تور کربلا فروردین


تور کربلا فروردین   Karbala Tour Farvardin

کربلا یکی از مهم ترین شهرهای کشور عراق و همچنین از پر تردد ترین شهرها در بین شیعیان جهان به حساب می آید. این شهر میزبان مرقد مطهر امام حسین (ع) امام سوم شیعیان و حضرت عباس(ع) برادر بزرگوار ایشان می باشد. به علت علاقه زیاد شیعیان به این امام بزرگوار و اهمیت زیارت ائمه، کربلا همواره در تمام ایام سال میزبان زائران این حضرت می باشد. سالانه بیش از 30 میلیون نفر تنها در ایام اربعین و محرم و صفر به این بارگاه ملکوتی سفر می کنند و می توان گفت از پر طرفدارترین اماکن زیارتی در جهان اسلام است. همچنین آرامگاه های دیگر یاران عاشورا و همچنین رود فرات از دیگر بخش های زیارتی در این سفر زیارتی به حساب می آید.

تور کربلا فروردین

 

بین الحرمین کربلا

بین الحرمین که واژه ای عربی است، به معنای حد فاصل میان دو حرم است. این جاده به مسافت 378 متر بین حرم مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) واقع شده است. در گذشته در فاصله میان دو حرم، بازار و بناهای مسکونی و تجاری قرار داشتند، اما در زمان صدام، تمام این اماکن به قصد بازسازی و توسعه فضای اطراف حرمین خریداری و تخریب شدند و فضای آزاد کنونی ایجاد گشت. پس از صدام نیز این توسعه ها و بازسازی ها هم چنان ادامه دارد. در گذشته واژه بین الحرمین به شکل کنونی اش کاربرد نداشته و امروزه است که این حدفاصل به یکی از نمادهای آیینی در اشعار و نوشته های مذهبی نمایان گشته است. در تور کربلا می توانید در این فضای معنوی زیبا به نیایش و زیارت بپردازید.

بین الحرمین کربلا

 

رود فرات کربلا

رود فرات یکی از معروف ترین رودهای منطقه خاورمیانه و مشهورترین رود در بین شیعیان به حساب می آید. چرا که در روایات شیعیان آمده است که این رود مهریه حضرت زهرا (س) می باشد و همچنین نام آن 3 بار در قرآن کریم ذکر شده است و یکی از چهار رود بهشتی است. بخشی از این رود از شهر کربلا گذر می کند و در گذشته باعث سرسبزی و رونق شهر گشته است. این رود، رودی طولانی است که از چندین شهر عراق گذر می کند. فرات در نزدیکی رود دجله عراق قرار دارد و فضای بین این دو رود که به خاطر رودها بسیار خرم و پر رونق بود را در گذشته بین النهرین می خواندند و از مهمترین مناطق کشور عراق بوده است. این رود یکی از دیدنی های کربلا به حساب می آید. برای اطلاع از قیمت تور کربلا به لیست تورهای ما مراجعه کنید.

رود فرات کربلا

 

چرا آژانس های مختلف مسافرتی قیمت های متنوعی را برای تور کربلا ارائه می دهند؟

تور کربلا نیز همچون دیگر تورهای محبوب توسط بسیاری از آژانس های مسافرتی ارایه می شوند، اما در این بین مسایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود قیمت تور کربلا فروردین بسیار متنوع باشد. نکته بسیار مهم این است که کیفیت آژانس های مسافرتی مختلف با یکدیگر بسیار متفاوت است. همچنین کیفیت خدمات تور بسیار در این قیمت موثر می باشد. چنانچه اگر شما به صورت هوایی قصد عزیمت به مقصد کربلا را داشته باشید، قیمت تور نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت. همچنین درجه کیفی هتل محل اقامت شما نیز بسیار مهم است. از بهترین و لوکس ترین هتل ها تا مسافر خانه های بسیار ساده می تواند قیمت های مختلفی را ایجاد نماید. همین حالا برای خرید آنلاین تور به مقصد کربلا به لیست تورهای تورزپرس مراجعه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها