جاذبه های گردشگری تفلیس


جاذبه های گردشگری تفلیس Tbilisi Tourist Attractions

تفلیس یکی از بهترین شهر های توریستی در کشور گرجستان می باشد که توانسته طرفداران بسیار زیادی برای خود پیدا کند. جاذبه های گردشگری تفلیس سبب شده تا همه ساله عده ی زیادی از گردشگران از سراسر جهان برای دیدن این شهر زیبا راهی گرجستان شوند. با تورزپرس همراه باشید تا به معرفی چند نمونه از بهترین این جاذبه ها در تفلیس بپردازیم.


8. شهر قدیمی تفلیس (Old Town Tbilisi) 

شهر قدیمی تفلیس

شهر قدیمی تفلیس

این شهر در پای تپه ای در کنار قلعه ی ناریکالا واقع شده است. شما با رفتن به این منطقه، با یک شهر پلکانی مواجه خواهید شد. در این شهر تاریخی، درِ منازل به روی حیاط هایی مخفی باز می گردد که می توانید درختان انگور را در داخل و خارج این خانه ها ببینید. البته در طول زمان، قسمت هایی از این شهر مورد بازسازی قرار گرفته است. معماری این ناحیه که در واقع ترکیبی از دو معماری می باشد، بسیار جذاب برای عکاسان است. وجود خیابان های پیچ در پیج و همین طور تنگ، که با معماری هنر نو و روسی مشتق شده اند، جذابیت خاصی به شهر قدیمی تفلیس بخشیده اند.


7. تله کابین تفلیس (Telecabin Tbilisi) 

تله کابین تفلیس

تله کابین تفلیس

این تله کابین به سال 2012 افتتاح شد. شما در قسمت چپ آن رودخانه ی مکتاری را می بینید که به وسیله ی آن پارک رایک به قله ی ناریکالا متصل می شود. در واقع شما با رزرو آنلاین تور می توانید در تله کابین تفلیس نشسته ونمای 360 درجه به شهر را داشته باشید و هم چنین به راحتی به بالای تپه بروید. این مسیر چند دقیقه ای به طول می انجامد و در این زمان نمایی زیبا و دوست داشتنی از شهر در جلوی چشمتان به تصویر کشیده خواهد شد که بسیار جذاب است.


6. کلیسای جامع تثلیث (Tsminda Sameba Cathedral) 

کلیسای جامع تثلیث

کلیسای جامع تثلیث

این کلیسا به عنوان بزرگ ترین نماد کلیسای ارتدوکس در این کشور شناخته می شود. عبادت کنندگانی که به این کلیسا می آیند، اغلب با روشن کردن شمع به دعا می پردازند. اگر با تور 4 روزه تفلیس به این شهر سفر کردید، هرگز دیدن این کلیسا را از دست ندهید. زیبا سازی این کلیسا تقریبا ده سال طول کشید و سپس در سال 2004 این زیبا سازی به اتمام رسید. کلیسای جامع تثلیث پوشیده شده با سنگ های گرانیت و مرمر بوده که زیبایی این بنا را دو چندان کرده است. 


5. فیونیکولار (Funicular) 

فیونیکولار

فیونیکولار

این خط راه آهن در سال 1905 توسط مهندس آفونس رابی تاسیس شد. این خط آهن 500 متر درازا دارد و دارای سه ایستگاه است. متاسفانه این خط آهن در سال 2000 به دلیل حادثه ای بسته گردید، ولی در سال 2012، کابین ها و خط آهن بازسازی شد و وسایل ایمنی برای مسافران قرار داده شد. هم اکنون می توانید در تور تفلیس، برای نقل مکان از آن استفاده کنید.


4. پل صلح (Peace Bridge) 

پل صلح

پل صلح

شما با رفتن به تفلیس می توانید این پل قوسی شکل را که در بالای رودخانه ی مکتاری نصب شده است ببینید. طراحی این پل توسط یک فرد ایتالیایی به نام میشل دی لوچی انجام گرفته است که بسیار جذاب و تماشایی است و این پل در سال 2010 افتتاح شد. بدنه ی این پل دقیقا زمانی که نور پردازی های آن در حال نصب بودند، توسط 200 کامیون از ایتالیا به تفلیس آورده شدند. 


3. قلعه ناریکالا (Narikala Castle) 

قلعه ناریکالا

قلعه ناریکالا

قلعه ناریکلا به عنوان یک نماد باستانی برای دفاع در تفلیس تاسیس گردیده بود و زمان ساخت آن به قرن 4 میلادی بر می گردد. بعضی از نظریه ها گویای آن است که نام قلعه از یک زبان مغولی آمده است. این قلعه در قرن های هفتم و هشتم به طور قابل توجهی به وسیله  ی عرب ها گسترش یافت. ولی در قن یازدهم به دستور پادشاه وقت، دیوید، بیشتر توسعه داده شد. بیشتر قسمت های این قلعه از قرن های 16 و 17 می آید. این کلیسا هم چنین در سال 1996 مورد بازسازی قرار گرفته شد. 


2. کارتلیس ددا (Kartlis Deda) 

کارتلیس ددا

کارتلیس ددا

یکی از بهترین جاذبه های این شهر را می توان همین اثر معرفی کرد. مجسمه ی مادر گرجستان یا کارتلیس ددا در حدود 20 متر درازا دارد که در یک دست خود جام شراب و در دست دیگرش شمشیر است که استعاره از یک شخصیت گرجستانی می باشد. مفهوم این مجسمه این است که با مهمانان خود خوش رفتارند و با دشمنان می جنگند. 

 

1. تئاتر گابریادز (Theater Gabriadze) 

تئاتر گابریادز

تئاتر گابریادز

یکی از بهترین تئاتر های گرجستان که کوچک و منحصر به فرد می باشد، تئاتر گابریادز است. نام این اثر از نام سازنده ی این بنا می آید و مکان آن در مرکز تفلیس قدیمی می باشد. برای دیدن نمایش های اجرایی در این تئاتر، بلیط خود را زودتر تهیه کنید! زیرا بلیط های این تئاطر خیلی سریع به اتمام می رسند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • ملیکا | شنبه 13 آبان 1396

    ممنون از مقاله خوبتون، برای خرید آنلاین تور تفلیس از کجا اقدام کنم؟
  • مرضیه | شنبه 13 آبان 1396

    تور ارزان تفلیس قیمتش چقدره؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها