جاذبه های گردشگری اهواز


 درباره جاذبه های گردشگری اهواز

جاذبه های گردشگری اهواز::  به اهواز رسیده ایم مرکز استان خوزستان و یکی از شهرهای پر جمعیت و بزرگ ایران . این شهر مرکز استقرار اکثر کارخانه های بزرگ کشور است و مهم تر از همه آنها محل استقرار شرکت ملی نفت که بزرگترین تولید کننده نفت در ایران و شرکت ملی حفاری که بزرگترین شرکت حفاری کشور است می باشد .
 همین توضیحات کوتاه کافیست که شما بدانید به قلب اقتصاد ایران سفر کرده اید.

گشت و گذاری در اهواز

اهواز به خاطر عبور رودخانه معروف کارون که اهواز با آن معرفی می شود چون یکی از پر آب ترین رودخانه های ایران است (رود کارون از کوه های بختیاری سرچشمه گرفته است) به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می شود .

همه ما درباره این شهر جمله های تکراری زیادی شنیده ایم : اهواز است و رود کارون،  و آفتاب داغ و دلچسب اش،  اهواز است سمبوسه های تند و تیز اش اما امروز در این مطلب میخواهیم از جاذبه های گردشگری این شهر آنهایی را برای شما معرفی کنیم که اگر به آن سفر نکرده باشید کمتر درباره آنها شنیده اید اما مطمئن باشید سفر به اهواز و دیدن این جاذبه های گردشگری خالی از لطف و خاطرات شیرین نخواهد بود .

جاذبه های گردشگری اهواز

نام گذاری اهواز

برای شروع از نام گذاری اش میگوییم که نامش در کتیبه های باستانی آورده شده و در زمان حمله اعراب به شهر "خوجستان و ارز" یا همان بازار خوزی ها به این نام یعنی اهواز معروف شد است.

این شهر به خاطر رودخانه کارون و آب و هوای گرم و مرطوبی که دارد از همان زمان پادشاهان عیلام شهری سرسبز و آباد بود و جزو قدیمی ترین شهرهای شناخته شده ایران و خوزستان به شمار می آید.

میدان چهار شیر در وردی شهر اهواز

با ورود به شهر میدان چهار شیر را میبینیم ، میدان چهار شیر که در آن مجسمه های سنگی چهار شیر به عنوان نماد شهر اهواز قرار داده شده است در دوره پهلوی ساخته شد و در  سال 1381 به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

 

بنای تاریخی معین التجار

گردش را از بنای تاریخی معین التجار شروع میکنیم ، سرای معین التجار ، یکی ازز بناهای قدیمی و با ارزش شهر است ، بنایی که در دوره ناصرالدین شاه قاجار در کنار ساحل رودخانه کارون ساخته شد و بعد ها با نام خانه شیخ خزعل معروف شد . بازدید از این خانه تاریخی برای گردشگران آزاد است و صنعت‌گران از این سرا برای فروش محصولات تولیدی خود استفاده میکنند.

آبشار دیدنی اهواز

بعد از قدیمی ترین بنایی تاریخی شهر به یک آبشار مصنوعی به نام آبشار اهواز میرسیم که طولانی ترین و زیباترین آبشار ساخت بشر در خاورمیانه است . آبشار روی هفتمین پل که روی رودخانه کارون قرار دارد، ساخته شده تا شما از دیدن این آبشار هنگام عبور از روی پل لذت ببرید. بازی آب و نور در این آبشار و پل باعث شده که آبشار اهواز مکان دیدنی و جذاب برای گردش در یک بعد از ظهر زیبا باشد .جاذبه های گردشگری اهواز

گورستان سنگی

حتما با خواندن این نام در خوش سلیقگی ما برای معرفی مکان های دیدنی و گردشگری شک کرده اید اما با اصرار دیدن این گورستان باستانی را در شرق شهر به شما پیشنهاد میکنیم پارک و فضای داخلی این گورستان مکانی جذاب و خاطره انگز برای گردشگران به شمار می رود چون گور های این گورستان در دل کوه کنده شده اند که نمای معبد گونه ای به گورستان سنگی داده است ، این گور ها محل دفن زرتشتیان شهر معرفی شده است .جاذبه های گردشگری اهواز

جاذبه های گردشگری این شهر تاریخی به همین چند مورد و همین توضیحات کوتاه خلاصه نمیشود اما تا شما چمدان سفر نبسته باشید و راهی این سفر نشوید نمیتوانید تمام زیبایی های این شهر قدیمی را حس کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تور ایران می توانید به لینک داده شده بروید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها