خرید تور کوش آداسی فروردین


خرید تور کوش آداسی فروردین  Buy in Kusadasi Farvardin

در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین ترکیه و در نوار ساحلی منطقه اژه، شهری واقع شده است که کوش آداسی نام دارد و یکی از شهرهای گردشگری ترکیه محسوب میشود. معنای این شهر جزیره پرنده است که برگرفته از ظاهر این شهر است، چرا که شکل آن روی نقشه شبیه به سر یک پرنده به نظر میرسد. این شهر از شمال با سلجوق و پاموجاک، از جنوب با شبه جزیره دیلک و از غرب با دریای اژه همسایگی دارد و به سبب نزدیکی به جزیره یونانی ساموس، یکی از مکان های پرطرفدار گردشگری در ترکیه به شمار میرود.

در این بندر قایق های ویژه ای وجود دارد که شما را به این جزیره میبرند. علاوه بر آن، این بندر دو اسکله دارد که یکی از آن ها مخصوص کشتی های توریستی بوده و دیگری اسکله قایق های تفریحی است‌. علاوه بر گردشگران خارجی متعددی که به این شهر سفر میکنند، برای ترک‌ها نیز، کوش آداسی شهری ییلاقی و تفریحی محسوب میشود که در بعضی ایام به آن سفر می‌ کنند. عمده شهرت این بندر بیشتر به خاطر سواحل شنی و صخره‌ای آن است. 

کوش آداسی


آب و هوای کوش آداسی

این بندر از آب و هوایی مدیترانه ای و تقریبا معتدل برخوردار است. تابستان های این شهر گرم و زمستان های آن تقریبا سرد است. اما به طور کل تقریبا ۳۰۰ روز از سال، آسمان کوش آداسی آفتابی است. هوای این شهر از اواخر آوریل (اوایل اردیبهشت) تابستانی میشود و تا اواخر اکتبر (اوایل آبان) به همین صورت است. ژوئیه را میتوان با ۴۲ درجه سانتی گراد گرم ترین ماه کوش آداسی دانست. در ماه های می (اردیبهشت-خرداد) و ژوئن (خرداد-تیر) با کاهش دما در شب رو به رو هستیم و پیشنهاد میشود اگر در این زمان ها به این شهر سفر کردید، حتما لباس گرم به همراه داشته باشید. در ماه های دسامبر (دی) و ژانویه (بهمن) نیز این شهر بیشتر از وقت های دیگر بارانی است.


جاذبه های گردشگری کوش آداسی

جزیره کبوتر: جزیره کبوتر هم به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کوش آداسی، و هم به عنوان سمبل این شهر شناخته میشود و در واقع نام این شهر در زبان ترکی، به نوعی از این جزیره گرفته شده است . هنگام مهاجرت فصلی پرندگان، این جزیره یکی از مکان هایی است که آن ها برای سکونت خود انتخاب میکنند و به همین دلیل هم به این نام معرفی شده است. در دوره عثمانی نیزبه علت موقعیت استراتژیک این جزیره، قلعه ای در آن ساخته شد و برای  اهداف نظامی مورد استفاده قرار می گرفت. منظره زیبای این جزیره در زمان غروب آفتاب و بازدید از موزه داخل آن، یکی از دلایلی است که گردشگران را به این جزیره می کشاند.


شهر افسوس: کوش آداسی نیز جاذبه های گردشگری تاریخی زیادی را در خود جای داده است و یکی از این مکان های تاریخی، افه‌ سوس، شهری چندین‌ هزار ساله است که توسط امپراطوری رُم شرقی، بین ازمیر و کوش‌آداسی و در کناره رود مندرس کوچک و سواحل دریای اژه ساخته شده و به عنوان مرکز زیارتی سیبل اول، آرتمیس و مریم مقدس شناخته میشود. بازدید از خانه مریم، جایی که گفته میشود حضرت مریم ده سال آخر عمر خود را در این خانه سپری کرده، و بازدید از کوه های شمالی افسوس، که به اعتقاد مردم محل خواب اصحاب‌ کهف در غاری نزدیک به آن بوده، از جمله دلایلی است که موجب میشود گردشگران از این شهر تاریخی دیدن کنند.

شهر افسوس

 

بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی چه فصلی از سال است؟ 

ماه آوریل تا اکتبر بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی است. یعنی از بهار تا پاییز که هوا معتدل و خوب است و این موضوع بهانه ای میشود که گردشگران در این ایام از سال به این شهر سفر کنند. این زمان برای سفر نوروزی نیز مناسب است و اگر بخواهید تعطیلات نوروزی خود را به ترکیه سفر کنید، این شهر یکی از مکان هایی است که میتوانید روی آن حساب کنید. به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد سفر به ترکیه و شهر کوش آداسی را در این ایام دارید، از  تور کوش آداسی فروردین 97 استفاده کنید. همچنین برای خرید تور هم می توانید به صفحه تورهای ما مراجعه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • علی | دوشنبه 08 آبان 1396

    قیمت تور کوش آداسی سه روز و یک شب چه قدره؟
  • محسنی | دوشنبه 08 آبان 1396

    قیمت تور آفردار کوش آداسی چند؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها