تور پکن شهریور 96


تور پکن شهریور 96

این شهر به عنوان پایخت کشور جمهوری خلق چین و یکی از بزگترین شهر ها در جهان محسوب می شود. مساحت این شهر برابر با 16,801,25 کیلو متر مربع است و جمعیت آن حدود 21,500,000 میلیون نفر می باشد. شهر پکن بعد از شانگهای دومین شهر شلوغ چین از نظر جمعیت، مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی می باشد. این شهر به مدت سه هزار سال تمدن دارد که در قرن های اخیر به عنوان پایتخت کشور برگزیده شده بود. این شهر از نظر وسایل حمل و نقل زیر زمینی مجهز به خط مترو می باشد که همین امر ترافیک را از بافت شهری آن کاهش داده است. متروی پکن پر رفت و آمد ترین مترو در جهان است که در سال 1969 تاسیس شده و دارای 18 خط مترو و 334 ایستگاه در فاصله های مشخصی است تا سفر در شهر را برای مردم نیز آسان گردانند. در لیست تورهای سایت تورزپرس، میتوانید تور چین و همچنین تور پکن و دیگر شهر های توریستی چین را مشاهده کنید. در ادامه ی مقاله ی تور پکن شهریور 96، شما را با جاذبه های گردشگری پکن آشنا خواهیم شد.

تور پکن شهریور 96

 

جاذبه های گردشگری پکن

شهر پکن به عنوان یکی از بزرگترین شهر های چین، قاعدتا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد و آب و هوای ساحلی آن، مناظر زیبای آن در دشت ها و جنگل های پهناورش از عوامل مختلفی هستند که توریست ها و بازدید کنندگان بی شماری به این شهر سفر می کنند و از این اماکن دیدن می کنند. از جمله جاذبه هایی که می توانید در تور پکن تابستان 96 از آن ها بازدید و استفاده کنید، میتوانیم به جاذبه هایی همانند شهر ممنوعه، دیوار بزرگ چین، میدان تیانانمن، معبد بهشت، کاخ تابستانی، پارک Beihai، تیانانمن، ورزشگاه ملی پکن، گولو و Zhonglou (پکن)، معبد Fayuan، پل مارکو پلو و ... نیز اشاره کنیم. پکن به دلیل نزدیک بودن به دریا، داشتن سواحلی زیبا و آب و هوای معتدلی که دارد، در بین گردشگران محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. یکی از بهترین زمان ها برای سفر به شهر پکن، ماه شهریور می باشد.

جاذبه های گردشگری پکن

 

دیوار بزرگ چین

دیوار بزرگ چین طی سال های 206 تا 220 قبل از میلاد، توسط امپراطوری بزرگ چین که به رهبری کین شی هوانگ بوده است ساخته شد. به طوری که این دیوار بزرگ از قسمت شمال تا جنوب چین را فرا گرفته بود و می توان گفت که طول آن به حدود 8,851 کیلو متر می رسد. حال دیوار بزرگ چین بعد گذشت سال های طولانی، تبدیل به یک جاذبه گردشگری مهم در چین شده است و در سال 1987 میلادی به لیست میراث فرهنگی یونسکو اضافه شد. هدف از ساخت دیوار چین در زمان های قدیم، کنترل بر مرز های امپراطوری و حفظ نمودن مسیر جاده ابریشم از دست راه زنان بود. اما در حال حاضر با گذشت زمان فقط مقدار کمی از این دیوار به جا مانده است که این پایان این راه دراز است. و بازدید کنندگان زیادی همیشه برای بازدید از این دیوار باستانی و هیرت آور به این منطقه از چین سفر می کنند.

دیوار بزرگ چین پکن

شهر پکن بعد از شانگهای پرجعمیت ترین شهر چین محسوب می شود و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد. به همین منظور تورسیت های زیادی در ماه شهریور به این شهر زیبا و باستانی سفر کرده و از زیبایی های آن لذت می برند. برای مشاهده سایر مقاله و دیگر عناوین در مورد چین، به بخش های محتلف سایت تورزپرس مراجعه نمایید و برای ثبت تور مورد علاقه خود به لیست تور های ما مراجعه نمایید.




موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها