دیدنیهای سمنان


 جالب ترین دیدنیهای سمنان

کالپوش: یکی از دیدنیهای استان سمنان منطقه کالپوش است. منطقه کالپوش در شمال شرق استان سمنان در شاهرود و بین سه استان خراسان شمالی، گلستان و سمنان قرار گرفته است. این منطقه در دوره صفویه جزو طبرستان یا گرگان فعلی بوده است. کالپوش از نظر طبیعی به سه قسمت کوهستانی، دشت و جلگه ای تقسیم می شود. از روستاهای این منطقه حسین آباد و باغچه است. علت نام نهادن باغچه قرار گرفتن روستای قدیم در کنار باغچه های کوچک بود. دشت های شقایق و آفتابگردان کالپوش بسیار دیدنی هستند. دشتهای این منطقه در فصل بهار از گلهای شقایق و اواسط تابستان از گلهای آفتابگردان پوشیده می شوند. آنچه این منطقه را متفاوت تر می کند کشت آفتابگردان در دشتهای ناهموار است. کاشت آفتابگردان در کالپوش بصورت دیمی و آبی است.دیدنیهای سمنان

 

آبگرم سمنان: در کوهای شمال غربی سمنان، محلی است که آبگرم سمنان نام دارد. در این محل آبهای معدنی فراوانی در جریان هستند که اکنون بصورت استخر درآمده اند. در آبگرم سمنان چند قلعه قدیمی وجود دارد که مربوط به دوران پیش از اسلام هستند. این آبگرم سه چشمه دارد که هر کدام خواص دارویی خاص خود را دارند.

 

چشمه مجن: چشمه هفت رنگ مجن شاهرود یکی از دیدنیهای استان سمنان است. چشمه مجن همانند تابلویی هفت رنگ و رویایی است. علت تنوع رنگی این چشمه عبور و جوشیدن آب از دل خاک و کانیهای معدنی منطقه است که مهمترین آن گوگرد می باشد. در قدیم اهالی این منطقه از آب چشمه مجن برای درمان بیماریهای پوستی و استخوانی استفاده می کرده اند. در اطراف این منطقه چشمه های جیوه دار در حال جوشش هستند که بخار جیوه آنها دیده می شود.دیدنیهای سمنان

چشمه معدنی نمک دره: چشمه نمک دره در جنوب شهر سرخه و در کنار روستای بیابانک قرار دارد. آب این چشمه از گنبدهای نمکی جاریست و غلظت نمک آن به حدی است که نمی توان سر را به زیر آب فرو برد.

دیدنیهای استان سمنان

جنگل اولنگ: جنگل اولنگ که در شمال شاهرود و امتداد جنگل های ابر و قطری واقع است از دیگر دیدنیهای استان سمنان می باشد. بعلت اقلیم مرطوب و خنک بازدید از این منطقه در فصلهای بهار، تابستان و پاییز مقدور است. از گیاهان درختی اولنگ میتوان بلوط، ممرز، افرا، توسکا و از گیاهان مرتعی آویشن، شبدر و دم روباهی را نام برد. از جانوران این منطقه خرس قهوه ای، گرگ، پلنگ، خوک وحشی، شغال، روباه، خرگوش، و از پرندگان کبک، بلدرچین، عقاب جنگلی، کرکس، شاهین و قرقاول را میتوان نام برد.

برای داشتن اطلاعات کاملی از جاذبه های گردشگری استان سمنان لطفا به لینک  داده شده مراجعه نمایید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها