است: "این که کدام یک از شهر های روسیه را به عنوان مقصد خود در تور روسیه جام جهانی 2018 انتخاب می کنید مهم نیست"، چرا که کافیست تنها به چند نکته ای که در زیر برایتان عرض می کنیم دقت داشته باشید.


- یکی از نکات قابل توجه این دوره از مسابقات این است که پوتین، مستر پرزیدنت این کشور، از لغو ویزا سخن گفته است! به طوری که از 10 روز قبل از شروع بازی ها تا 10 روز بعد از اتمام بازی ها، هر کس از هر نقطه ی دنیا می تواند بدون ویزا برای دیدن این مسابقات اقدام نماید.

- شاید تنها دلیلی که بعضی از شما را از رفتن به این کشور باز می دارد، فکر یخ بندان ها و دمای بسیار پایین روسیه باشد. باید به شما بگوییم که خوش شانس هستید! چرا که دمای هوا در زمان این مسابقات معتدل است و تقریبا معادل 19 درجه ی سانتی گراد می باشد و فرصتی مناسب برای تماشای مسابقات و همچنین جاذبه های شهر های مختلف روسیه است.

- اختلاف زمانی بین شهر های مختلف روسیه را که حتی به 9 ساعت هم می رسد، فراموش نکنید. این کشور به دلیل وسعتی که دارد و موقعیت جغرافیایی اش، بیش از ده منطقه ی زمانی را دارا است. پس حواستان به ساعت خود باشد.

- یکی دیگر از مواردی که شاید عنوان کردنش خالی از لطف نباشد، چنج کردن پول هایتان است. واحد پول روسیه روبل است که هر یک روبل معادل 56 تومان در ایران است. در سفر به روسیه، هرگز از چک های مسافرتی استفاده نکنید. و در نهایت آرزومندیم که سفر خوشی را به این کشور پر جاذبه و دوست داشتنی داشته باشید.


جام جهانی 2018
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها