تور زمینی کشور آذربایجان


تور زمینی کشور آذربایجان  Azerbaijan country tour

یکی از مقاصد گردشگری جدید که امروزه مورد استقبال بسیاری از گردشگران جهان به ویژه گردشگران ایرانی قرار گرفته است، نخجوان است. لذا برای آشنایی بیشتر و بهتر و آگاهی از نقاط گردشگری مطرح این کشور، استفاده از راهنمای سفر ضروری می باشد. در این مطلب سعی بر آن شده تا نکاتی چند در رابطه با نخجوان و راهنمای سفر به این کشور و بازدید از  جاذبه های گردشگری باکو جمع آوری گردد. می توانید برای مشاهده تور زمینی کشور آذربایجان و قیمت های آن در سایت تورزپرس جستجو کنید. آذربایجان از جمله کشور هایی است که سفر زمینی به آن از ایران، ممکن بوده و بسیار آسان است. تور زمینی آذربایجان می تواند در هزینه های شما کاهش قابل ملاحضه ای را ایجاد نماید.

در نقشه، منطقه ای در همسایگی شمال کشور عزیزمان ایران واقع شده است. این سرزمین که دارای تاریخ پر فراز و نشیب و پر تلاطمی است، سرانجام پس از جنگ و کشمکش های داخلی بسیار، در سال ۱۹۲۴ به عنوان منطقه خودمختار از توابع کشور آذربایجان به رسمیت شناخته شد. البته از نظر مدیریتی و اقتصادی و ... کماکان تحت حاکمیت کشور آذربایجان محسوب میشود. اگر مشتاق سفر به آذربایجان شده اید، برای اطلاع از قیمت تور باکو و قیمت تور آذربایجان روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

امروزه این منطقه به دلیل اینکه دارای وسعت کم و جمعیت کمتر از نیم میلیون نفر است، و با وجود جاذبه های گردشگری کوچک و بزرگ، مقصدی کمتر آشنا برای جهانگردان می باشد. هرچند برای علاقه مندان به فرهنگ و طبیعت، به ویژه مسافران ایرانی، این منطقه مناسب است. حال در این مطلب به بررسی قوانین و نکاتی که برای سفر به این منطقه نیازمندیم می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

برای سفر به این منطقه همیشه آب و هوا را مد نظر قرار دهید

برای سفر به آذربایجان، بهترین زمان اواخر فصل بهار تا اوایل پاییز است که آب و هوای معتدل در این منطقه حکمفرما است. به دلیل قرارگیری در فلات ایران، نخجوان دارای ارتفاع زیادی نسبت به سطح دریا نیست. از طرف دیگر زمستان های نخجوان دارای آب و هوای سرد و بسیار خشک است. لذا سفر به این منطقه در فصل زمستان دشواری خاص خود را دارد.

 

برنامه ریزی صحیح برای سفر

قبل از سفر بهتر است از جاذبه های گردشگری و مناطق و هتل ها اطلاعات کافی را جمع آوری کرده و با برنامه‌ ریزی کامل و زمانبندی مشخص، سفر را انجام دهید. از آن جایی که نخجوان منطقه بزرگی نیست، لذا با در نظر گرفتن سه یا چهار روز برای سفر، می توانید از جاذبه های مختلف این منطقه دیدن کنید. همچنین برای رزرو تور باکو می توانید به بخش تور خارجی سایت تورزپرس مراجعه کنید.

 

راه های دسترسی به اماکن مختلف را مطالعه کنید

امکان سفر به این منطقه از مسیرهای زمینی، هوایی و ریلی فراهم است. جاده زمینی بین ایران و نخجوان مسیری مناسب برای سفر می باشد. علاوه بر آن در صورت تصمیم به سفر هوایی، روزانه چندین پرواز از شهر باکو به مقصد نخجوان و برعکس انجام می گیرد. همچنین قطار از کشور های همسایه به مقصد نخجوان حرکت میکند. با این شرایط شما میتوانید در ضمن سفر به باکو، به راحتی از نخجوان نیز دیدن نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها