تور لحظه آخری فروردین باکو


تور لحظه آخری فروردین باکو Last minute tour of Farvardin Baku

آیا در فروردین ماه قصد سفر به باکو را دارید؟ اطلاعاتی درباره باکو و قیمت تور باکو ندارید؟ بهترین زمان برای سفر به این شهر چه زمانی می باشد؟ آب و هوای این شهر چگونه است؟ آیا باکو از نظر جاذبه های تفریحی و گردشگری مکانی مناسب برای سفر در تعطیلات عید نوروز می باشد؟ با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب به پاسخ های خود برسید.

تور لحظه آخری فروردین باکو

 

باکو به عنوان بزرگترین شهر، بندر و پایتخت کشور جمهوری آذربایجان به حساب می آید. این شهر در موقعیت غربی دریای خزر واقع شده است و یکی از مناطق نفت خیز جهان به شمار می رود. این شهر به دلیل نزدیک بودن به دریا، دارای پارک های ساحلی متنوع و فراوانی می باشد که از جاذبه های تفریحی آن می توان به اپرا، تئاتر و موسیقی اشاره کرد. بر اساس آمار های سال 2012 این شهر بزرگترین شهر قفقاز با جمعیت حدودی 3,202,300 میلیون نفر به حساب می آید و مساحت آن به 3,125 کیلومتر مربع می رسد. در تور لحظه آخری فروردین 97 باکو علاوه بر آشنایی با جاذبه های تفریحی و گردشگری این شهر، شما با آب و هوای این شهر در مناطق مختلف آن آشنا خواهید شد. یکی از معروف ترین آثار باستانی این شهر که در میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است، ایچری شهر می باشد که تورسیت های زیادی هر ساله به این قسمت از شهر سفر می کنند. قابل ذکر است که این آثار باستانی مربوط به دوره ساسانیان می باشد. مترو باکو در سال 1967 میلادی افتتاح شد تا سفر های درون شهری را آسان تر گرداند، این مترو دارای 3 خط و 25 ایستگاه می باشد. از سال 2015 رسما بازی های اروپایی در باکو برگزار شد که می توان از آنها به مسابقات اتوموبیل رانی اشاره کرد. باکو شهری با قدمت می باشد و به دلیل آنکه پیشینه آن با ایران باستان یکی بوده است، شاعر های معروفی دارد که می توان از آنها به صالح باکویی، فانی باکویی، مقرب باکویی، قدسی باکویی و عهدی باکویی اشاره کرد. در ادامه مطلب با جاذبه های این شهر آشنا خواهیم شد.

 

جاذبه های گردشگری باکو

جاذبه های گردشگری باکو بر زبان تمام تورسیت های این شهر می آید، به طور کلی جاذبه های گردشگری باکو به دو دسته اصلی مدرن و باستانی طبقه بندی شده اند. از جاذبه های دیدنی این شهر می توان به معماری های این شهر اشاره کرد، برج های بلند آن و خیبان هایی با طرح سنگ فرش های زیبا شاید این زیبایی ها را به این شهر داده است. ایچری شهر به گونه ای قلب جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آید.  تور ارزان باکو فرصتی مناسب برای سفر به این شهر می باشد تا از اماکن و جاذبه های مختلف آن بازدید کرد. از جاذبه های معروف آن می توان به برج های شعله، ونیز کوچک، موزه فرش های آذربایجان، دیوار های قدیمی شهر، ایچری شهر، بولوار باکو و مراکز خرید باکو اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری باکو

 

مراکز خرید باکو

باکو تا چند دهه پیش فقط بخاطر جاذبه های گردشگری آن به طوری معروف به حساب می آمد، حال با توجه به ساخته شدن برج های متعدد و بنا های مدرن، تعداد مراکز خرید لوکس در این شهر افزایش یافته است. از مراکز خرید شهر باکو می توان مراکز خرید 28 مال، مراکز خرید مترو پارک، مراکز خرید پارک بلوار، پورت باکو و مراکز خرید گنجلیک باکو را نام برد. بهترین زمان برای خرید از این بازار ها در ماه های بهار و اردیبهشت می باشد، قابل ذکر است که در پایان ماه های دیگر هم تخفیفاتی برای خرید محصولات وجود دارد. قیمت محصولات در باکو تا حدودی با تهران برابری میکند، اما قابل ذکر است که محصولات این بازار ها  در باکو، همگی درجه یک و با کیفیت می باشند.

مراکز خرید باکو

 

باکو دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری متفاوتی می باشد که هر ساله تورسیت های زیادی برای بازدید از این اماکن به این منطقه از اروپا سفر می کنند. برای مشاهده سایر مقاله ها پیرامون باکو و اطلاع از ارائه تور لحظه آخری فروردین باکو، به لیست تورهای ما و بخش های مختلف سایت تورزپرس مراجعه نمایید و برای ثبت و خرید تور مورد علاقه خود در این سایت اقدام کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • ندا محمدی | یکشنبه 26 شهریور 1396

  قیمت تور لحظه آخری باکو چند است؟آیا امکان رزرو آنلاین وجود داره؟
 • سحرملکی | یکشنبه 26 شهریور 1396

  سلام.تور باکو کمتر آژانسی است که ساپرت کنه.لطفا آژانسی که تور آذربایجان داره معرفی کنید و قیمت تور آذربایجان چند است؟
 • سلما حسینی | یکشنبه 26 شهریور 1396

  تور آفردار آذربایجان چه زمانی است؟آیا مهر آفر دارد؟
 • حامد | یکشنبه 26 شهریور 1396

  بهترین زمان برای سفر به این شهر چه زمانی می باشد؟
 • نگار | یکشنبه 26 شهریور 1396

  آیا باکو از نظر جاذبه های تفریحی و گردشگری مکانی مناسب برای سفر در تعطیلات عید نوروز می باشد؟
 • بهاره | چهارشنبه 29 شهریور 1396

  قیمت تور باکو مهرماه چند است؟کان رزرو آنلان وجود دارد؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها