جاذبه های گردشگری مالزی (بخش دوم) 


جاذبه های گردشگری مالزی (بخش دوم) Malaysian Tourist Attractions

همان طور که در مقاله ی پیشین چند نمونه از بهترین جاذبه های گردشگری مالزی را بررسی کردیم، در این مقاله نیز می خواهیم مکان های گردشگری دیگری را معرفی کنیم تا شما بتوانید برای انتخاب مقصد خود در فصل پیش رو بهتر تصمیم بگیرید. مالزی شهر پر جاذبه و دوست داشتنی ای است. در سال های اخیر و با رشد صنعت توریسم در کشورها و همچنین آشنایی مردم با تورهای خارجی، هموطنان زیادی هر ساله توسط تورها، به اقصی نقاط جهان سفر می کنند. یکی از کشور هایی که آمار بالایی از گردشگران ایرانی دارد، مالزی است. با تورزپرس همراه باشید تا بخش دیگری از جاذبه های گردشگری مالزی را با هم بررسی کنیم. 


برج های دو قلوی پتروناس (Petronas Twin Towers) 

برج های دو قلوی پتروناس

برج های دو قلوی پتروناس

اگر به کوالالامپور بروید، این برج های جالب را که در کشور مالزی نمونه ای غیر معمول و شگفت انگیز از طراحی شهری می باشد، را خواهید دید. این برج ها در مالزی به این دلیل غیر معمول خوانده شدند، زیرا همه این کشور را با مناظر طبیعی می شناسند. برج های پتروناس که به سال 1999 میلادی افتتاح شدند و تا سال 2004 به عنوان بلند ترین ساختمان دنیا از آن ها یاد می شد، به دستور "سزار پلی" احداث گردیدند. این بنا با ارتفاع 450 متری خود دارای 88 طبقه ی اداری می باشد. ولی اگر قصد دیدن شهر را از بالای برج داشته باشید، می توانید به طبقات 41 و 42 رفته تا از روی پل های دو طبقه ای که دو برج را به هم متصل کرده، شهر را نظاره کنید. این پل در ارتفاع 170 متری از سطح زمین ساخته شده است. 


جزایر پرهنتیان (Perhentian Islands) 

جزایرپرهنتیان

جزایرپرهنتیان

اگر قصد رزرو آنلاین تور برای مالزی را دارید، دیدن این جزایر را فراموش نکنید. چرا که این مجمع الجزایر با دارار بودن دو جزیره به نام های "بسار (besar)" و "کسیل (kecil)" که جزو جزایر اصلی این منطقه محسوب می شوند، قادر به جذب گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان بوده اند. شما می توانید در هر دوی این سواحل که دارای ماسه های سفید می باشند در زیر درختان نخلِ خم شده، به استراحت بپردازید. البته پرهنتیان فقط برای کسانی که به قصد شنا به این نقطه می روند تعبیه نشده، چرا که شما می توانید در این دریا به قایق سواری و غواصی نیز بپردازید. صخره های مرجانی موجود در مجمع الجزایر به قدری زیباست که نباید دیدن آن ها را از دست بدهید. 


پارک ملی تامان نگارا (Taman Negara) 

پارک ملی تامان نگارا

پارک ملی تامان نگارا

پارک ملی تامان نگارا

این منطقه به قدری وسیع است که شامل 3 استان مالزی می شود و وسعت آن چیزی در حدود 4000 کیلومتر مربع می باشد. علت مراقبت و نظارت بسیار دقیقی که بر این پارک ملی می شود، آن است که زیستگاه گونه های گیاهی و هم چنین گونه های جانوری در حال انقراضی هم چون ببر مالایی، میمون مکاک دم دراز و فیل آسیایی می شود. اما شما در این منطقه به دلیل وسعت آن، این گونه ها را به سختی می توانید پیدا کنید. ولی زیبایی ها و شگفتی هایی که در این پارک وجود دارند به قدری زیاد است که حتی اگر این گونه های جانوری را نبینید هم ارزش رفتن به پارک را دارد. یکی از جذاب ترین چیز هایی که می توانید در این پارک تجربه کیند، راه رفتن بر روی پل معلق 530 متری است، که از بین جنگل های انبوه می توانید آن ها را از بالا ببینید و لذت سفر خود را چند برابر کنید.

این پارک از جمله ی بهترین جاذبه های گردشگری مالزی است که شاید حتی اندکی ترس در شما به وجود آید! چرا که جنگل های انبوه همواره ایجاد رعب و وحشت در دل کسانی که به آن پا می گذارند، می کنند. در انتها باید گفت که مالزی دارای دو نقطه ی جغرافیایی می باشد که به وسلیه دریای چین از هم جدا شده اند و 13 استان را در خود جای داده که بازدید از هر کدام از این استان ها می تواند سفر شما را ناب تر کند. مالزی دارای شاه نشین هایی هم چون پینوکیو، سباستین، پراک، پرلیس، ترنگانا و ... می باشد. طبیعت زیبای استوایی این کشور مناطق زیبایی برای توریست های دنیا ایجاد کرده تا کسانی که علاقه ی خاصی به طبیعت و دیدن مناطق بکر دارند، با رفتن به این کشور تجربه ای ناب برای خود رقم بزنند. شما نیز می توانید با تور مالزی از این کشور زیبا دیدن نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • محسنی | سه‌شنبه 09 آبان 1396

    سلام، خرید آنلاین تور مالزی چه مزایایی داره؟
  • حسینی | سه‌شنبه 09 آبان 1396

    تور ارزان مالزی رو چه موقع ارائه میدین؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها