تور لحظه آخری فروردین آنکارا


تور لحظه آخری فروردین آنکارا  Last minute tour of ankara

آنکارا پایتخت شهر ترکیه و از جمله شهرهای بزرگ آن است که مرکز استانی به همین نام نیز می باشد. این شهر بعد از استانبول دومین شهر بزرگ ترکیه بوده و در مرکز آناتولی بر لبه شرقی فلات بزرگ قرار گرفته است. آنکارا از شمال با استان های چانکیری و بلو هم مرز بوده، از  غرب با اسکی شهیر، و از شرق با استان گیر شهیر مرز مشترک دارد. این شهر بناهای تاریخی و مکان های توریستی فراوانی دارد که موجب میشود هر ساله گردشگران زیادی به آن سفر کنند. تاریخ آنکارا به عصر برنز بر می گردد و این شهر میزبان تمدن هاتیهایاها بوده که در هزاره دوم قبل از میلاد مسیح در این منطقه میزیسته اند.

آب و هوای آنکارا آب و هوایی قاره ای است و مثل خیلی دیگر از شهرهای ترکیه در تابستان ها، هوایی گرم و در زمستان ها هوایی سرد و برفی دارد. هر چند تابستان های آنکارا از سایر شهرهای ساحلی ترکیه، مطبوع تر است و شب های آن گاهی خنک هم می شود، اما در فصل بهار و پاییز با بیشترین میزان بارندگی در آن رو به رو هستیم. ماه‌ های مه (اردیبهشت)، ژوییه (خرداد)، و از سپتامبر تا نیمه‌ی اکتبر (از اواسط شهریور تا اواخر مهر) بهترین زمان برای سفر به آنکارا هستند و میتوانید در این زمان ها از آب و هوای این شهر زیبا لذت ببرید.

آنکارا

 

جاذبه های گردشگری آنکارا

مقبره آتاتورک: مقبره آتاتورک یکی از مهمترین مکان های دیدنی در ترکیه است. مقبره آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه در شهر آنکارا ، روی یک تپه زیبا در بخش «آنتیپ» شهر، قرار گرفته است و ساخت آن حدود 9 سال طول کشیده است. این بنا از تلفیق معماری باستانی و مدرن ساخته شده است و یک دستاورد در معماری مدرن ترکیه به شمار میرود. این بنا در میان یک حیاط بزرگ قرار گرفته است که با کفپوش های موزاییکی پوشیده شده میباشد. علاوه بر مقبره آتاتورک، یک موزه نیز در این مکان وجود دارد که اشیای متعلق به آتاتورک و همینطور مجسمه مومی آتاتورک و گالری عکس هایی از دوران زندگی او را در خود جای داده است .

 

تئاتر رومی آنکارا: یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنکارا تئاتر رومی است که در سال 1982 کشف شده و ساخت آن به قرن دوم پس از میلاد بر می گردد. یک سال بعد از کشف این مکان، حفاری های متعددی جهت کشف آثار دیگر در این بنا صوت گرفت که طی آن چندین مجسمه رومی پیدا شده و اکنون در موزه تمدن آناتولی در معرض تماشا قرار دارند.

آنکارا

 

محله تاریخی هامامونو: این محله تاریخی یکی دیگر از نقاط دیدنی آنکاراست که شما میتوانید در آن خانه های چوبی ساخته شده به سبک معماری عثمانی را مشاهده کنید. این محله  در پایین تپه قلعه آنکارا و در میدان اولوس قرار گرفته است. این محله خانه های قدیمی و بناهای تاریخی زیادی دارد که در کوچه های باریک قرار دارند و خیلی از آن ها در حال حاضر به عنوان رستوران، کافه و فروشگاه های سوغات و صنایع دستی استفاده میشوند. ۴ مسجد به نام های تاکتین سلطان، حاجی موسی، کاراکابی و ساریکادی در این منطقه وجود دارد که از جمله آثار و مکان های دیدنی آنکارا هستند.

 

دریاچه موگان: از جمله جاذبه های گردشگری آنکارا ، میتوان به طبیعت زیبای این شهر و جاذبه های طبیعی آن اشاره کرد. یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی آنکارا، دریاچه موگان است که در جنوب شهر گل باشی (در فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب آنکار) قرار گرفته است. اطراف این دریاچه یکی از مکان های پرطرفدار برای تفرج و گردش به شمار میرود و به همین دلیل در امتداد ساحل آن، رستوران ها و مکان های کمپینگ و ماهی گیری ساخته شده است تا گردشگران بتوانند لحظاتی خوش را کنار آن تجربه کنند.


برج آتاکوله، مسجد کجاتپه، موزه هنر و مجسمه سازی، موزه هوانوردی، موزه جنگ استقلال، آکواریوم آکوا وگا، معبد آگوستوس، قلعه آنکارا و آنکاپارک از جمله دیگر جاذبه های گردشگری آنکارا هستند که میتوانید در  تور آنکارا از آنها دیدن کنید. همچنین شما میتوانید برای خرید تور و رزرو آنلاین بلیط به مقصد آنکارا، به لیست تورهای ما مراجعه نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • محسن | چهارشنبه 26 مهر 1396

    تور 2 شب و 1 روز آنکارا چند؟
  • حسن | چهارشنبه 26 مهر 1396

    تور 4 روزه آنکارا چه قدر در میاد؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها