تور کشور آذربایجان


تور کشور آذربایجان  Tour of Azerbaijan

آیا شما از هزینه‌ های اقامت در باکو مطلع هستید؟ در طی تور آذربایجان و تور باکو هزینه های گوناگونی را باید بپردازید و اجتناب پذیر هم نیست! که افزایش و کاهش آن با نحوه برنامه ریزی و خرج کرد شما وابسته است. آگاهی از متوسط قیمت این اقلام در طی سفر و بازدید از  جاذبه های گردشگری باکو  برای شما کمک بزرگی خواهد بود. در ادامه این مطلب تعدادی از هزینه های اجباری در سفر به باکو را برای شما بازگو می نماییم.

1. هزینه‌ های حمل و نقل در باکو

2. هزینه های اقامت در باکو

3. هزینه‌ های خوراک در باکو

4. هزینه تفریح در باکو

5. هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در باکو

6. هزینه سرویس موبایل در باکو

 

هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری در باکو

باکو شهر آنچنان بزرگی نیست و یک کلان شهر محسوب نمی شود، ولی نظام حمل و نقل عمومی آن بسیار کارا می باشد و در کنار تاکسی و اتوبوس، شما انتخاب های گوناگونی مثل مترو، مینی بوس، دوچرخه و قطار برقی در این پایتخت خواهید داشت. در ادامه انواع گوناگون حمل و نقل، هزینه ی آنها  و نحوه پرداخت آن ها را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

باکی کارت | بلیت الکترونیک باکو: سیستم بلیت الکترونیک شهر توسط شهرداری باکو از سال ۲۰۱۵ با نام باکی کارت (BakıKart) اجرا و پیاده سازی شد. می توانید این کارت را در ایستگاه های مترو، ایستگاه های اتوبوس و ایستگاه های فروش باکی کارت خریداری نمایید. در مجموع دو نوع باکی کارت وجود دارد:

1. کارت های پلاستیکی و با قابلیت شارژ مجدد که قیمت آن ۲ منات آذربایجان (معادل ۵,۳۱۰ تومان) است. با پرداخت این پول علاوه بر خود کارت، پول شارژ آن را هم داده اید.

2. کارت های کاغذی که این کارت ها قابلیت شارژ ندارند و حداکثر تا ۴ مرتبه می توانید از آن ها استفاده کنید. این کارت ها پس از اولین استفاده تا ۴۵ روز اعتبار خواهد داشت. هزینه آن ۰.۲ منات آذربایجان، معادل ۵۳۱ تومان است.

اکنون می توانید این کارت ها را برای پرداخت هزینه مترو و اتوبوس های قرمز رنگ جدید باکو به کار ببرید. البته در آینده ای نزدیک قرار است باکی کارت در سایر بخش های حمل و نقل عمومی به کار برده شود. جهت پرداخت هزینه دیگر وسایل حمل و نقل عمومی باید همیشه تعدادی سکه و قپیک همراه خودتان داشته باشید. البته می توانید در هنگام انتخاب تور باکو، توری را که گشت های هر روزه شهری دارد انتخاب بفرمایید تا هزینه های حمل و نقل شما در سفر کاهش یابد. برای رزرو تور ارزان به بخش تورهای سایت تورزپرس مراجعه بفرمایید.

 

حمل و نقل عمومی باکو

اتوبوس: اگر می خواهید از اتوبوس استفاده نمایید، هزینه آن در آذربایجان ۰.۲ منات (معادل ۵۳۱ تومان)  می باشد که می توانید آن را با کارت (اتوبوس های قرمز) و یا نقدا (تمام اتوبوس ها) پرداخت نمایید.

تاکسی: اغلب تاکسی های باکو که در کنار خیابان در انتظار مسافرند، تاکسی متر ندارند و حداقل هزینه آنها ۵ منات آذربایجان (معادل ۱۳,۲۷۵ تومان) می باشد. از سال ۲۰۱۱، بعضی از تاکسی ها از تاکسی های لندن الهام گرفته و وارد خیابان های باکو شدند. روی این تاکسی ها پرچم ۱ منات نصب شده است و اگر چه دارای تاکسی متر می باشند، اما کرایه های آنها بسیار مناسب است. جهت طی مسیرهای زیاد می توانید از تاکسی ۱۸۹ باکو استفاده کنید که برای سه کیلومتر هزینه ۳ منات آذربایجان (معادل ۷,۹۶۵ تومان)، برای ۴ کیلومتر ۳.۸۰ منات آذربایجان (معادل ۱۰,۰۸۹ تومان) و برای هر کیلومتر بیش تر نیز ۰.۵ منات آذربایجان (معادل ۱,۳۲۷ تومان) دریافت می کنند.

مترو: با استفاده از مترو می توانید از مرکز شهر باکو به خارج از این شهر هم بروید. قیمت هر سفر با مترو ۰.۲ منات آذربایجان (معادل ۵۳۱ تومان) می باشد و فقط با باکی کارت پرداخت می شود. خطوط مترو فقط در شهر باکو فعال است و بین ساعات ۶:۰۰ صبح تا ۲۴:۰۰ آماده ی ارائه خدمات به مسافران می باشد.

ماشین شخصی: قیمت بنزین در آذربایجان مناسب است و هر لیتر بنزین بدون سرب حدود ۰.۷۰ منات آذربایجان (معادل ۱,۸۵۸ تومان) تا ۰.۹۵ منات آذربایجان (معادل ۲,۵۲۲ تومان) می باشد. هزینه انواع حمل و نقل در باکو را می توانید در ادامه مشاهده نمایید.

 

بلیت الکترونیک: باکی کارت به همراه شارژ، ۲ منات آذربایجان (معادل ۵,۳۱۰ تومان)، بلیت کاغذی ۰.۲ منات آذربایجان (معادل ۵۳۱ تومان) است.

اتوبوس: ۰.۲ منات آذربایجان (معادل ۵۳۱ تومان)

مترو: ۰.۲ منات آذربایجان (معادل ۵۳۱ تومان)

تاکسی: از ۵ منات آذربایجان (معادل ۱۳,۲۷۵ تومان) به بالا

هزینه بنزین: ۰.۷۰ منات آذربایجان (معادل ۱,۸۵۸ تومان) تا ۰.۹۵ منات آذربایجان (معادل ۲,۵۲۲ تومان)

برای اطلاع از دیگر هزینه ی تور آذربایجان و قیمت تور باکو روی لینک های مورد نظر کلیک کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها