خانه رقصان پراگ با معماری شگفت انگیزش


خانه رقصان پراگ با معماری شگفت انگیزش Prague Dance House with its amazing architecture

آیا تا به حال نام خانه رقصان را شنیده اید؟ نام این ساختمان برای گردشگران و کسانی که به سفر های خارجی علاقه دارند، آشنا می باشد. اما برای کسانی که این مکان را نمی شناسند و دوست دارند بیشتر در مورد این ساختمان بدانند، مطالبی بیان کرده ایم تا اطلاعات مفیدی را درباره این خانه کسب نمایند. خانه رقصان یک ساختمان بسیار معروف در شهر پراگ در کشور جمهوری چک می باشد. که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. اگر به بازدید از جاذبه های گردشگری جمهوری چک علاقمند هستید، می توانید مطالبی که پیرامون جمهوری چک در سایت قرار گرفته است را دنبال کنید. اگر علاقمند به سفر های خارجی و مقصدی هیجان انگیز مانند پراگ هستید، با رزرو آنلاین تور به مقاصد مختلف گردشگری مانند پراگ، می توانید سفر به یادماندنی ای را تجربه نمایید.

خانه رقصان

 

خانه رقصان در یک مکان زیبا در مجاورت رودخانه ولتوا در پراگ واقع شده است و طراحی بسیار منحصر به فردی دارد. این ساختمان به ویژه با قرار گرفتن در مرکز شهر، بسیار قابل توجه شده است. علت این که خانه رقصان توجهات را به خود جلب می کند، به خاطر این است که این ساختمان تلفیقی از معماری مدرن و تاریخی است. خانه رقصان از مشهورترین ساختمان هایی است که بین سال های 1992-1996 ساخته شده و از شهرتی جهانی برخوردار است. خانه رقصان طرح های جسورانه و منحصر به فردی دارد. معماران این بنای زیبا، فرانک گری (Frank Gehry) آمریکایی، و ولادو میلونیک (Vlado Milunic) کرواتی هستند که این بنا را به عنوان "ساختمان گینگر و فرد" نام گذاری کردند که بعد از نام خانه رقصان، به این نام هم مشهور است. البته این ساختمان به نام هایی همچون خانه رقصان، ساختمان رقصان، گینگر و فرد، و یا خانه مست نیز مشهور است.


طبقه بالا Dancing House تنها بخشی از ساختمان است که بر روی عموم مردم باز می شود و به یکی از رستوران های برجسته شهر شهرت دارد. رستوران گینگر و فرد، رستورانی با منظره فوق العاده زیبا است که می تواند یک خاطره خوب از این شهر برای شما به یادگار بگذارد.  از رستوران گینگر و فرد منظره زیبایی از تمام شهر و رودخانه ولتاوا (Vltava) را که از میان پراگ عبور می کند، می توانید مشاهده کنید و لذت ببرید. واکلاو هاول (Vaclav Havel)  پیشنهاد ساخت خانه رقصان را مطرح کرد و امروزه این بنا به عنوان یک شگفتی معماری مدرن شناخته می شود. در مورد خانه رقصان باید بدانید که این بنا بر روی ویرانه های ساختمانی که در جریان بمب گذاری سال 1945 پراگ ویران شد، ساخته شده است. اکنون در این ساختمان دفتر شرکت های چند ملیتی از سازمان های گوناگون قرار دارد. از بزرگ ترین شرکت های بیمه، می توان به دفتر شرکت Nationale-Nederlanden که از بزرگترین شرکت های بیمه هلند به شمار می رود، اشاره کرد.

خانه رقصان

 اگر مایل به دیدن این ساختمان زیبا و سایر جاذبه های تفریحی و سیاحتی شهر پراگ هستید، می توانید در تور ارزان پراگ ثبت نام کنید و از تمامی جاذبه های پراگ، در این کشور قرون وسطی ای و زیبا دیدن کرده و لذت ببرید. امیدواریم سفر به پراگ، برایتان سفر خاطره انگیز و به یاد ماندنی ای باشد.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • افسانه | یکشنبه 26 شهریور 1396

    داخل خانه رقصان هتلی وجود داره که رزرو کنیم.
    من خیلی از معماری این ساختمان خوشم اومد
نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها