جاذبه های گردشگری خرمشهر


 معرفی جاذبه های گردشگری خرمشهر

جاذبه های گردشگری خرمشهر ::خرمشهر شهری که این روزها به شهر مقاومت معروف است. این شهر در گذشته بندر "محمره" نامیده می شد و متاسفانه تا به امروز سه بار مورد استعمار قرار گرفته است اولین بار عثمانی ها و دومین بار انگلیس ها به آن دست درازی کردند و بار سوم متجاوزان بعثی پا در آن گذاشتند اما این شهر تا ابد برای ایران می ماند و برای همین است که به شهر مقاومت معروف شده است.

خرمشهر شهر مقاومت

این شهر از شرق با شهرستان شادگان و از شمال با شهرستان آبادان و از غرب به عراق ارتباط دارد.

خرمشهر اولین بندر ساحلی ایران است اما متاسفانه در جنگ تحمیلی با عراق خسارات سنگینی دید و علاوه بر نابودی تاسیسات بندری و گمرکی، مناطق مسکونی و تجاری آن هم بکلی خراب شد و از بین رفت .

رود کارون قبل از رسیدن به شهر خرمشهر به دو مسیر تقسیم می‌شود مسیر اول که بهمنشیر نام دارد وارد آبادان می شود و کارون که به مسیر خود ادامه میدهد و از خرمشهر میگذرد و با دجله و فرات یکی میشود و اروند رود را تشکیل می دهد.

در قدیم شغل اصلی مردم کاشت و برداشت خرما بود ولی این روزها تنوع اشتغال در این استان هم زیاد شده است.

هوای این شهر هم مثل بقیه شهرهای استان خوزستان گرم و مرطوب است.

زبان مادری ساکنان شهر عربی است اما فارسی هم صحبت میکنند.

تا قبل از جنگ ایران و عراق خرمشهر شهر ثروتمندی بود و به خاطر شرکت های کشتی رانی ای که در این شهر نمایندگی داشتند یک بندر بین المللی معرفی می شد .

دیدنی های خرمشهر

اولین مکان دیدنی که به آن سر میزنیم بندرسرق است بندری ‌كه مركز صادرات شيشه و مصنوعات سفالی و دستی است.  اگر به تماشای مکان های تاریخی علاقه دارید دیدار از آن را به شما توصیه میکنیم .

قرار نیست در این سفر فقط به مکان های تاریخی بروید و از بناهای قدیمی دیدن کنید ما شما را به بازدید از بازار بزرگ امام رضا دعوت میکنیم ، بازار امام رضا یکی از معتبرترین و بزرگ ترین پاساژ های شهر است که شما بعد از بازدید از مغازه های آن دست خالی نخواهید بود .

مسجد جامع خرمشهر

مسجد جامع یکی از مراکز دیدنی شهر است، با اینکه در زمان جنگ ایران و عراق خیلی از قسمت های شهر تخریب شد و دوباره بازسازی شد اما مسجد جامع همچنان شهرت خودش را در میان بناهای بازسازی شده حفظ کرده است .رو به روی  مسجد جامع بازارچه بزرگی قرار دارد که دین از آن خالی از لطف نخواهد بود .

جاذبه های گردشگری خرمشهر
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها