خرید تور آلانیا فروردین


خرید تور آلانیا فروردین  Buy Alanya Farvardin Tour

آلانیا یکی از شهر های ترکیه است که در ۱۳۵ کیلومتری شهر آنتالیا واقع شده و از جمله شهرهای تاریخی و شهرهای پر گردشگر ترکیه به شمار میرود. شمال آلانیا در محاصره کوهای توروس قرار گرفته است و جنوب آن به ساحل شرقی مدیترانه در مجاورت قبرس میرسد. این موقعیت جغرافیایی در طی سال های متمادی، آلانیا را به عنوان دژی محکم برای امپراطوری های مدیترانه، مثل امپراطوری های روم و بیزانس و امپراطوری عثمانی معرفی کرده است و همین موضوع باعث شده این شهر از آثار تاریخی فراوانی برخوردار باشد.

این شهر در دوران مختلف جنگ های زیادی را تجربه کرده است. اما توسط رومی ها دوباره چون روز اول جانی تازه پیدا کرده و امروزه به عنوان یکی از مقاصد گردشگری محبوب در کشور ترکیه به شمار میرود. جاذبه های طبیعی زیبا و زیادی نظیر غارهای شگفت انگیز ، رودخانه ها و سواحلی دل انگیز در این شهر وجود دارد که از جمله دلایل جذب گردشگر به این شهر تاریخی است.

آلانیا

 

آب و هوای آلانیا

آب و هوای آلانیا بیشترین تاثیر خود را از دریای مدیترانه میگیرد. به همین دلیل آب و هوایی مدیترانه ای دارد. تابستان های این شهر گرم و خشک است و زمستان هایی مرطوب و بارانی دارد. هئیت توریسم این شهر آلانیا را با شعار جایی که خورشید لبخند میزند معرفی میکند، چرا که آلانیا هم مثل خیلی از شهرهای ترکیه گرم است و میانگین گرمای آن حدودا ۱۹ درجه سانتی گراد می باشد. باران در این شهر بیشتر در طول فصل زمستان میبارد و تابستان های آن اغلب گرم است. بارش برف در این منطقه تقریبا نادر است، اما اگر در فصل زمستان به آلانیا سفر کنید میتوانید کوه های توروس را پوشیده در برف ببینید. آگوست گرم ترین ماه در این شهر  است و ژانویه نیز سرد ترین ماه آن محسوب میشود. علاوه بر این، بیشترین میزان بارش در این شهر، در دسامبر رخ میدهد.


جاذبه های گردشگری آلانیا

غار داملاتاش: یکی از جاذبه های گردشگری و جاذبه های طبیعی آلانیا، غار داملاتاش است که در زمان ساخت بندر آلانیا، به صورت اتفاقی و به منظور باز نمودن یک توده سنگ، توسط انفجار دینامیت کشف شد. بارش بسیار زیاد باران در آلانیا، نقش زیادی در شکل گیری عجیب و زیبای این غار داشته است. گفته میشود مواد معدنی موجود در این غار به درمان برخی بیماری ها مثل بیماری آسم کمک می کند و این یکی از دلایلی است که موجب  علاقه گردشگران به تور آلانیا میشود.


قلعه آلانیا: قلعه آلانیا، تنها بنای به جامانده از دوران سلجوقی است که تا امروز حفظ شده است. دیواری به طول 6.5 کیلومتر دور تا دور این قلعه کشیده شده و از آن محافظت میکند. چندین دروازه در این قلعه وجود دارد که بر روی یکی از این دورازه ها نقاشی زیبایی کشیده شده است. کلیسای آیا یورگی، حمام سلجوقی، اماکن باستانی، مسجد سلطان سلیمان قانونی، آرامگاه سلطان آکشابه، آب انبار فانوس دریایی و زندان از جمله جاذبه های این قلعه تاریخی هستند.

جاذبه گردشگری آلانیا
 

ساحل کلئوپاترا: یکی از سواحل زیبای آلانیا، ساحل کلئوپاترا است که در غرب شبه جزیره آلانیا و روبروی غار داملاتاش واقع شده است. این ساحل با داشتن حدود ۲ کیلومتر طول،  شبیه به یک استخر کوچک است که از دریا و ساحل شنی بر خوردار است . مردم محلی این شهر معتقدند که کلئوپاترا پرنسس مصری، به آلانیا آمده و در این ساحل شنا کرده است. یکی از ویژگی های این ساحل شفافیت و روشنی آب های آن بوده و به لحاظ مسائل زیست محیطی و کیفیت در سطح بالایی قرار دارد.


بهترین زمان برای سفر به آلانیا ، چه زمانی است ؟

فصل بهار و ماه اول فصل پاییز بهترین زمان برای سفر به آلانیا است. آب و هوای آلانیا در این زمان مطبوع و دلپذیر است و شما میتوانید علاوه بر لذت بردن از جاذبه های این شهر زیبا، از آب و هوای مطبوع آن نیز لذت ببرید. برای خرید تور و رزرو بلیط به مقصد اآلانیا، لطفا به لیست تورهای ما مراجعه نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • لیلی | دوشنبه 08 آبان 1396

    قیمت تور آلانیا چه قدر میشود؟
  • سیمین | دوشنبه 08 آبان 1396

    تور تخفیف دار آلانیا چه زمانی ارائه میشود؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها