جزایر مصنوعی دبی


جزایر مصنوعی دبی چه ویژگی هایی دارند؟

کشور امارات با ساخت جزایر مصنوعی دبی برای بالابردن ورود گردشگران و بازدید آنها از این جزایر را در دستور کار قرار داد که با موفقیت زیادی ام همراه بود. این جزایر به طور فزاینده ای باعث رشد بیش از پیش گردشگری در شهر دبی و کشور امارات شد.

جزایر مصنوعی ساخته شده به دست انسان در دبی

1 - جزیره پالم دبی یا همان نخل ( Dubai Palm Island )

2 - جزیره دنیا در دبیDubai World Island )

این دوجزیره دارای ویژگی های خاصی هستند که به معرفی آنها می پردازیم.

1 - جزیره پالم دبیDubai Palm Island )

اولین جزیره مصنوعی ساخته شده به دست انسان در شهر دبی جزیره پالم دبی می باشد که نام خود را از شکل و طرحی مخصوص به خود گرفته است ، این جزیره در کنار لوکس ترین هتل هفت ستاره جهان به نام برج عرب یا هتل عرب در ساحل جمیرا دبی ساخته شده، 3 جزیره به شکل جزیره پالم موجود است، از بین این جزایر دومین جزیره که به نام جبل علی پالم است فقط برای تفریح و لذت ساخته شده ، سومین جزیره از جزایر شبیه به پالم با نام دِیرَه است ( Deira Island ) که همانند جبل علی (Jebel Ali Palmiye) در سال 2011 ساخته شده و فقط برای کارهای تجاری و خرید وفروش ساخته شده است.

درسومین جزیره از جزایر پالم دبی که همان دِیرَه است ( Deira Island ) مراکز تجاری و فرهنگی ، مراکز خرید وفروش و مکانهای ورزشی وجود دارد.

جزایر مصنوعی دبی

2 - جزیره دنیا در دبیDubai World Island )

وقتی از ارتفاع به این جزیره نگاه می شود این جزیره به شکل سیاره زمین دیده می شود و شکل قاره ها مشخص است که علت نامگذاری این جزیره به این نام همین است ، جزیره دنیا از 300 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است که به شکل قاره ها ساخته شده و صرفا برای خرید و فروش ملک و ساخت و ساز ایجاد شده است.

جزایر مصنوعی دبی

جزیره پالم یا در لفظ عربی یعنی نخل (  Palm Island )  دو جزیره همانند خود دارد

1 - جزیره جبل علی پالم ( Jebel Ali Palmiye )

2 - جزیره دِیرَه پالم ( Deira Island )

ویک جزیره دیگر با نام دنیا ( Dubai World Island ) جزایری هستند که به شکل مصنوعی ساخته شده اند.

جزایر مصنوعی دبی

مسئولان کشور امارات با ساختن این جزایر توانسته اند صنعت توریسم را که بعد از نفت بیشترین درآمد را برای این کشور امیرنشین به همراه دارد را بیش از پیش رونق بدهند.

اما  جزایر مصنوعی دبی چگونه ساخته شده اند ؟

به علت اینکه ارتفاع سطح آب کنار ساحلی شهر دبی کم است با دستگاههای پمپاژ خاک این ارتفاع را تا سطح روی آب پرکردند و با زیرسازی های داخلی آب توسط خاک توانستند این جزایر را ایجاد کنند.


جزایر مصنوعی دبی

نمونه ای از زیرسازی این جزیره را نیز در تصویر زیر مشاهده می کنید.

جزایر مصنوعی دبی

جزیره دنیا که طرحی تشکیل شده از 300 جزیره کوچک و بزرگ و به شکل نقشه دنیا ساخته شده در حدود سه سال زمان برای ساختش وقت گذاشته شده است.

جزایر مصنوعی دبی

بعد از تلاش های فروان مهندسان این جزایر به شکل زیبایی ایجاد شدند و گردشگران زیادی برای بازدید و تفریح به این جزایر سر میزنند، شما نیز می توانید تور دبی را برای بادید از این جزایر انتخاب کنید.

تصویری از جزیره پالم که بعد از ساخت به این شکل با زیبایی خاصی درست شده است.

جزایر مصنوعی دبی

قیمت تور دبی هم برای دیدن این جزایر و دیگر جاذبه های دبی هم مناسبه.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها