تور شیراز فروردین


تور شیراز فروردین  Shiraz Tour Farvardin 

این شهر مرکز استان فارس و یکی از شهرهای مرکزی ایران بزرگ است. این شهر با 240 کیلومتر مربع مساحت، یکی از بزرگترین شهرهای کشور به حساب می آید. آب و هوای شیراز بسیار معتدل و متاثر از رشته کوه زاگرس در اطراف این منطقه است. این شهر از این جهت برای کشور همواره دارای اهمیت بوده است که در مسیر تجاری شمال به جنوب قرار گرفته است. بندر بوشهر همواره یکی از مهم ترین بنادر تجاری کشور بوده و مسیر تجاری که به این بندر می رسد از شیراز عبور می کند. اطراف شیراز را کوه هایی احاطه کرده اند که از نظر ایمنی برای این شهر در گذشته بسیار مهم بوده است.

تور شیراز فروردین 97 javascript:void(0)

 

جاذبه های گردشگری شیراز

این شهر هم از نظر تاریخی و هم از نظر طبیعی و گردشگری دارای جاذبه های فراوانی است. همچنین حرم ها و اماکن مقدس بسیاری در این شهر پراکنده شده اند. که هر یک از این جاذبه ها تور شیراز فروردین 97 را برای علاقه مندان جذاب می نماید. عمارت های تاریخی، باغ ها، پارک ها، شهربازی ها، موزه های جذاب، مراکز خرید، حرم ها و مقبره های مقدس از جمله جذابیت های چشم نواز این شهر هستند. همین حالا با خرید این تور داخلی می توانید تعطیلات خوشی را برای خود رقم بزنید.

 

باغ موزه نارنجستان قوام شیراز

باغ ها و موزه ها از مهم ترین جذابیت های این شهر هستند. اما باغ موزه از جذاب ترین قسمت های دیدنی شهر است که شما هم زمان می توانید از طبیعت و تاریخ با شکوه این شهر در کنار یکدیگر لذت ببرید. باغ موزه نارنجستان قوام از قشنگ ترین باغ موزه هایی است که می توانید در تور لحظه آخری فروردین شیراز از آن دیدن کنید. مردم شیراز این مجموعه را باغ قوام می نامند که توسط قوام السلطنه احداث گردیده است. منزل زینت الملوک، خانه عراقی ها، حمام اختصاصی قوام، حسینیه قوام، زنجیر خانه، حمام گچینه و ... از قسمت های مختلف این مجموعه هستند. شمال در خیابان لطفعلی خان زند و در محله بالاکفت، این باغ موزه بسیار زیبا را خواهید یافت.

باغ موزه نارنجستان قوام شیراز

 

مسجد نصیرالملک شیراز

این مسجد که به مسجد صورتی نیز معروف است، از مهم ترین مساجد شیراز است. علت اصلی معروفیت آن به خاطر وجود شیشه های رنگی این بنا است که سبب شده در طول روز این مسجد پر رنگ و نورانی بنماید و زیبایی ویژه ای را به این مکان بخشیده است. این اثر نیز همانند باغ موزه قوام از آثار دوران قاجاریه در ایران به حساب می آید. البته مسجد نصیر الملک بخشی از مجموعه نصیر الملک است که شامل مسجد، حمام، آب انبار، منزل و ... است. این مسجد در نزدیکی حرم شاه چراغ واقع شده است و شما پس از زیارت این حرم به راحتی می توانید از این مسجد زیبا در تور شیراز هم دیدن کنید.

مسجد نصیرالملک شیراز

 

آب و هوای شیراز برای تور شیراز فروردین چگونه است؟

این شهر به سبب اینکه در دامنه رشته کوه زاگرس واقع شده است، تحت نفوذ این شرایط اقلیمی قرار دارد و بارش سالانه مناسبی را در این شهر شاهد هستیم. همچنین کوه های بلندی دور تا دور این شهر را احاطه کرده اند و سبب شده اند تا شرایط اقلیمی این شهر تقریبا یکنواخت باقی بماند. شیراز از آب و هوای معتدلی برخوردار است و بهترین زمان سفر به این شهر از نظر اقلیمی، فصل بهار است که این شهر در زیباترین حالت خود قرار دارد. فروردین و اردیبهشت از ماه هایی هستند که درخواست برای تور شیراز افزایش می یابد. برای اطلاع از قیمت تور شیراز فروردین و رزرو آنلاین تور شیراز فروردین 97 همین حالا به لیست تورهای تورزپرس مراجعه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • ثمین | پنج‌شنبه 02 آذر 1396

    بجز فروردین چه ماه های دیگه ای آب و هوای شیراز برای مسافرت خوبه؟
  • زهرا حسینی | پنج‌شنبه 02 آذر 1396

    چطور می تونم از تورهای آفردار شیراز استفاده کنم؟ الان هم ارایه میدین؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها