جاذبه های گردشگری لنکاوی (بخش اول) 


جاذبه های گردشگری لنکاوی (بخش اول) 

لنکاوی مجموعه جزایری فوق العاده زیبا در کشور مالزی است. این مجمع الجزایر که در محدوده ی 30 کیلومتری از کشور مالزی قرار دارند، شامل 104 جزیره در دریای آندامان می شوند. این جزیره ها با کشور تایلند همسایه می باشند. اگر چه اقتصاد آن بر کاشت برنج و کائوچو می چرخید، ولی امروزه بیشتر بر پایه ی گردشگری و صنعت توریسم است. اگر بخواهید به طور کلی درباره ی جاذبه های لنکاوی بدانید، باید گفت که شامل ساختمان هایی با معماری خاص، مناظر زیبای طبیعی، سواحل و جزایر فوق العاده تماشایی و پارک های بزرگ و هیجان انگیز می باشد. همچنین هتل ها و بازار های متنوع و زیادی دارد که می توان در تور لنکاوی از آن استفاده کرد. دیدن لنکاوی می تواند تجربه ای بسیار عالی از دیدن جزایر متعدد و مناظر زیبا باشد. لنکاوی هم چنین به دلیل داشتن نقاط بسیار زیبای گردشگری توانسته تا توریست های زیادی را همه ساله به خود جذب نماید. اگر برای اولین بار است که می خواهید به این منطقه سفر کنید، پیشنهاد می کنیم تا همراه تورزپرس به بررسی چند نمونه از بهترین جاذبه های گردشگری لنکاوی بپردازید. 

 

دنیای زیر آب لنکاوی 

دنیای زیر آب لنکاوی

همان طور که از نام این تیتر بر می آید، می توانید به این مکان رفته و به تماشای بیش از 500 نوع گونه ی جانوری بپردازید. شما می توانید کوسه ها و سفره ماهی ها را در اینجا تماشا کنید. لذت دیدن این جانوران به طوری که در بالای سر شما قرار دارند، حتما تجربه ای بی نظیر برایتان خواهد بود. این منطقه ی تفریحی و جذاب در شهر ساحلی "پانتای سنانگ" واقع شده است. پیاده روی در تونلی 15متری آنقدر جذاب است که همه ساله گردشگران زیادی برای دیدن این مکان زیبا جذب این نقطه از بالی می شوند. لازم به ذکر است که فاصله ی ماشین روی این منطقه تا فرودگاه بین الملی تنها 15 دقیقه می باشد.


گونونگ رایا 

گونونگ رایا 

شما می توانید با تور لنکاوی از بلند ترین قلعه ی آن دیدن نمایید. این قلعه با ارتفاع 881 متری خود، افسانه های زیادی را به خود اختصاص داده است! چرا که عده ای بر این باورند که گونونگ رایا را غولی که در اینجا زندگی می کرده، نفرین کرده است. با رفتن به این منطقه شاهد جنگل های انبوه در اطراف قلعه که منظره ای زیبا را به وجود آورده اند، خواهید بود. اگر اولین بار است که می خواهید به این قلعه بروید حتما با یک راهنما و یا همراه تور لیدر خود بروید.


پل هوایی لنکاوی 

پل هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی

برای دیدن جزایر کوچک اطراف لنکاوی و همچنین آبشار های بی نظیر "گونونگ"، "توجو" و "مات سینکانگ" می توانید به این پل عابر پیاده رفته و در انبوهی از درختان لحضات زیبایی را برای خود رقم بزنید. رفتن به این پل با 700 متر ارتفاع از سطح دریا و 125 متر طول، تنها از طریق تله کابین امکان پذیر است. اطراف پل فنس کشیده شده و قادر به تحمل 250 نفر می باشد. هم چنین دارای دو سکو برای استراحت کسانی که به این پل آمده اند نیز می باشد. مطمئنا پل هوایی لنکاوی، از بهترین جاذبه های گردشگری لنکاوی برای گردشگران است.


داتاران لانگ 

داتاران لانگ

داتاران لانگ

شاید دیدن این مجسمه ی 12 متری از عقابی که آماده ی پرواز است، بتواند کادری خوب برای عکس هایتان را بسازد. داتاران لانگ که به میدان عقاب شهرت دارد، تنها کمتر از 6 دقیقه تا رستوران ها و مجتمع های تجاری ای همچون "کوآجتی" و "جتی پوینت مال" فاصله دارد. این میدان به دلیل نزدیکی به دریا نیز مکان خوبی برای تماشای قایق ها نیز می باشد. با رزرو آنلاین تور لنکاوی می توانید از این میدان زیبا دیدن نمایید.


تله کابین لنکاوی 

تله کابین لنکاوی 

تله کابین لنکاوی 

اگر مشتاق دیدن آبشار ها و جنگل های زیبای لنکاوی باشید، می توانید با تایمی در حدود 15 دقیقه به وسیله ی تله کابین به بالای کوه "مات سینکانگ" برسید. این گشت و گذار از روستای "اورینتال" آغاز خواهد شد. هنگامی که بالای قله رسیدید، خواهید دید که تمامی امکانات رفاهی و حتی خرید از فروشنده هایی که آن جا حضور دارند، برایتان مهیاست. این بام برای کسانی که در حیطه ی عکاسی فعالیت دارند بسیار جذاب و پر سوژه خواهد بود.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها