جاذبه های گردشگری و توریستی معروف آنکارا (بخش اول)


جاذبه های گردشگری و توریستی معروف آنکارا  The famous tourist and tourist attractions of Ankara

درباره آنکارا و جذابیت های توریستی آن چقدر اطلاعات دارید؟ ترکیه یکی از کشورهایی است که دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد و هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. تور ترکیه در تمام دنیا جزو تورهای پرفروش بوده و همه ساله شاهد گردشگران مختلفی از اقصی نقاط دنیا به شهر های مختلف ترکیه هستیم و نکته جالب اینجاست که ترکیه در تمامی ماه های سال، طرفداران خاص خود را دارد. آنکارا یکی از شهرهای توریستی و بسیار معروف ترکیه است و تور آنکارا نیز از تورهای پر طرفداری می باشد که گردشگران زیادی را جذب خود کرده است و این محبوبیت به خاطر جذابیت های زیاد آنکارا و مناطق دیدنی و تفر یحی آن می باشد.


کی بریم آنکارا؟

اگر قصد دارید به آنکارا سفر کنید و می خواهید در بهترین فصل این شهر توریستی را تجربه نمایید، باید بدانید که آنکارا به خاطر آب و هوای قاره ای خود، زمستان هایی سرد و پر برف، و تابستان هایی گرم و خشک دارد. آنکارا نسبت به سایر شهرهای ساحلی ترکیه تابستان هایی مطبوع تر دارد، به طوری که شب های تابستان در آنکارا خنک تر و لذتبخش تر است. آنکارا باران بیشتری در بهار و پاییز دارد، که نکته ای مهم برای سفر شما می باشد. اما بهترین زمان سفر به آنکارا ماه مه تا ژوبیه بوده و از سپتامبر تا نیمه اکتبر هم زمان مناسبی برای سفر است. و برای همین است که تور آنکارا اردیبهشت ماه از پر طرفدارترین تورهای ترکیه می باشد. در ادامه برخی از جاذبه های گردشگری آنکارا را برایتان معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری و توریستی معروف آنکارا

 

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا قلعه ای است که بر روی تپه ای به ارتفاع 978 متر در یولوس ساخته شده و امروزه به عنوان نماد آنکارا شناخته می شود. این بنا در هنگام ساخت، به دستور پادشاه وقت آنکارا پادشاه میداس، به عنوان پادگان ساخته شد و بعد ها توسط رومی ها و گلاتین ها تکمیل شد. قلعه آنکارا یکی از جاذبه های معروف این شهر است که همه روزه مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.

جاذبه های گردشگری و توریستی معروف آنکارا

 

پارک جنگلی آتاتورک آنکارا

آنکارا جاذبه های متنوعی دارد که یکی از آن ها، وجود پارک های متعدد می باشد. یکی از بهترین این پارک ها، پارک جنگلی آتاتورک است که بسیار زیبا بوده و با آب و هوای مطبوعش، به یکی از جاذبه های گردشگری اصلی در کل ترکیه تبدیل شده است. این پارک جنگلی مجهز به رستوران ها و استراحتگاه های زیادی می باشد که می تواند دغدغه اقامت های ساعتی و خورد و خوراک را برایتان مرتفع نماید. پارک جنگلی آتاتورک دارای باغ وحش دیدنی و هیجان انگیزی نیز هست که می توانید ساعت ها خود را در آن به تماشای حیوانات سرگرم کنید.

جاذبه های گردشگری و توریستی معروف آنکارا

 

حمام رومی آنکارا

حمام رومی آنکارا، حمامی با سابقه تاریخی است و در شمال میدان اولتوس و خیابان چانکری قرار دارد و یکی از جاذبه های پر طرفدار آنکارا نیز به شمار می رود. ساخت این حمام معروف به قرن سوم میلادی باز می گردد و همچنین نماد استقلال آتاتورک و مردم ترکیه در نبرد های استقلال طلبانه به شمار می رود. این حمام خود به تنهایی جاذبه ای برای آنکارا بوده و قسمت های مختلف آن مانند اتاق سرد، اتاق خنک، اتاق گرم و سیستم گرمایش قدیمی، و اتاق مخصوص پوشیدن لباس در آن بسیار جالب و دیدنی می باشد. شما می توانید برای رزرو تور به مقصد آنکارا، از طریق سایت تورزپرس اقدام کرده و با خرید تورهای خوش قیمت ما، سفری مقرون به صرفه و مناسب داشته باشید.

جاذبه های گردشگری و توریستی معروف آنکارا
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • اناهیتا همت پور | دوشنبه 29 آبان 1396

    تور آنکارا سه شب و دو روز چنده؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها