جاذبه های گردشگری ایروان ( اماکن تفریحی، کلیسا ها و موزه ها )


جاذبه های گردشگری ایروان (اماکن تفریحی، کلیسا ها و موزه ها) 

ارمنستان به عنوان یک کشور توریستی، با داشتن مکان های جذاب برای گردشگران مثل موزه ها و کلیسا ها و هم چنین پارک هایی که می توانید لحظات خوبی را در آن سپری کنید، توانسته جایگاه خوبی به خصوص در بین ایرانیان پیدا کند. درباره ایروان هر چه بگوییم باز هم کم گفته ایم. این شهر به عنوان پایتخت ارمنستان و با داشتن قدمتی 7000 ساله، بنا های تاریخی زیادی را در خود جای داده است که در مقاله ی قبل به معرفی آن ها پرداختیم. با تورزپرس همراه باشید تا به معرفی دیگر مکان های دیدنی این شهر بپردازیم.


11. پارک و بنای یادبود پیروزی (Victory Park/Monument) 

پارک و بنای یاد بود پیروزی

شما با تور 3 شب و 2 روز ایروان می توانید به این پارک که در قلب ایروان است رفته و مجسمه های زیبای آن را از نزدیک ببینید. یکی از این مجسمه ها به نام مادر ارمنستان است که بسیار باشکوه می باشد. پارک و بنای یادبود پیروزی از مکان های پر بازدید در تور ایروان است که همه روزه شاهد حضور گردشگران و بازدید آن ها از این پارک هستیم.


10. پارک کودک (children's park) 

.پارک کودک

این پارک به عنوان یکی از آثار به جا مانده از دوران اتحاد جماهیر شوروی است که در سال 1937 تاسیس گردیده و در سال 2012 مورد بازسازی قرار گرفته است. پارک کودک ایروان هم مانند مورد قبلی که معرفی کردیم، دارای بازدید زیادی در بین گردشگران است.


9. پارک عشاق (Love Park)

پارک عشاق

پارک عشاق از قدیمی ترین پارک های ایروان می باشد که در آن هر چند وقت یک بار کنسرت برگزار می شود و طرفداران زیادی دارد. یکی از بهترین ساختمان های ایروان که به سبک مدرن ساخته شده، ایستگاه متروی مارشال بقرامیان است که در نزدیکی این پارک قرار گرفته است و می توانید از آن دیدن کنید.


8. آب‌نمای موزیکال (Musical fountain)


آب‌نمای موزیکال

این آب نما در یکی از میدان های تاریخی شهر به نام میدان جمهوری قرار گرفته و در مقابل گالری هنر واقع شده است. نمایش فواره ها از اول بهار تا اول پاییز با همراهی موسیقی پاپ، جاز و راک به اجرا در می‌آید که بسیار تماشایی است. شایان ذکر است که تماشای این نمایش های زیبا برای مردم آزاد و رایگان می باشد.


7. موزه سرگئی پاراجانف (Parajanov Museum) 

موزه سرگئی پاراجانف

برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی یکی از هنرمندان و کارگردانان معروف ارمنستان به نام سرگئی پاراجانف، این موزه تاسیس گردیده است تا یاد و خاطره این هنرمند را ماندگار کند. شما با رزرو آنلاین تور به مقصد ایروان، می توانید این موزه را از نزدیک ببینید.


6. موزه ساریان (Saryan Museum) 

موزه ساریان

موزه ی هنری ماردیروس ساریان یکی از چندین موزه ی این شهر است که اغلب به گردشگران توصیه می شود به دیدن آن بروند. این موزه در 3 طبقه انواع آثار این هنرمند را در خود جای داده و به نمایش عموم گذاشته است. مطمئنا بازدید از این موزه می تواند برای ساعاتی شما را سرگرم کند.


5. موزه هنر های معاصر کافسچیان (Cafesjian Museum of Modern Art) 

موزه هنر های معاصر کافسچیان

موزه هنر های معاصر نیز به نام هنرمندی ثبت شده و محل نگه داری آثار جرارد لئون کافسچیان می باشد. شما در طول هفته از ساعت 8 صبح تا 8 شب می توانید به تماشای آثار زیبای این هنرمند بروید.


4. گالری ملی هنر (National Art Gallery) 

گالری ملی هنر

در شهر ایروان و در میدان تاریخی جمهوری، گالری هنر قرار گرفته است که در واقع یک موزه برای بازدید گردشگران و مردم ارمنستان می باشد. در این موزه آثار با ارزشی از هنرمندان و به خصوص هنرمندان روسی را می توانید تماشا نمایید.


3. کلیسای کاتولیک (مریم مقدس) ایروان (Katoghike Church) 

کلیسای کاتولیک (مریم مقدس) ایروان

این کلیسا به عنوان قدیمی ترین کلیسای ایروان شناخته می شود. سبک ساخت کلیسای کاتولیک برگرفته از معماری ارمنی بوده که در منطقه ی کنترون قرار گرفته است. تکمیل این اثر به سال 1264 بر می گردد. 


2. کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر (St Gregory the Illuminator Cathedral) 

کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

این کلیسا با الهام از معماری ارمنستان در سال 2001 به مناسبت 1700مین سال پیدایش مسیحیت در ارمنستان تاسیس گردید. شما با دیدن این کلیسا متوجه خواهید شد که فضای داخلی آن با کلیسا های دیگر متفوت بوده و شمع در آن وجود ندارد.


1. کلیسای جامع سارکیس مقدس (St Sargis Vicarial Church) 

کلیسای جامع سارکیس مقدس

مکان کلیسای جامع سارکیس مقدس در حومه ی شهر است و شما با رفتن به آن می توانید نمایی زیبا از شهر را ببینید. ساخت این بنای با شکوه به سال 1842 بر می گردد و در آن سال تکمیل گردیده است. با اینکه مکان کلیسا از مرکز شهر فاصله دارد، ولی بیشتر اوقات شلوغ و پر از بازدید کننده است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • آزاده | یکشنبه 14 آبان 1396

    تور آفر دار ایروان چنده؟
  • کیوان | یکشنبه 14 آبان 1396

    تور تخفیف دار ایروان برای این ماه رو قرار بدین
  • پژمان | یکشنبه 14 آبان 1396

    تور 2 شب و 1 روز ایروان هزینش چقدرر میشه؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها