تور خرم دره توری پر مخاطب


تور خرم دره توری پر مخاطب

خرم دره زنجان را چقدر می شناسید؟ خرم دره در استان زنجان مکانی زیبا برای گردشگران و توریست ها می باشد. خرم دره زنجان هر ساله از پر بازدید ترین مکان ها در استان زنجان می باشد. شهرستان خرم دره یکی از شهرستان های سرسبز زنجان است که محبوبیت بالایی در بین دوستداران زنجان دارد. شهرستانی با باغ های سرسبز، چشمه سارها و صخره های عظیم است. سایت تورزپرس با تور ایران که به مقصد زنجان انجام می گیرد، بازدید از خرم دره را نیز برای شما فراهم کرده است. خرم دره از شهرستان های پر طرفدار و پر بازدید است که در تعطیلات، به خصوص در عید نوروز، پذیرای تعداد بالایی از بازدید کنندگان و گردشگران می باشد. زیبایی های این شهر باعث شده است که تور خرم دره همیشه پر مخاطب و محبوب باشد.

خرم دره

 

گردشگران و مسافران زیادی برای دیدن طبیعت زیبا و سایر آثار تاریخی ایران زمین به این خطه سفر می کنند. ابهر رود در طول شهر خرم دره جریان دارد و زیبایی بسیار زیادی به ان بخشیده است. این موضوع نیز یکی از عواملی می باشد که موجب جذب گردشگران می شود. شما می توانید لحظات خوب و خوشی را در خرم دره که کوچک‌ترین شهرستان استان زنجان است، تجربه کنید. خرم دره وسعتی در حدود ۵/۳۹۴ کیلومتر مربع دارد و جمعیت  این شهرستان طبق آمارهای موجود در سال‌های گذشته بالغ بر 65000 نفر می‌باشد. این شهرستان دارای یک بخش، یک شهر و دو دهستان است. دليل اصلی زیبایی بی وصف این شهرستان وجود باغ ها و زمين های کشاورزی اين منطقه و گذر رود ابهر می باشد.

 

آثار تاریخی خرم دره

تپه باستانی که می توان گفت اخیرا کشف شده است، از آثار تاریخی شگفت انگیز خرم دره می باشد. خمره هایی بزرگی که از گل ساخته شده اند و با قدمت زیادی که در حدود شش الی هشت هزار سال دارند، بدون شک از بی نظیر ترین آثار تاریخی این مرز و بوم می باشند. این خمره های زیبا به همراه ابزار های ساده گلی که مربوط به دروه کرومانیون ها و هموساپین ها می باشد، بسیار زیبا و شگفت انگیز است. کوزه های بزرگ گلی که بیشتر در زمین های زراعی دیده شده است. جالب است بدانید که باستان شناسان بر این عقیده اند که این کوزه های گلی بزرگ برای دفن مردگان به صورت عمودی مورد استفاده قرار می گرفته است. مشابه این نمونه های کشف شده در دهستان پلاس دیده شده است. این آثار توسط باستان شناسان خارجی کشف شده بود و بعد ها با ظهور انقلاب اسلامی و خروج باستان شناسان از ایران، دیگر کنکاشی صورت نگرفته است.

 

حمام تاریخی یان یان

حمام تاریخی یان یان در شهرستان خرم دره وجود داشته و ریشه ای کهن دارد. امروزه این حمام به سفره خانه ای سنتی برای جذب گردشگران و توریست ها مبدل گشته است. از جاذبه های بكر و دیدنی دیگر شهرستان خرم دره می توان به مواردی همچون باغ های وسیع میوه، بویژه محمود آباد، جاده بین مزارع داسداران، كوچه باغ های قدیمی، جنگل های شاه باغی، ارتفاعات همجوار الوند، پلاس و ویستان، دریاچه كوچك سدهای خلیفه لو و شویر، مسجد بهمن حجت کاشانی و غار بهمن حجت کاشانی اشاره کرد.

حمام یان یان
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • لیلا گفتاری | چهارشنبه 15 شهریور 1396

  سلام ایا خرید این تور انلاین است؟
 • حسین یاری | پنج‌شنبه 16 شهریور 1396

  خرید تور به صورت انلاین چگونه است؟
  مائده عبدالهی | 2017-09-07 12:09:24

  برای خرید آنلاین با آژانس تماس بگیرید.
 • فاطمه | پنج‌شنبه 16 شهریور 1396

  قیمت این تور چند است؟ ایا تور لحظه اخری هم دارد؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها