جاذبه های گردشگری مالزی (بخش اول)  


جاذبه های گردشگری مالزی (بخش اول) Malaysian Tourist Attractions

مالزی شامل دو ناحیه ی جغرافیایی می شود که به وسیله ی دریای جنوبی چین از هم جدا می شوند. این کشور زیبا با میراث فرهنگی پر بار خود که می توانید مخلوطی از تاثیرات آسیایی و اروپایی را در آن ببینید، جاذبه های بسیار زیادی دارد که در یک مقاله نمی توان راجع به آن صحبت کرد. با تورزپرس همراه باشید تا چند نمونه از بهترین جاذبه های گردشگری مالزی را با هم بررسی کنیم.


بازار مرکزی کوالالامپور (Kuala Lumpur Central Market) 

بازار مرکزی کوالالامپور

بازار مرکزی کوالالامپور

این ساختمان زیبا که به سال 1888 میلادی افتتاح گردید، معماری آن به سبک "آرت دکو" می باشد و میتوانید با تور مالزی آن را تماشا کنید. این بازار شلوغ و پر رفت و آمد دارای غرفه های رنگارنگ و هم چنین دکه های غذا خوری زیادی می باشد. اوایل افتتاح بازار مرکزی مالزی، قسمت مربوط به غذا های تازه در داخل همین ساختمان بوده است، ولی در طی زمان و وسعت یافتن این بخش، در حوالی سال 1980 به جای دیگری منتقل شد و از همان موقع این ساختمان تبدیل به جایی برای نشان دادن صنایع و هم چنین فرهنگ مالزی، شد. غرفه های موجود در بازار بر حسب قومیت های مالای، چینی و هندو دسته بندی شده اند.

شما هم چنین می توانید صنایع متعلق به هر کدام از این قومیت ها را در اجناسی چون لباس های محلی، جواهرات، انوع غذا های خیابانی و ... را خریداری کنید. اگر شما به نقاشان خیابانی و اثر های هنری آن ها علاقه داشته باشید، می توانید در محوطه ای میان بازاری به نام "آنکس" آن ها را تماشا کنید. اگر اهل پیاده رَوی باشید، به شما پیاده رو "katsuri walk" را که در آن غذا های خوش طعمی به فروش می رسد را پیشنهاد می کنیم. این پیاده رو یکی دیگر از جاذبه های دوست داشتنی این بازار می باشد. 


جورج تاون (George Town) 

جورج تاون

جورج تاون

در قلب جزیره ای به نام "penang" که بیشتر جمعیت آن را چینی ها تشکیل می دهند، قرار دارد. جورج تاون نام شهر خود را از پادشاه وقت بریتانیا "جورج سوم" گرفته که در زمان حکومت انگلیس ها، این استان مرکز بسیار مهمی در تجارت بود. اگر می خواهید که تاثیر ادغامی از دو قاره ی آسیا و اروپا را در یک مکان ببینید، با خرید تور برای رفتن به این جزیره اقدام کنید. نوع معماری چند گانه ی این شهر حتما تجلی این ادغام را برایتان آشکار خواهد نمود. شما در منطقه ی قدیمی این شهر می توانید ساختمان هایی زیبا و تاریخی، با معماری خیره کننده را ببینید. نمود دیگر آن ادغام قاره ای را می توانید در اماکن مذهبی این شهر نظاره کنید، چرا که کلیسا های انگلیسی و مساجد اسلامی در همسایگی معابد چینی و هندی، نشان بارزی از این ادغام است. 


لنکاوی (Langkawi) 

لنکاوی

لنکاوی

لنکاوی که نام رسمی آن "لنکاوی کوهر کداح" می باشد، مجمع الجزایری است متشکل از 104 جزیره که در دریای "آندامان" قرار گرفته است. شما می توانید با تور لنکاوی به این منطقه رفته و از دیدن انواع جزیره ها، دریا هایی با آب های شفاف و جنگل ها انبوهی که با تله کابین می توانید به قله ی کوه رفته و از منظره ی پیش رویتان لذت ببرید. هم چنین اگر از جمله ی دوست داران طبیعت هستید، جنگل های استوایی این منطقه حتما شما را جذب خواهد کرد. یکی از بهترین و جالب ترین جاذبه های این شهر، معبد "ماهسوری" می باشد. از جمله شایعاتی که مردم درباره ی این معبد نقل می کنند، آن است که گویا بر اساس نا عدالتی دختری را که صاحب این قلعه بوده، متهم به فحشا می کنند و نفرین او برای هفت نسل گریبان این جزیره را گرفته است. 


ا فاموسا (A Famosa)

ا فاموسا

ا فاموسا

این کلمه ی پرتغالی که به معنی "معروف" می باشد، در مرکز استان "مالاکا" قرار دارد و اوایل سال 1500 میلادی احداث گردید، هم چنین در قرن 16 میلادی بسیار گسترده گردید. به دلیل گذشته ی رمز الود این قلعه، هم چنان مرکز توجه افراد علاقه مند به تاریخ است. این قلعه دارایی اروپایی هایی است که زمانی این شهر مستعمره ی آن ها بوده است. از جمله برتانیایی ها، هلندی ها و پرتغالی هایی که فاموسا را ساختند. حتما از این قلعه ی تاریخی در سفر خود دیدن نمایید. 


ارتفاعات کامرون (Cameron Highlands) 

ارتفاعات کامرون

ارتفاعات کامرون

شخصی به نام "ویلیام کامرون" کاشف این سرزمین زیباست. کامرون با ارتفاع 1500 متری از سطح دریا، دارای مزرعه های چای مالزی می باشد. توریست ها از سراسر نقاط دنیا برای دیدن این تپه جذب این منطقه ی زیبا می شوند. دمای هوای این منطقه چیزی در حدود 10 تا 21 درجه ی سانتی گراد متغیر است و نه بسیار سرد می شود و نه بسیار گرم. شما برای فرار از آب و هوای گرم و استوایی این کشور می توانید به این ارتفاعات بروید و هوایی خنک را استشمام نمایید.

برای مشاهده قیمت تور مالزی کلیک کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • مهشید | سه‌شنبه 09 آبان 1396

    قیمت تور مالزی چنده؟
  • منیژه | سه‌شنبه 09 آبان 1396

    رزرو تور مالزی رو در سایت چطور انجام بدم؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها