جاذبه های گردشگری بانکوک


جاذبه های گردشگری بانکوک  Bangkok Tourist Attractions 

این شهر به عنوان پایتخت تایلند، توانسته تا همه ساله عده ی زیادی از مردم را به خود جذب نماید. جمعیت شهری این کلان شهر بالغ بر 8 میلیون نفر است و هم چنین در اطراف این شهر بیش از 14 میلیون نفر زندگی می کنند. یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا همین کلان شهر است که مردم زیادی به آن سفر می کنند تا با جاذبه های گردشگری بانکوک آشنا شوند و از آن ها استفاده کرده و لذت ببرند. با تورزپرس همراه باشید تا تعدادی از این جاذبه های محبوب را برایتان معرفی کنیم. 


1. معبد وات آرون

وات آرون 

این معبد زیبا در کرانه غربی رود چائو فرایا واقع شده است. یکی از زیبا ترین معابد در بانکوک که می توانید از آن دیدن نمایید. منظره رودخانه و طراحی زیبای آن سبب شده تا این معبد منحصر به فرد جلوه ای ویژه و دورنمایی خیره کننده داشته باشد. این معبد بر روی رود وا فو قرار گرفته است. پس شما می توانید با رفتن به معبد، رودخانه را نیز ببینید. 


2. گرند پالاس و وات پراکائو

گرند پالاس و وات پراکائو 

از مشهور ترین نشان های شهر بانکوک، بخش کهن شهر گراند پلاس می باشد. چندین ساختمان در درون این مجموعه ی بی نظیر قرار گرفته اند. از مشهور ترین این ساختمان ها می توان به وات پراکائو اشاره نمود. قدمت این بنا به سال 1782 بر می گردد. این مجموعه هم چنین به مدت 150 سال قصر تایکینگ بوده است. برای ورود به گراند پلاس و وات پراکوئه می بایستد لباس مخصوص بپوشید. شما می توانید با تور 5 شب و 4 روز بانکوک به این شهر بروید و تجربه ای بی نظیر در این مجموعه داشته باشید. 


3. بازار چاتوچاک

 بازار چاتوچاک 

شما آخر هفته های تایلند را می توانید در بزرگ ترین بازار این کشور که چاتوچاک می باشد، بگذرانید. این بازار شامل 15000 غرفه است که روزانه در حدود 200 هزار نفر برای بازدید از آن به بازار می روند. چاتوچاک هم چنین از مشهور ترین بازار های خیابانی جهان نیز می باشد و از جمله جاذبه های توریستی بانکوک به مشار می رود که بسیار محبوب و معروف است. 


4. رود چائو فرایا 

رود چائو فرایا 

این رود از داخل بانکوک گذشته و به خلیج تایلند می ریزد. یکی از مهم ترین خصیصه های این شهر وجود همین رودخانه و سوار شدن بر قایق بر روی آن است. شما با سوار شدن به قایق می توانید از نگاهی متفاوت بانکوک را ببینید. خانه های شناور چوبی برخی بومی ها حتما برایتان لذت بخش خواهد بود. شما با تور بانکوک می توانید از این رود زیبا دیدن نمایید. 


5. بازار شناور 

بازار شناور 

این بازار بسیار دوست داشتنی و جالب، به گونه ای است که کسب و کار در آن بر روی قایق ها انجام می شود. شما انواع محصولات هم چون میوه ها، سبیجات و حتی غذا های پخته شده ی بانکوک را می توانید خریداری نمایید. از مشهور ترین بازار های شناور Domneon Saduak می باشد. شما می توانید با قایق کانال های باریک بازار را ببینید. این بازار پر شده از توریست های نقاط مختلف دنیا که برای گشت و گذار به این جا آمده اند. شما با نصف روز می توانید این بازار ها را ببینید. 


6. جاده ی یائو مارت 

 جاده ی یائو مارت 

این جاده در اصل متعلق به خانه های چینی ها می باشد که به یکی از مکان های دیدنی بانکوک برای توریست ها مبدل گردیده است. اما شهرت این جاده احتمالا به دلیل رستوران های متعدد موجود در آن است که می توانید با رزرو آنلاین تور به مقصد بانکوک، برای دیدن آن ها اقدام کنید. 


7. خانه جیم تامسون 

خانه جیم تامسون 

جیم تامسون در واقع یک تاجر آمریکایی بوده که به عنوان سرگرمی، مجموعه بزرگ از هنر آسیای جنوب شرقی را دارا بود. این فرد هم چنین مالک یک کمپانی ابریشم نیز بود. این خانه امروزه به عنوان موزه شناخته می شود و بازدید از درون خانه با تور به همراه راهنما انجام می گیرد. 


8. جاده Khaosan 

 جاده Khaosan 

در شمال گراند پالاس خیابانی به کوتاهی یک کیلومتر وجود دارد که از مشهور ترین خیابان های بانکوک محسوب می شود. این خیابان برای افراد با بودجه کم، محل های اقامت ارزانی ارائه می دهد. مغازه های موجود در این خابان نیز برای خرید سوغات شما بسیار مناسب اند و همه نوع کالایی را دارند. 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها