در ارمنستان چه غذاهایی را حتما بخوریم؟ (بخش اول)


در ارمنستان چه غذاهایی را حتما بخوریم؟  ?What foods to eat in Armenia

در مورد غذاهای ارمنستان چقدر اطلاعات دارید؟ غذاهای ارمنستانی بسیار به غذاهای ایرانی نزدیک است و حتی یکسری از غذاهای مشترک نیز با هم داریم. اکثر کسانی که در تور ارمنستان شرکت می کنند، نگرانی ای در مورد غذاهای ارمنستانی نداشته و ندارند، چرا که می دانند فرهنگ غذایی این دو کشور تا حدودی با هم سنخیت داشته و دارد. حال اگر می خواهید اطلاعات کاملی در مورد غذاهای کشور ارمنستان داشته باشید، تا در سفر خود علاوه بر چشیدن طعم غذاهای مشترک، بتوانید از دیگر غذاهای محبوب که مختص ارمنستان هست نیز بچشید، در ادامه با ما همراه باشید.

در ارمنستان چه غذاهایی را حتما بخوریم؟ بخش اول

از غذاهایی که بین ما و ارمنستانی ها مشترک می باشد، می توانیم به کباب کوبیده، کباب برگ، دلمه و کوفته اشاره کنیم. ارمنستانی ها مانند ما از برنج نیز در غذاهای خود همیشه استفاده می کنند، ولی نه به اندازه ما، و شیوه طبخ متفاوت تری هم دارند. اگر غذاهای ارمنستانی به مزاج شما خوش نیامد، نگران نباشید! به علت این که رستوران های ایرانی بسیاری در ارمنستان، به خصوص در پایتخت این کشور، یعنی شهر ایروان وجود دارد. نمک و فلفل ادویه بسیار مهمی در غذاهای این کشور به شمار می رود و از ادویه های دیگر استفاده کمتری می شود. غذاهای ارمنستان دارای شهرت و تنوع بسیار زیادی می باشد و این موضوع باعث شده اکثر گردشگران تمایل به چشیدن غذاها ی این کشور داشته باشند.

در اکثر غذاهای ارمنی فرآورده‌های گوشتی جایگاه مهمی دارند. البته می توان گفت دلیل استفاده زیاد از فرآورده‌های گوشتی در غذاهای ارمنی، برگرفته از سنت دامپروری مردم این کشور می باشد. البته استفاده از انواع سبزیجات و انوع غلات در این کشور نیز بسیار متنوع است. همچنین در گذشته کلیه غذاهای ارمنی ها بر روی آتش طبخ می‌شد، که این موضوع به لذیذ شدن غذاهای آنان بسیار کمک می کرد و این فرهنگ قدیمی هنوز هم در آشپزخانه های ارمنستان فراموش نشده است.

 

چند غذای معروف ارمنستان

ایشلی کوفته ارمنستان: این غذا از گوشت تهیه می شود و در واقع نوعی گوشت له شده است که با ادویه و افزودنی های خوش عطری ترکیب شده و در آب در حال جوش پخته می شود. ایشلی کوفته یک غذای محبوب در ارمنستان است که با کره سرو می شود.

در ارمنستان چه غذاهایی را حتما بخوریم؟ بخش اول

 

لاماجو معروف ارمنستان: لاماجو یا لاهماجو نیز یکی دیگر از غذاهایی است که با گوشت تهیه می شود. البته در مناطق مختلف کشور، ترکیب های مختلفی برای این غذا به کار می برند. اما لاماجوی ارمنی که بسیار دلچسب و خوشمزه می باشد، لاماجوی همراه با پنیر است که در تنور مخصوصی که درون آن چوب می گذارند، تهیه می گردد. این غذا در اکثر رستوران های ارمنستان، جزو اولین گزینه ها در منو می باشد. اگر شما هم دلتان می خواهد طعم غذاهای متفاوت در ارمنستان را بچشید، تور تخفیف دار ارمنستان که در تورزپرس ارائه می شود، فرصت خوبی برای شما علاقمندان به گردشگری و سفر می باشد. همچنین می توانید از لیست تورهای ما، اقدام به خرید تور مورد نظر خود نمایید.

این غذاهارو می تونید در رستورانهای ایروان با لذت فراوان میل کنید و زیبایی و جذابیت تور ارمنستان را تجربه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • علی قهرمان | چهارشنبه 17 آبان 1396

    سلام ممنون از اطلاعات خوب تون در مورد غذاهای ارمنی .من می خوام تور ارمنستان را ثبت نام کنم قیمتش چنده؟
  • کامبیز | چهارشنبه 17 آبان 1396

    تور ارمنستان برای این ماه هم دارید؟ قیمت هم بدین لطفا!
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها