تور طبیعت گردی تهران


تور طبیعت گردی تهران

تور طبیعت گردی تهران::طبیعت؟ تور تهران؟طبیعت گردی در تهران؟

تصور مردم این است که به علت پرجمعیت بودن تهران،این شهر بسیار شلوغ و در نتیجه آلوده است.آلوده بودن تهران غیر قابل انکار می باشد،اما این شهرهمانند شهرهای دیگر ایران دارای مناطق گردشگری و جاذبه های طبیعی می باشد.در تهران پارک ها،پارک های جنگلی،آبشارها،چشمه ها و دریاچه های بسیار زیبا و دیدنی ای وجود دارد.مناطق طبیعت گردی تهران در سراسر این شهر پراکنده می باشد.مردم میتوانند برای شناسایی و دیدن مناطق طبیعت گردی تهران به سایت های مربوطه مراجعه کنند.تهران دارای طبیعت های شناخته شده و معروفی می باشد که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دنیا نیز شناخته شده می باشد.

مناطق طبیعت گردی تهران

مناطق طبیعت گردی تهران عبارت اند از:بام تهران،بوستان باغ ایرانی(باغ ایرانی)،باغ پرندگان تهران،روستای وردیج(روستای آدم های سنگی)،باغ گیاه شناسی ملی ایران،قله توچال،بوستان جمشیدیه،مجموعه فرهنگی –تاریخی سعد آباد،پارک بازیافت،بوستان آب و آتش،پارک نهج البلاغه،آبشار لت مال،پارک جنگلی چیتگر،پارک جنگلی لویزان،ایستگاه 5 تله کابین توچال،چشمه علی،چشمه شور،چشمه آبعلی هراز،دریاچه تار،دریاچه سد لتیان،،آبشار لار،آبشار دوقلو،آبشار اسون و..

تور طبیعت گردی تهران

در زیر برخی از مناطق گردشگری تهران را بررسی می کنیم:

بام تهران

بام تهران یکی از مناطق طبیعت گردی و گردشگری می باشد که در بالای خیابان ولنجک قرار دارد.به علت مشرف بودن این منطقه به مناظر زیبای کوهستانی و کل شهر تهران از مناطق پر بازدید می باشد.دارای گردشگرا ن زیادی می باشد.

تور طبیعت گردی تهران

بوستان آب و آتش

پارک حضرت ابراهیم یا بوستان آب و آتش کی از پر جاذبه ترین پارک های تهران می باشد که در سال 1388 بازگشایی شده است.این بوستان در در خیابان آفریقا واقع شده است.امکانات این پارک شامل:پل ابریشم،لانه کبوتر کالسکه رانی،فانوس دریایی،آبنما،برج آتش،،آلاچیق و محیطی سرسبز و بکر می باشد.

پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر واقع در حاشیه غربی شهر تهرا ن می باشد.مزیت این پارک در مقایسه با پارک های دیگر وجود پیست دوچرخه سواری،پیست اسکیت می باشد که علاقه مندان می توانند برای دوچرخه سواری و اسکیت به این پارک زیبا مراجعه کنند.

چشمه علی

چشمه علی که مربوط به دوره های اشکانیان و ساسانیان می باشد یکی از چشمه های باستانی و گردشگری است.این چشمه در شمال شهر ری و جنوب استان واقع می باشد .مردم زیادی از استان تهران و شهرهای دیگر برای دیدن این چشمه زیبا به شهر ری می آیند.

روستای وردیج

روستای وردیج در غرب تهران و در جاده های کوهستانی و پرپیچ و خمی وجود دارد.این روستای کوچک و زیبا در در دل کوهای البرز قرار دارد.مناسب ترین فصل برای دیدن این روستای زیبا،فصل بهار است که شکوفه های گیلاس و آلبالو این منطقه را یکدست مانند برف سفید پوش کرده است.این روستا ملقب به روستای ارواح سنگی نیز می باشد.

آبشار لار

آبشار لار در دشت زیبای لار در جاده آمل قرار دارد.این آبشار زیبا در نزدیکی روستای وانا قرار دارد.منحصر به فرد ترین ویژگی این آبشار وجود گل های زیبای وحشی می باشد.

تور طبیعت گردی تهران

کلام آخر طبیعت گردی تهران

با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد شما هم مثل من به این نتیجه رسیده اید که تهرا ن دارای مناطق بسیار زیبای طبیعی و گردشگری می باشد.اوقات خوش و خاطره انگیزی را برای شما گردشگران عزیز آرزو مندم.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها