جاذبه های گردشگری استانبول (بخش دوم)


جاذبه های گردشگری استانبول (بخش دوم)  Istanbul Tourist Attractions  

در بخش اول مربوط به جاذبه های استانبول، چندین نمونه از بهترین جاذبه های این شهر را معرفی نمودیم. استانبول به عنوان شهری بزرگ و دیدنی، با دارا بودن مکان های تاریخی و تفریحی فراوان خود، توانسته گردشگران زیادی را از سراسر نقاط دنیا به خود جذب نماید. این شهر روز به روز در حال پیشرفت است. اگر در فصل گرما یعنی بین ماه های می و سپتامبر قصد سفر به این شهر را دارید، باید بتوانید با شلوغی های این شهر نیز کنار بیایید. اما در فصل هایی چون پاییز و زمستان که آب و هوا خنک و معتدل می باشد، می توانید به این شهر سفر کرده و با آرامش بیشتری شهر را بگردید. با تورزپرس همراه باشید تا به معرفی موارد دیگری از جاذبه های دیدنی این شهر بپردازیم.


کاخ و پارک ییلدیز (Yildiz Palace) 

کاخ و پارک ییلدیز

کاخ و پارک ییلدیز

پارک ییلدیز از بزرگ ترین و زیباترین پارک های موجود در استانبول است که می توانید با تور 4 شب و 3 روز استانبول به دیدن آن بروید. در قدیم این منطقه به عنوان شکارگاه سلطان سلیمان بوده است ولی امروزه به عنوان مکان تفریحی برای مردم به حساب می آید. در واقع پارک این کاخ در اواخر قرن 19 به دستور سلطان عبدالحمید دوم تاسیس گردید. پارک به عنوان محوطه ای کوچک در درون کاخ بود که سلطان عبدالحمید آن را مرمت و بازسازی نمود و مورد استفاده قرار داد. 


قلعه روملی حصار 

قلعه روملی حصار 

قلعه روملی حصار 

این قلعه در ساحلی با همین نام قرار گرفته است و از مشهور ترین قلعه های ترکیه می باشد. این قلعه نیز به دستور سلطان محمد فاتح تاسیس گردید. ارتفاع دیوار قلعه معادل 82 متر می باشد. از دلایل ساخت این قلعه جلوگیری از حملات دشمن از سوی دریای سیاه به طرف تنگه ی بسفر در این ساحل می باشد. قلعه ی روملی شامل 3 برج اصلی و 3 در ورودی می باشد. هم چنین در آن زندان، مخزن اسلحه ها، اتاق استقبال، مسجد، 13 برج مراقبت و ... وجود دارد. شما با خرید تور به مقصد استانبول می توانید از این قلعه دیدن نمایید. 


کاخ دلمه باغچه (Dolmabahce Palace) 

کاخ دلمه باغچه

کاخ دلمه باغچه

تاسیس این کاخ در قرن 19 توسط عثمانی ها به منظور کرسی حکومتی احداث گردید. این شهر بین دو قاره قرار گرفته و این موضوع را با دیدن معماری آن که از تلفیق معماری عربی-اروپایی می باشد، می توانید ببینید. این کاخ با دستور عبد المجید یکم ساخته شد و آتاتورک سه ماه آخر دوره ی نخست وزیری خود را در این کاخ گذراند. کاخ دلمه باغچه را می توان از لوکس ترین و مدرن ترین کاخ های عثمانی به شمار آورد. 


مسجد رستم پاشا (Rustem Pasha Mosque) 

مسجد رستم پاشا

مسجد رستم پاشا

رستم پاشا صدر اعظم دوران عثمانی، دستور ساخت مسجدی با نام خود را صادر کرد. کاشی کاری های موجود در این مسجد نمونه ای از نمود معماری استان سینان می باشد. این مسجد در حدود 500 سال پیش ساخته شده است. یکی از معروف ترین کاشی های این مسجد در سمت راست ورودی مسجد می باشد ک بر روی آن مینیاتوری از کعبه که به سال 1050 بر می گردد، قرار گرفته است. شما با تور استانبول می توانید این مسجد تاریخی را از نزدیک ببینید. 


مسجد سلیمانیه (Sulaymaniyah Mosque) 

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه که به دستور سلطان سلیمان یکم تاسیس گردیده، به عنوان بزرگ ترین مسجد استانبول شناخته می شود. این مسجد معماری خود را از ترکیب معماری بیزانسی و اسلامی گرفته است. مکان مسجد در بالای تپه ای در منطقه ی قدیمی شهر قرار دارد. شما با رفتن به این مسجد می توانید در محوطه ی آن، مقبره ی سلطان سلیمان و همسرش خرم سلطان را نیز ببینید.

 

برای مطلع شدن از شرایط و امکانات و همچنین قیمت تور استانبول، به لیست تورهای ما مراجعه نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها