جنگل های دوهزار سه هزار


جنگل های دوهزار سه هزار 

یکی از زیباترین مناطق توریستی ایران، منطقه زیبای دو هزار سه هزار است که در بخش خرم آباد شهرستان تنکابن و در استان مازندران قرار دارد . این منطقه جنگل های بکر و زیبایی دارد و یکی از  سرسبز ترین مناطق جنگلی ایران به شمار میرود . این جنگل با چشم اندازهایی زیبا، چمنزارهایی سرسبز، جنگل هایی انبوه ، آبشاری با شکوه و رودخانه ای زلال  و پر آب مجموعه ای بکر و ناب را رقم زده است و با خلق صحنه هایی بدیع، به یکی از دیدنی ترین مناطق شمالی ایران تبدیل شده است.

جنگل دوهزار سه هزار

 

 این منطقه در قسمت شمالی ارتفاعات البرز و در جنوب شهر تنکابن، قرار گرفته است و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است .  تابستان‏ هایی مطبوع دارد و زمستان‏ های آن نسبتاً سرد است. با داشتن شرایط اقلیمی ویژه، مجموعه زیستی و طبیعی بکری در این جنگل وجود دارد. ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ متر فرازای دره‌ها ی این منطقه، یا هَزار به معنای بلبل از جمله دلایل وجه تسمیه ی این جنگل هاست و عده ای دلیل نامگذاری این جنگل ها را برگرفته از آنها میدانند. رودخانه دو هزار از حاشیه این جنگل عبور میکند و با گذر از ارتفاعات الموت قزوین و تخت سلیمان ، آب وهوایی خنک و مطبوع را به ارمغان می آورد.

رودخانه دوهزار

 

قله سیالان یکی از جاذبه های گردشگری در این منطقه است. این قله مرتفع ترین قله شهرستان تنکابن است و با ارتفاع ۴۲۵۰، یکی از زیباترین مسیرهای برای صعود به شمار میرود. برای رسیدن به این قله ، لازم است 5 ساعت پیاده روی کنید و از میان جنگل‌های سرسبز و کوه‌های مرتفع به این قله برسید. برای رسیدن به این جنگل، میتوانید از طریق جاده چالوس، به شهر تنکابن بروید و از آن جا به خرم آباد، یکی از توابع تنکابن نیز بروید و از طبیعت زیبای آن استفاده کنید.

جنگل های دوهزار

 

از طریق الموت هم میتوانید به این منطقه زیبا سفر کنید. به این طریق که بعد از طی فاصله 135 کیلومتری بزرگراه تهران – قزوین ،  به گرما رود بروید، و بعد از طی 65 کیلومتر جاده خاکی به این منطقه زیبا برسید . اینگونه میتوانید در راه هم از سایر جاذبه های طبیعی واقع در مسیر نیز لذت ببرید. جالب است بدانید که مردم این منطقه در کنار کار زراعت و کشاورزی به تولید صنایع دستی نیز مشغول هستند و میتوانید چادر شب، چوخا، جاجیم و فرش، سفره و محصولات پشمی را به عنوان یادگاری و سوغاتی از این منطقه تهیه کنید.

جنگل دوهزار

منطقه رفاهی چالدره ، در این جنگل ، برای اقامت سوئیت ها و اتاق های خوبی را در اختیار شما قرار میدهد و میتوانید لحظات خوبی را در آنها سپری کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها