دانستنی های سفربه سن پترزبورگ روسیه (بخش اول)


دانستنی های سفر سن پترزبورگ روسیه (بخش اول)  Knowledge of St. Petersburg Travel Russia

تور مسکو و تور سن پترزبورگ در میان تورهای روسیه طرفداران بیشتری دارد و این موضوع شاید به علت رسیدگی بیشتر دولت روسیه به شهر های بزرگ خود و فرهنگ غنی این شهر ها می باشد. سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه می باشد که در شمال غرب روسیه و در کناره‌های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته‌ است. به مدت دو سده سن پترزبورگ پایتخت روسیه بود و امروزه نیز از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است و نقش حیاتی در تاریخ روس ها را دارد و در واقع مرکز فرهنگی این کشور به شمار می رود. در ادامه شما را با آب و هوا و جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

دانستنی های سفر سن پترزبورگ روسیه (بخش اول)

 

آب و هوای سن پترزبورگ

هوای سن‌پترزبورگ معتدل می باشد. بهترین زمان سفر به این شهر، ماه مه تا سپتامبر است که گردشگران زیادی هم در این ماه به روسیه سفر می کنند. در این ماه ها روسیه و شهر های آن مطلوب‌ ترین آب و هوا را دارا هستند. این شهر زمستان‌هایی با هوای سرد دارد، اما روسیه آن قدر پر طرفدار است که حتی عده ای زمستان را برای سفر خود انتخاب می کنند و از تفریحات زمستانی آن بهره می برند.

 

موزه هرمیتاژ (Hermitage Museum)

دانستنی های سفر سن پترزبورگ روسیه (بخش اول)

شما در سن پترزبورگ می توانید از  بزرگترین و قدیمی ترین موزه فرهنگ و هنر جهان دیدن کنید. این موزه برای دولت روسیه بسیار دارای اهمیت می باشد. در سال 1764 کاترین کبیر موزه هرمیتاژ را راه اندازی کرد و این موزه امروزه بازدید کنندگان زیادی را از جای جای دنیا به سمت خود می کشاند و با داشتن بیش از سه میلیون اثر هنری، بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان قلمداد می شود.

 

کاخ پترهوف سن پترزبورگ

کاخ پترهوف سن پترزبورگ

کاخ پترهوف کاخی بسیار با شکوه، مجلل، با فضایی سبز و دلنشین، با فواره های زیبا و مجسمه های شگفت انگیز  است که شما می توانید در سن پترزبورگ به تماشای عظمت و زیبایی آن بروید و آن را از نزدیک ببینید. کاخی مجلل با معماری بی نظیر و فوق العاده است که یکی از جاذبه های مهم سن پترزبورگ به حساب می آید. عظمت و زیبایی بی وصف این قصر گویای هنر و فرهنگ غنی کشور روسیه می باشد. کاخ پترهوف توسط پتر کبیر بنا شده و روزگاری محل زندگی پتر کبیر بود و امروزه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

کلبه پتر کبیر

کلبه پتر کبیر نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. این کلبه ی زیبا از چوب ساخته شده و فقط 60 متر مربع و دارای سه اتاق است که بسیار دیدنی می باشد. خرید تور به مقصد سن پترزبورگ را به همه ی شما دوستان توصیه می کنیم، چرا که این شهر یکی از جذاب ترین شهرهای اروپایی به شمار می رود که می تواند خاطرات بسیار به یادماندنی را برایتان خلق کند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها