خرید سوغاتی از جزیره ی زیبای بالی 


خرید سوغاتی از جزیره ی زیبای بالی  Buy souvenirs from Bali Island

از دغدغه هایی که هر یک از مسافران و شما ممکن است در سفر داشته باشید، این است که چه سوغاتی از شهر مقصد خود برای دوستان یا اقوامتان بیاورید. بالی به عنوان یک شهر کاملا توریستی و گردشگر پذیر، توانسته بازارچه ها، دهکده ها، بوتیک ها و مراکز خرید زیادی را در خود جای دهد. پس شما می توانید خریدی خوب را از این شهر داشته باشید چرا که هر کالا یا سوغاتی که مد نظر داشته باشید در بالی یافت می شود. با تورز پرس همراه باشید تا درباره بالی و چند نمونه از سوغات آن برایتان سخن به میان آوریم.


منبت کاری در بالی

منبت کاری 

هنرمندان بالی با ذوق خود و هم چنین سلیقه ای که خرج میکنند، تندیس ها و مجسمه های چوبی زیبایی را می سازند. جزئیات به کار رفته در این تندیس ها حتما برایتان جذاب و دیدنی خواهد بود. انواع حیوانات و انسان ها و هم چنین وسایل کاربردی منازل خود، مثل انواع قاشق و ... را می توانید در بازارچه های صنایع دستی بیابید و آن ها را خریداری نمایید. ماسک بارونگ از دیگر چیز هایی می باشد که از چوب تهیه می شود. بارونگ نماد رهبر نیرو های خوب در اسطوره های پادشاه ارواح است. شاید از نظر شما این سوغات عجیب باشند، اما بسیار مورد توجه گردشگران بوده و سوغاتی خاص و سنتی اند. البته شما می توانید سینی ها، کاسه های چوبی و وسایل کاربردی دیگر را نیز که با چوب تراشیده شده اند را نیز بیابید. شما با تور بالی می توانید به بازارچه های مخصوص صنایع دستی بروید و سوغات مورد نظر خود را تهیه نمایید. 


کلاه ها و سبد های حصیری 

کلاه ها و سبد های حصیری 

انواعی از کلاه و سبد و همچنین دیس را می توانید در این بازراچه ها یا فروشگاه های مخصوص سوغات در بالی تهیه نمایید. این کار های حصیری بسیار زیبا، کارهایی دستی از اهالی بالی می باشد که البته مورد توجه گردشگران اروپایی زیادی است. این صنایع حصیری بالی از شاخ و برگ درختان نخل به دست می آیند که از جنگل های اندونزی به این منطقه آورده می شوند. 


انواع زیورآلات بالی

انواع زیورآلات

طلا و نقره در بالی از کیفیت بالایی برخوردار است. برای تزیین زیورآلات از سنگ ها نیمه قیمتی موجود در بالی، یا در نواحی آن استفاده می شود. زیورآلات نقره در بالی بسیار زیبا هستند، چرا که با نقره های کوچک تزیین شده و می توانید آن ها را در سراسر فروشگاه های مخصوص سوغات بالی تهیه نماید. 


منسوجات بالی

منسوجات بالی معمولا از پنبه و سایر الیاف تهیه می شوند. در بالی این منسجوات در جزایر اطراف این شهر نیز فروخته می شوند. پس اگر می خواهید فقط محصول بالی را تهیه نماید، این مورد را با فروشنده در میان بگذارید. 


شال های ابریشمی بالی

یک نوع دامن سنتی که هم مردان می پوشند وهم زنان، سارونگ نام دارد که در رنگ های شاد و طرح چهار خانه به فروش می رسند. سارونگ به عنوان یک سوغاتی در بالی، بسیار مورد توجه قرار میگیرد. شما با تور 5 شب و 4 روز بالی می توانید به این شهر رفته و سارونگ را تهیه نمایید. البته علاوه بر لباس سنتی، انواع شال های ابریشمی و نخی موجود است که آن ها نیز رنگ های متنوعی دارند. شال های دست بافت نیز در این جزیره یافت می شود. 


قهوه بالی

قهوه 

از جمله سوغاتی که توریست های زیادی به خصوص ایرانیان را به خود جذب کرده، همین قهوه در بالی است. چرا که موقعیت جغرافیایی و آب و هوای بالی سبب تولید قهوه مرغوبی در این جزیره شده اند. البته سراسر مجمع الجزایر اندونزی، از مهم ترین مکان های تولید کننده های قهوه در جهان می باشند. نوعی قهوه که از مدفوع حیوانی به نام زباد تهیه می شود، کوپی لواک (Kopi Luwak) نام دارد. این قهوه از گران ترین قهوه های دنیا است. این حیوان، بومیِ منطقه ی جنوب شرقی آسیا می باشد. کافه های متعددی در بالی این قهوه را استفاده می کنند که اگر دوست داشته باشید می توانید آن را امتحان کنید. 


آلات موسیقی سنتی 

همان طور که می دانید و در ایران نیز شایع است، هر منطقه موسیقی مربوط به خود را دارد. یکی از سوغاتی هایی که می توانید با خرید تور به بالی رفته و آن را تهیه نمایید، ابزار های موسیقی سنتی است. این آلات موسیقی در فروشگاه های سوغات بالی موجود و قابل خریداری است. البته هر کس می تواند این ساز ها را بنوازد، چرا که بسیار ساده هستند و سوغات خوبی برای اقوامتان خواهد بود. 


نقاشی در بالی

نقاشی از برترین سوغاتی هایی است که مورد توجه اقشار مختلف مردم و گردشگران می باشد. هر منطقه ای سبک نقاشی مخصوص به خود را دارد. این سبک ها گاهی نشان دهنده ی فرهنگ و سنت های بومی مربوط به آن منطقه می شوند. پس اگر از علاقه مندان به این هنر زیبا هستید، نقاشی های هنرمندان محلی بالی را از دست ندهید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها