تور لحظه آخری فروردین شیراز


تور لحظه آخری فروردین شیراز  Last minute tour of Farvardin Shiraz

شیراز یکی از شهر های بزرگ و مهم ایران به حساب می آید که به عنوان مرکز استان فارس نیز می باشد. مساحت این شهر به حدود 240 کیلومتر مربع می رسد که جمعیتی بالغ بر 1,900,000 نفر در آن سکونت دارند. این شهر از قدمت بالا برخودار می باشد و شما با شرکت در تور شیراز می توانید از جاذبه های آن بازدید نمایید. این شهر در قسمت های کوه پایه ای زاگرس واقع شده است و از آب و هوایی مطلوب برخوردار است و می توان گفت که ارتفاع این شهر از سطح دریا به حدود 1400 متر می رسد. شیراز از نام های مختلفی برخودار است که اکثریت آن را به شیراز صدا می زنند.

تور لحظه آخری فروردین شیراز

شیراز به سبب جاذبه های گردشگری، تاریخی، فرهنگی، مذهبی و ... هر ساله افراد بسیار زیادی را به سمت خود می کشاند. این شهر در قسمت جنوبی کشور واقع شده است. قدمت این شهر آنقدر بالا می باشد که با توجه به شواهد موجود، سکونت در این شهر از زمان ساسانیان و پیش تر بوده است. 15 اردیبهست به عنوان روز شیراز در تقویم ها ثبت گردیده است و به همین منظور هر ساله در این روز از سال شهرداری شیراز برنامه خاصی را در شهر پیاده سازی می کند. شما علاقه مندان می توانید با شرکت کردن در تور لحظه آخری فروردین شیراز از این روز، خاطره ای به یادگار بگذارید.

 

آرامگاه خواجوی کرمانی

آرامگاه خواجو در قسمت شمالی شهر شیراز واقع شده است، به طوری در ابتدای جاده شیراز به سمت اصفهان در تنگه الله اکبر قرار گرفته است. می توان گفت که این آرامگاه در مقابل دروازه قرآن قرار گرفته است و شما می توانید از چندین جاذبه شهر شیراز بازدید نمایید. در سال 1337 شمسی به دستور اداره باستان شناسی استان یک اتاق در این آرامگاه ساخته شد و شما بازدید کنندگانی که به این آرامگاه مراجعه کرده اید، می توانید در این اتاق دو غزل از خواجو را که بر سطح سرامیک های دیوار نوشته شده است بازدید نمایید. در سال 1370 شمسی آرامگاه خواجو کرمانی مرمت و بازسازی شد.

آرامگاه خواجو

 

خانه زینتالملک

این آثار باستانی، بازمانده از زمان قاجاریه می باشد و می توان گفت که ساخت آن از سال 1290 تا 1302 شمسی به طول کشید. در قسمت غربی نارنجستان قوام، عمارتی وجود داشته است که به دلیل سکونت زینتالملک قوامی، دختر قوامالملک چهارم، به این نام معروف شده است و حال تبدیل به موزه گشته و بازدید کنندگان می توانند به بازدید از آنها بپردازند. شما در حیاط این خانه می توانید از حوض های کوچک و بزرگ آب، و باغچه های زیبای آن بازدید نمایید. در حیاط آن حدود 20 اتاق وجود دارد که همگی به هم راه دارند. اگر قصد سفر به شیراز را دارید یکی از بهترین گزینه های مناسب برای بازدید این خانه زیبا می باشد.

خانه زینتالملک

 

چگونه از تور لحظه آخری فروردین شیراز مطلع شویم؟

برای مطلع شدن از تور های لحظه آخری فروردین 97 شیراز، شما علاقه مندان می توانید از طریق سایت توزرپرس اقدام نمایید. یکی از راحت ترین روش هایی که میتوان از زمان این تور ها مطلع شد، مراجعه کردن به لیست تور های سایت تورزپرس می باشد. شما علاوه بر مطلع شدن از زمان این تور ها می توانید برای رزرو آنلاین تور اقدام کرده و تور مورد علاقه خود را ثبت نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • donya | شنبه 27 آبان 1396

    قیمت تور شیراز چقدر میشه ؟
  • محمد | شنبه 27 آبان 1396

    تور 5 روزه شیراز چقدره ؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها