جاذبه های گردشگری پارک ملی کویر


جاذبه های گردشگری پارک ملی کویر

هیچ چیز بهتر از این نمی شود که وقتی خسته اید و حوصله هیچ کاری را ندارید، خودتان را به یک طبیعت بکر بسپارید و به کویر بروید تا با آرامش کویر، به آرامش برسید. وقتی که کفش هایتان را در می آورید و روی شن های داغ کویری راه می روید، متوجه می شوید که دیگر خسته نیستید و چقدر زندگی را دوست دارید. این خاصیت طبیعت است که ما را بیشتر به زندگی نزدیک می کند و پارک ملی کویر هم از جمله مناطقی است که این خاصیت را دارد. در این مقاله مختصری درباره جاذبه های گردشگری پارک ملی کویر صحبت می کنیم.

 

پارک ملی کویر

پارک ملی کویر یکی از دیدنی ترین مناطق گردشگری گرمسار است. شما می توانید در این منطقه حیواناتی را ببینید که در هیچ جای دیگری از ایران و حتی جهان دیده نمی شوند. حیواناتی که در اثر بی توجهی انسان ها و محیط زیست از بین رفتند و تنها تعداد اندکی از آنها باقی مانده است. علاوه بر گونه های جانوری متنوع و کمیاب، پارک ملی کویر شامل گونه های گیاهی متنوعی است که کمتر منطقه ای می تواند این تنوع گیاهی را داشته باشد. از دیگر جاذبه های گردشگری پارک ملی کویر، شنزار است. در اصطلاح به شنزار ریگ هم گفته می شود. ریگ چاه قرقره، ریگ میش مست، ریگ طلمه، ریگ جن و ریگ علی کرمانی از ریگ ها یا همان شن زارهای این منطقه می باشند. عکس زیر مربوط به ریگ میش مست از ریگ های پارک ملی کویر است و منطقه ای فوق العاده است و تپه های ماسه ای اطراف این شنزار، زیبایی آن را چندین برابر کرده است.

 

چشمه ها از دیگر جاذبه های گردشگری پارک ملی کویر هستند. خوردن آب از یک چشمه در دل کویر واقعا لذت بخش است. چشمه های پارک ملی کویر متعلق به رشته کوه های سیاه کوه و نخجیر هستند که این منطقه را احاطه کرده اند. علاوه بر جاذبه های گردشگری طبیعی, آثار تاریخی و قدیمی نیز از جاذبه های گردشگری پارک ملی کویر است. از جمله این آثار تاریخی کاروان سرا ها هستند. اگر به بازدید از کاروان سرا ها علاقه دارید، می توانید از کاروان سرا های قصر بهرام، عین الرشید و لکاب دیدن کنید. عکس زیر، تصویری از کاروان سرای قصر بهرام است. راه رفتن در این کاروان سرای ساسانی یک تجربه بی نظیر برای شما خواهد بود.

 

جاده قدیمی سنگ فرش هم از دیگر جاذبه های گردشگری پارک ملی کویر است. اگر به پارک ملی کویر سفر کردید فرصت قدم زدن در این جاده تاریخی را از دست ندهید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • شکوه | دوشنبه 05 تیر 1396

    پارک ملی کویر عالیه
نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها