جاذبه های گردشگری گرمسار


 بهترین جاذبه های گردشگری گرمسار

جاذبه های گردشگری گرمسار ::می خواهیم درباره جاذبه های گردشگری گرمسار سمنان صحبت کنیم. از جاذبه های گردشگری گرمسار میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کاروانسرای قصر بهرام، جاده سنگ فرش، کوه اژدها(چین خوابیده)، کویر کهک، گنبدهای نمکی، دریاچه نمکی سالینا، غار حق کشکولی(زندان افغان)، دره حبله رود، چشمه های معدنی، بنه کوه، غار نمکی، روستای بهورد، منطقه گردشگری رامه

کاروانسرای قصر بهرام: کاروانسرای قصر بهرام در جنوب گرمسار است و در شمال آن دریاچه نمک قرار دارد. این کاروانسرا مربوط به دوره ساسانی و توسط بهرام ساسانی و یا همان بهرام گور بنا شده است. کاروانسرای قصر بهرام چهار ایوانی است و اتاق های آن در اطراف حیاط قرار دارند.

جاده سنگ فرش: جاده سنگ فرش متعلق به دوران صفوی است. وجود نمکزار ها و شوره زارهای فراوان در این مسیر رفت و آمد را دشوار کرده بود و به همین علت جاده ای به نام جاده سنگ فرش احداث کردند. جاده سنگ فرش پوشیده از سنگ های کوه سیاه کوه می باشد که با ملات ساروج چسبانده شده اند و جالب آنکه طی گذشت سال ها هنوز سنگ فرش ها در جای خود باقی هستند.

کوه اژدها: کوه اژدها در دهستان لجران قرار دارد. لجران یکی از روستاهای گرمسار است و مردم آن از طایفه زندی- الیکایی هستند. این کوه با چین خوردگی های خاص خود از نادرترین اشکال زمین شناسی در ایران محسوب می شود. نقشه کوه اژدها شبیه به یک اژدها ست. علت رنگارنگ بودن این کوه وجود عناصر گوناگون در خاک آن می باشد.

جاذبه های گردشگری  در گرمسار

غار حق کشکولی: غار حق کشکولی از دیگر جاذبه های گردشگری گرمسار سمنان است و در دامنه شمالی سیاه کوه قرار دارد. نام دیگر این غار زندان افغان است و دلیل این نام گذاری افسانه ای در ارتباط با دفن شدن شاهزاده خانم افغان به همراه جواهراتش می باشد.جاذبه های گردشگری گرمسار

دره حبله رود: حبله رود رودی است که در تهران و سمنان جاری است. این رود تنها رودخانه دائمی استان سمنان است و دشت های گرمسار را سیراب می کند. سرچشمه حبله رود کوهای فیروز کوه و دماوند می باشند.جاذبه های گردشگری گرمسار

منطقه گردشگری بنه کوه: منطقه گردشگری بنه کوه در شمال گرمسار قرار دارد. این منطقه در گذشته از اهمیت نظامی برخوردار بوده و به همین سبب دارای چندین قلعه تاریخی است. از قلعه های بنه کوه میتوان قلعه استوناوند را نام برد. عبور رودخانه حبله رود از منطقه بنه کوه مناظری زیبا به وجود آورده است.

منطقه گردشگری رامه: منطقه گردشگری رامه در شمال شرقی گرمسار قرار دارد. رودخانه و آبشارهای زیبای منطقه رامه و همچنین طبیعت بکر و دست نخورده آن گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. منطقه گردشگری رامه در تابستان آب و هوایی مطبوع و خنک دارد.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به شهرستان گرمسار استان سمنان به لینک داده شده مراجعه فرمایید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها