تور هوایی باکو از رشت


تور هوایی باکو از رشت  Baku Air Tour from Rasht

برای کسانی که قصد سفر کردن به کشور جمهوری آذربایجان را دارند، داشتن راهنمای سفر به این کشور که جزییات گردشگری، تاریخی، فرهنگی و ... را گردآوری کرده باشد، الزامی است. حال با قسمتی از این راهنمای گردشگری که برای رزرو تور باکو و رزرو تور هوایی باکو از رشت لازم است ، آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

 

درباره ی آذربایجان

دین رسمی مردم جمهوری آذربایجان اسلام است که از نظر جغرافیایی در جمهوری شوروی سابق و در حاشیه دریای خزر واقع شده است. این کشور دارای زخایر بزرگ نفتی است. در طول تاریخ یکی از بهترین و امن ترین مسیر های تجاری بین شرق و غرب از این کشور عبور می کرد. در دورانی از تاریخ، این کشور جزیی از امپراطوری های روسیه، عثمانی و ایران بوده که نهایتا در سال1991میلادی و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، به استقلال رسیده است. این کشور دارای جاذبه های گردشگری طبیعی بسیاری است که البته بیشترین جاذبه های گردشگری آن در باکو، پایتخت این کشور، جمع شده اند. مساحت آذربایجان معادل 86600 کیلومتر مربع است و دارای 8/2 میلیون نفر جمعیت بوده که پایتخت آن باکو است. در ادامه چند جاذبه گردشگری باکو را برایتان معرفی خواهیم کرد.

 

بش بارماک داغی beshbarmaq daq

یکی از مناطق گردشگری مقدس در بین مردم باکو، کوه بش بارماک داغی است که یکی از جاذبه های طبیعی آذربایجان محسوب می گردد. ارتفاع این کوه 520 متر بالاتر از سطح دریا می باشد و همچنین باید عنوان کنیم که بش بارماک داغی به معنی کوه پنج انگشت است. در سفر به باکو، حتما از این جاذبه طبیعی دیدن کنید.

 

ایچری شهر باکو içeri sheher

ایچری شهر، شهری باستانی است که در واقع همان شهر باستانی باکو می باشد که دیواری در اطراف آن بنا شده است. مردم منطقه، ایچری را با نام ارگ باکو نیز می شناسند. قدمت این شهر به دوران پارینه سنگی باز میگردد. از جمله جذابیت های این شهر میتوان خیابان های باریک، کاخ های قدیمی، مسجد های گوناگون با معماری های زیبا و دل انگیز  اشاره کرد. یونسکو در سال 2000 ارگ باکو را در فهرست آثار جهانی ثبت کرده است. در ایچری شهر دو کاروان سرای تاریخی، سه چشمه آب طبیعی و 23 محله قرار گرفته است و مشهورترین جاذبه گردشگری این شهر، قلعه دختر باکو است.

 

برای رزرو تور باکو از رشت چه کنیم؟

سایت تورزپرس در زمینه تورهای باکو و آذربایجان تجربه و تخصص بالایی دارد و تضمین بهترین قیمت و کیفیت تورها را به شما می دهد. برای رزرو تور به مقصد دلخواهتان کافیست به صفحه ی تورها بروید، لیست تورهای سایت را مشاهده خواهید کرد و یا می توانید با وارد کردن مبدا و مقصد مورد نظرتان در بین تورهای سایت به جستجو بپردازید. قیمت تور باکو و قیمت تور آذربایجان را می توانید در توضیحات مربوط به هر تور مشاهده کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها