تور کشور آذربایجان باکو


تور کشور آذربایجان باکو Tour Azerbaijan Baku

آذربایجان یک کشور توریستی و در همسایگی کشورمان ایران است و دارای جاذبه های فراوانی بوده که همه ساله گردشگران زیادی نیز دارد. مهمترین مقصد گردشگری در آذربایجان، شهر باکو است که مطمئنا برای همه نامی آشنا می باشد. برای سفر به کشور زیبای آذربایجان و آشنایی با جاذبه های گردشگری باکو روش های مختلفی وجود دارد. در این مقاله سعی کردیم تا راه های سفر به باکو را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

 

چگونگی سفر به باکو و هزینه ها

انتخاب راه و روش سفر به باکو به روحیه و میزان خرج کرد شما وابسته است. شما می‌توانید همه چیز را به تورگردانان و مسئولین تور بسپارید و تنها هزینه را بپردازید و یا به علل اقتصادی و یا ماجراجویی بیش تر، تمام کارها را خودتان برنامه ریزی نمایید و به روش خودتان به باکو سفر نمایید. در نتیجه، هر راهی، هزینه های مختلفی را برای شما خواهد داشت که ارزیابی آن تکلیف شما را با هدف انتخاب بهتر روشن می‌کند. البته پیشنهاد ما این است حتما به صفحه ی تورهای سایت تورزپرس سری بزنید. قیمت تور های سایت تورزپرس بسیار مناسب بوده و رزرو تور باکو و استفاده از تور های سایت تورزپرس برای سفر هزینه ای برابر با دیگر روش ها خواهد داشت. با ما همراه باشید.

 

روش های گوناگون سفر به باکو

1. با استفاده از تور:    الف) تور زمینی باکو    ب) تور هوایی باکو

2. به صورت شخصی:   الف) با هواپیما  ب) با اتوبوس  پ) با ماشین شخصی

غالبا مدت تورهای باکو ۲ شب، ۳ شب و ۴ شب می باشد که در اینجا متوسط قیمت عادی ترین تور را برای هر کدام بیان نموده ایم. البته ناگفته نماند که می توان تورهای باکو را با اقامت های بالا هم خرید کرد، که در آن صورت مسلما هزینه بالاتری را متحمل خواهید شد.

مسیر هوایی: به زمان سفر، آژانس هواپیمایی، هتل و اتاق مورد نظر وابسته است که قیمت‌های گوناگونی برای هرکدام از آنها تعیین شده است. اقامت با تور ۳ شب و ۴ روز باکو، بین ۸۰۰ هزار تا ۴ میلیون تومان هزینه در بر دارد. که این اختلاف قیمت وابسته به نوع پرواز، نوع هتل و امکانات موجود در پکیج است.

مسیر زمینی: مسیر زمینی تورها به وسیله اتوبوس طی می‌شود که این اتوبوس ها خود درجه بندی ای از نظر امکانات دارند. قیمت تور باکو به زمان سفر، آژانس ارائه دهنده، نوع هتل از نظر (سه ستاره، چهار ستاره و یا پنج ستاره) و نوع اتاق بستگی دارد. برای ۴ شب و ۵ روز اقامت در باکو هزینه ها از ۶۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

 

امنیت در طی سفر به آذربایجان

میزان جرم و جنایت در شهر باکو بسیار پایین است وکشور آذربایجان از نظر شاخص‌های جهانیِ امنیت، فقط یک رتبه پایین تر از ایران قرار گرفته است. ناگفته نماند که آذربایجان از حیطه ی امنیت از کشورهایی مثل هند، ترکیه، اوکراین و روسیه در رتبه بالاتری قرار گرفته است. نکته جالب اینجاست که میزان جرم هایی مانند دزدی، کیف قاپی، پخش مواد مخدر و … هم در شهر باکو بسیار اندک است. بر مبنای آمار و ارقام، امنیت پیاده روی در طی روز و شب در این شهر در جایگاه بالایی قرار گرفته است. با تمام این اوصاف لازم است که یک سری از نکات را هم رعایت نمایید:

  •  در صورتی که با خود پول نقد دارید (که قاعدتا باید هم داشته باشید) در مکان های شلوغ، مراقب جیب و وسایل خود و به خصوص کیف قاپ های حرفه ای باشید و شب ها سعی کنید با دوستان و آشنایانتان به بیرون بروید.
  • هر جرم و خلافی را به کلانتری های محلی پلیس گزارش نمایید و در صورت نیاز با شماره ۱۰۲ تماس حاصل نمایید. اگر می خواهید به پلیس مراجعه کنید، فردی را که انگلیسی بلد است را به همراه ببرید و دقت داشته باشید هیچ متنی را نخوانده امضا ننمایید.موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها