تور دهلی شهریور 96


تور دهلی شهریور 96

دهلی به عنوان دومین شهر بزرگ هند، بعد از بمبئی شناخته می شود. جمعیت این شهر حدود 14 میلیون نفر است که نزدیک به 21 میلیون نفر در کلان شهر های آن قرار دارند و یکی از بزرگترین شهر های هند محسوب می شود. این شهر با قدمتی بالای 5000 سال همراستا با شهر های بنارس و دمشق از قدیمی ترین شهر های جهان محسوب می شوند. شهر دهلی در ناحیه شمالی هند واقع شده است و با مساحت حدودی 1500 کیلو متر مربع که 743 کیلو متر آن بافت شهری است بزرگترین کلان شهر در جهان به حساب می آید. این شهر آب و هوای مطلوبی ندارد. در طول روز گرمای شدید آن به دلیل بیابان راجستان، و سرمای شدید آن در شب ها به دلیل کوه هیمالیا است. در فصل پاییز دمای هوا معمولا بین 40 درجه تا 45 درجه می باشد. در سال های 1772 تا 1911 پایتخت هند شهر کلکته بود اما جرج پنجم بریتانیا که در آن زمان پادشاه هندوستان بود، پایتخت خود را به شهر دهلی نو جا به جا کرد. از ان جایی که شهر دهلی یکی از شهر های با قدمت به حساب می آید، دارای اماکن تاریخی زیادی میباشد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد که گردشگران هر ساله به این شهر سفر کرده و از این اماکن نیز دیدن می کنند. در ادامه ی مقاله ی تور دهلی شهریور 96، به معرفی برخی از حاذبه های گردشگری این شهر خواهیم پرداخت.

تور دهلی شهریور 96

 

جاذبه های گردشگری دهلی

شهر دهلی به عنوان شهری با قدمت بیش از 5000 سال، جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و گردشگران زیادی به این شهر زیبا سفر می کنند تا از اماکن تاریخی و مناظر زیبای آن لذت ببرند. از جاذبه های اصلی این شهر می توان قلعه سرخ، قطب منار، آرامگاه همایون، دروازه هند، مسجد جما، معبد لوتوس، آکساردام، یامونا، راج گات، باغ لیدی، رشترپاتی بوهان، کلیسای رستگاری و دیگر جاذبه های فراوان آن که نمی توان تمامی آنها را به زبان آورد نام برد. جاذبه های گردشگری دهلی هر ساله تورسیت های بسیار زیادی را به سمت این منطقه از شمال هند می کشاند تا به بازدید از این اماکن زیبا و تاریخی بپردازند.  این شهر با توجه به اینکه توریست های زیادی را به سمت خود کشانده است، اما به دلیل آب و هوای نامطلوبش، سختی های زیادی همچون گرما و سرما را به گردشگران تحمیل می کند. در ادامه این مطلب، با جاذبه ای به نام قلعه سرخ آشنایی بیشتری پیدا خواهیم کرد. شما می توانید در تور دهلی از این جاذبه ها و اماکن دیدنی، بازدید کنید.

جاذبه های گردشگری دهلی

 

قلعه سرخ

یکی از بهترین جاذبه های شهر دهلی این قلعه می باشد که به قلعه سرخ و یا لاله قلعه معروف است. ساخت این قلعه به مدت 9 سال به طول انجامید و سپس در سال 1648 ساخت آن به پایان رسید. طول این دیوار به حدود 5 کیلو متر و ارتفاع آن به 15 تا 35 متر می رسد. علت نام گذاری به این شکل، بکار رفتن سنگ های قرمز رنگ می باشد. قعله اصلی در شهر آگرا بنا شده است اما زمانی که پایتخت از آگرا به دهلی تغییر میکند، دستور ساخت این قلعه داده شد. قلعه سرخ از بخش های مختلفی همچون مسجد مروارید و دروازه لاهور تشکیل شده است. بازدید کنندگان می توانند در مسجد مروارید دست نویس هایی به زبان فارسی را بر روی دیوار ها مشاهده کنند. اما متاسفانه بخشی وسیعی از این کتیبه ها تخریب شده اند. این قلعه حدود 255 هکتار مساحت دارد و در سال 2007 این قلعه در آثار باستانی و جهانی یونسکو ثبت شده است. در تور دهلی تابستان 96، بازدید از این قلعه دیدنی را فراموش نکنید.

قلعه سرخ

شهر دهلی دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد که کسانی که قصد سفر به این مکان باستانی و دیگر مکان های دهلی را دارند می توانند در ماه شهریور به این شهر زیبا سفر کنند. برای مشاهده سایر مقاله های ما، مشاهده لیست تور هند و دیگر مقاله ها، به بخش های محتلف سایت تورزپرس مراجعه نمایید و برای ثبت تور مورد علاقه خود، می توانید به لیست تورهای ما مراجعه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها