تور جنگل ابر


تور جنگل ابر

تور جنگل ابر یکی از تورهای تفریحی جذاب در شمال کشور است. این تور یکی از برنامه های جذاب هر شرکت گردشگری است که بطور معمول در ماه یک بار برگزار می شود. مدت زمان این تور کوتاه و در بیشتر مواقع دو روزه است و برای تعطیلات چند روزه بسیار مناسب می باشد. توصیه من به شما این است که قبل از سفر به یک شهر یا یک منطقه، درباره آن مطالعاتی داشته باشید. این امر باعث می شود تا از سفر خود بیشتر لذت ببرید. با ما همراه باشید تا این تور جذاب را برایتان معرفی نماییم.

تور جنگل ابر

 

جنگل ابر

جنگل ابر قدیمی ترین جنگل هیرکانی با گونه های گیاهی و جانوری کمیاب است. بیشترین بخش این جنگل در نزدیکی روستای ابر (روستای ابر در شمال شرقی شهر بسطام است) در شهرستان شاهرود قرار دارد و بخش کوچکی از آن نیز نزدیک به روستای شیرین آباد (روستای شیرین آباد در بخش مرکزی شهرستان علی آباد کتول قرار گرفته است) قرار دارد. این روستا از طریق جاده ای جنگلی به روستای ابر وصل می شود. خانه ها و کلبه های روستای شیرین آباد محل اقامت گردشگران هستند که در استان گلستان واقع شده است. جنگل ابر از اکوسیستم با ارزشی برخوردار می باشد چرا که این جنگل در بین دو منطقه نیمه بیابانی و جنگلی واقع شده است.

 

پوشش گیاهی جنگل ابر

از پوشش گیاهی جنگل ابر می توان درختان اسپرس، چوبک، توسکا، راش، افرا، بارانک، سرخدار و همچنین گیاهان دارویی را نام برد. گونه های جانوری آن نیز شامل پستاندارانی چون گرگ، شغال، روباه، خرگوش، کل و بز، خرس و از پرندگان کرکس، عقاب، کبک، شاهین و از خزندگان مار و دیگر جانوران می شود نام برد. جنگل ابر به علت غوطه ور شدن در دریایی از ابرها، شهرت فراوان دارد. البته وجود ابرها کاملا به شرایط آب و هوایی بستگی دارد و همیشه دیده نمی شوند. علاوه بر دریای ابرها و درختان کهن هیرکانی، از دیگر جاذبه های دیدنی جنگل ابر آبشار آلوچال است. آبشار زیبای آلوچال از به هم پیوستن دو آبشار دیگر تشکیل می شود.

آبشار آلوچال شاهرود

 

تور جنگل ابر

تور جنگل ابر شامل بازدید از مقبره بایزید بسطامی که از بزرگان تصوف و عارف قرن سوم هجری است. که برخی از فلاسفه او را در رده منصور حلاج می دانند. و همچنین برج کاشانه که مربوط به دوران باستان است و آتشکده زرتشتیان بوده، می شود. بعد از بازدید از مقبره بایزید و برج کاشانه، گردشی در شهر بسطام و سپس حدود 4 ساعت جنگل پیمایی تا آبشار آلوچال می باشد. این سفر به همراه یک شب اقامت در وسیله نقلیه و یک شب اقامت در روستای ابر است. از لوازم ضروری سفر به جنگل ابر، لوازمی چون لباس گرم، کیسه خواب، بادگیر، کفش کوه پیمایی، چراغ قوه و ... است. در سفر به جنگل ابر دوربین عکاسی فراموش نشود، چرا که مناظر بسیار زیبایی در انتظار شما هستند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • سهراب | شنبه 03 تیر 1396

    سلام
    امکان داره آژانس های معتبری که تور جنگل ابر را برگزار می کنند را معرفی کنید؟
  • اتوسا احمدی | دوشنبه 05 تیر 1396

    سلام
    لیست چند تور را به ایمیل شما فرستادم
نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها