در ارمنستان چه غذاهایی را حتما بخوریم؟ (بخش دوم)


در ارمنستان چه غذاهایی را حتما بخوریم؟ (بخش دوم)  ?What foods to eat in Armenia

آیا می دانید چه غذاهایی در ارمنستان محبوبیت بیشتری دارند؟ ارمنستان از جمله کشور هایی است که علاوه بر داشتن جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوان، دارای تنوع غذایی بالایی نیز هست که با عطر و طعم بی نظیرشان، مشتاقان زیادی نیز دارد. اکثر توریست ها و گردشگران ایرانی که در تور ارمنستان شرکت کرده بودند، از یک سری از غذاهای ارمنستان بیشتر استقبال کردند که در ادامه آن ها را برایتان معرفی می کنیم. سایت تورزپرس با جمع آوری اطلاعات مربوط به سفر و گردشگری و ارائه آن ها به شما علاقمندان، بنای خود را در بر طرف نمودن نیازهای مشتریان خود در مسائل مربوط به سفر و خرید و فروش تور و همچنین رزرو آنلاین تور گذاشته است.

در ارمنستان چه غذاهایی را حتما بخوریم؟

 

نان و شیرینی های تنوری ارمنستان

مردم ارمنستان از دیر باز تا کنون به پخت نان و شیرینی در تنور علاقمند بودند. به خصوص انواع نان و شیرینی های خوشمزه را می توان در روستا های ارمنستان امتحان کرد که فوق العاده خوشمزه می باشد. جالب است بدانید این خوشمزه بودن به گذشته های بسیار دور بر می گردد، زمانی که غذای اصلی روستاییان ارمنی نان گندم بوده است و این همه هنر از آن دوران ریشه گرفته و حال به اوج خود رسیده است. اگر قصد خرید تور ارمنستان را دارید، پیشنهاد می کنیم در این کشور، حتما از نان و شیرینی های تنوری ارمنی بخورید که این نان و شیرینی ها قدمتی هزار سال دارد. از نان های ملی ارمنستان که محبوبیت بسیاری دارد می توان به ماتناکاش، ژینگیالو و چُرِک اشاره کرد.

نان و شیرینی های ارمنستان

ماتناکاش در واقع از آرد گندم تهیه می شود و به نان بربری هم شباهت دارد ولی خمیر داخل آن بسیار پف دار تر و نرم تر از نان بربری است، اگر چه در کل، شکل ظاهری ماتناکاش با نان بربری فرق دارد. یک نوع نان ارمنستانی به نام ژینگیالو در این کشور پخته می شود که از نان های سنتی ارمنی است. این نان بسیار خوشمزه و طعم دار است، به صورتی که در تهیه آن از 20 نوع سبزیجات استفاده می شود. خمیر نان از آرد، نمک و آب آماده می شود و داخل آن را با 20 نوع سبزی مانند نعنای فلفلی، نعنا، شوید، ترشکیان، گزنه و انواع دیگر از سبزیجات پر می کنند. که هم مقوی و هم خوشمزه می باشد.

 

کباب ماهی ارمنستان

در ارمنستان چه غذاهایی را حتما بخوریم؟

ماهی یکی از غذاهای سالم و پرطرفدار می باشد که با دو طبخ در ارمنستان تهیه می شود. یک نوع ماهی کباب شده و نوع دیگر ماهی آبپز می باشد. شاید به خاطر وجود دریاچه های متعدد در این کشور است که غذاهای دریایی در ارمنستان بسیار پرطرفدار هستند. در رستوران های ایروان معمولا ماهی روی منقل ذغالی کباب می شود که باعث خوشمزه تر شدن آن می شود . ادویه جات مخصوصی به آن افزوده می شود و در برخی رستوران ها هم داخل شکم ماهی با یکسری ادویه جات مخصوص پر می شود که طعم بی نظیری به آن می دهد. کباب ماهی ارمنستانی نسبت به ماهی آب پز و ماهی در فر پخته شده، شهرت بسیار بیشتری دارد و به طبع خوشمزه تر نیز می باشد. ماهی های قزل آلا و ماهی استرلت از ماهی هایی می باشد که بیشتر برای کباب ماهی استفاده می شود.

 

دلمه معروف ارمنستان

در ارمنستان چه غذاهایی را حتما بخوریم؟

دلمه یک غذای خوشمزه و پر طرفدار در ارمنستان می باشد که طرفداران بسیار زیای دارد. دلمه از غذاهای سنتی و ملی کشور ارمنستان به شمار می رود. دلمه با برگ مو و برگ کلم تهیه می شود و مواد گوشتی با میوه های خشک شده به همراه ادویه های مخصوص، طعم خوشمزه ای به دلمه های ارمنستانی بخشیده است. این غذا با سس مخصوصی سرو می شود که این غذا را لذیذ تر می کند. از میان شهر های ارمنستان در نمودار های خرید تور، این واقعیت پیداست که تور ایروان داری توریست و گردشگر بسیار بالاتری می باشد، که شاید این مورد به علت پایتخت بودن ایروان است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها