حمل و نقل در ایروان؛ پایتخت جذاب ارمنستان - قسمت اول


حمل و نقل در ایروان؛ پایتخت جذاب ارمنستان - قسمت اول

ایروان پایتخت و یکی از زیباترین شهرهای کشور ارمنستان است. جاذبه های گردشگری ارمنستان بسیار زیاد هستند و گردشگران بسیاری سالانه به این شهر سفر می کنند. وجود زیرساخت های گردشگری مناسب در این شهر سبب شده تا مسافران سفری راحت و به یادماندنی را تجربه کنند. از جمله این زیر ساخت ها می توان به حمل و نقل در ایروان اشاره کرد. بیشتر جاذبه های تور ارمنستان در ایروان واقع شده اند. بدیهی است که نیاز به سیستم حمل و نقل مناسب در این شهر بسیار مورد توجه است. در ادامه با معرفی وسایل حمل و نقل در ایروان، با ما همراه باشید.

حمل و نقل در ایروان


فرودگاه زوارتنوتس

این فرودگاه بین المللی معمولا از بیشتر نقاط دنیا پرواز مستقیم دارد. طبیعی است که پس از ورود به شهر ایروان این قسمت اولین جایی است که شما با آن مواجه می شوید که از امکانات نسبتا مناسبی برخوردار است و فاصله آن تا مرکز شهر بسیار کم است. این فرودگاه اتوبوس ها و تاکسی هایی به تمام نقاط شهر دارد تا نیاز تمام مسافران را برطرف سازد. از این فرودگاه تا مرکز شهر کمتر از 30 دقیقه فاصله دارید که مزیت مناسبی برای این فرودگاه می باشد.

فرودگاه زوارتنوتس ارمنستان


متروی ایروان

متروی این شهر طرفدار چندانی ندارد. چرا که پروژه تکمیل آن هنوز به اتمام نرسیده است و تنها 10 ایستگاه و یک خط مترو دارد. البته رفت و آمد با مترو در ایستگاه هایی که اکنون وجود دارند بسیار آسان و راحت است و بخشی از نیاز های رفت و آمد برای مسافران را فراهم می کند. این مترو از 6 صبح تا 11 شب در حال خدمت رسانی به استفاده کنندگان است و گردشگران و اهالی ایروان میتوانند از آن استفاده نمایند.

متروی ایروان


اتوبوس ها و مینی بوس های ایروان

بیشترین استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بر دوش این دسته از وسایل نقلیه است. مینی بوس های روسی که به گازل معروف هستند، بسیار قدیمی اند. اما اتوبوس های اوکراینی و چینی که در سطح شهر در حال تردد هستند بسیار شیک و راحت هستند. این اتوبوس ها در بیشتر نقاط ایروان ایستگاه دارند و از صبح خیلی زود تا نیمه شب خدمت رسانی می کنند. برخی از این اتوبوس ها دارای نقشه های شهری و برخی نیز دارای وای فای رایگان هستند.

اتوبوس ها و مینی بوس های ایروان


پایانه های مسافربری ایروان

ایروان دارای سه پایانه مسافربری است که از این مراکز به دیگر شهرهای ارمنستان مسافران را جابجا می کنند. می توانید از این پایانه ها برای بازدید از دیگر جاذبه های گردشگری ارمنستان استفاده کنید. اگر کمی به اطلاعات گردشگری شهرهای مختلف ارمنستان تسلط داشته باشید، می دانید که از کدام پایانه می توانید کدام یک از دیدنی های این کشور را با کم ترین هزینه ها بازدید کنید. یکی از این پایانه ها در شمال ایروان و دو تای دیگر در مرکز شهر واقع شده اند که با اتوبوس ها و مینی بوس های داخل شهری به راحتی قابل دسترس هستند. در تور ارمنستان تابستان 96 می توانید از پایانه ی کیلیکیا به کلیسای جامع اچمیادزین سفر کنید که یکی از جاذبه های گردشگری ایروان به حساب می آید. دریاچه سوان به همراه جاذبه های فراوان و مراکز دیدنی و تفریحی بسیاری که دارد از پایانه ی شمالی به راحتی قابل دسترس است. معبد بازسازی شده گرانی، مجموعه ی باستانی گغارد، صومعه ی تاتو و ... از دیگر جاذبه هایی هستند که از این پایانه های مسافر بری برای گردشگران قابل دسترس هستند. از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در ایروان ارمنستان می توان به تاکسی، اتوبوس برقی و اجاره خودرو اشاره کرد که در قسمت دوم مقاله برای شما شرح خواهیم داد.

پایانه های مسافربری ایروان
اگر از مطالب ارایه شده درباره ارمنستان رضایت داشتید می توانید از دیگر مقاله های مرتبط نیز دیدن کنید. همچنین برای انتخاب تور ارمنستان به لیست تورهای سایت مراجعه کرده و تور مورد نظر خود را ثبت نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • بهادر | شنبه 24 تیر 1396

  سلام مقالت شما برای سفر بسیار جالب توجه هستند ممنون
 • مهناز | شنبه 24 تیر 1396

  اتوبوس های کشور ارمنستان بسیار مجهز هستند و ا به جایی با آن ها خیلی لذت بخش است بر عکس ایران که اتوبوس هاش فرسوده هستند.
 • بابک | شنبه 24 تیر 1396

  سلام برای رزرو تورهای ارمنستان چه کاری باید انجام دهیم؟
 • حاتم | شنبه 24 تیر 1396

  ممنون برای مطالب مفیدی که در سایتتون قرار دادید من در آینده ای نزدیک قصد مسافرت به کشور ارمنستان را دارم و این مطالب خیلی به من کمک می کند.
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها