تور جاکارتا شهریور 96


تور جاکارتا شهریور 96

جاکارتا، پایتخت جمهوری اندونزی، یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است و از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای اسلامی دنیا بشمار میرود. این شهر مرکز فعالیت های اقتصادی، تجاری و فرهنگی اندونزی بوده و مرکز سیاسی ـ اداری ایالت جاکارتا محسوب میشود. جاکارتا بافتی قدیمی دارد و  بیشتر  بناهای آن متعلق به دوره استعمار است. با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر و نزدیکی آن به دریا، آب و هوای جاکارتا تقریبا استوایی بوده و در اکثر روزهای سال آب و هوایی گرم و مرطوب دارد. در زمستان ها جاکارتا باران زیادی به خود میبیند ولی در فصل بهار، آب و هوایی معتدل دارد. به طور کل جاکارتا در یکی از پر باران ترین مناطق جهان قرار گرفته و میزان متوسط باران سالانه ی آن به دو هزار میلیمتر و میانگین رطوبت آن به ۸۱% میرسد. این شهر دو فصل متفاوت دارد که شامل آب و هوای خشک و مرطوب میشود. اکتبر تا آوریل آب و هوا بسیار مرطوب بوده و مه تا سپتامبر آب و هوا خشک‌ تر  است.

تور جاکارتا

 

بهترین زمان برای سفر به جاکارتا، از ماه مه تا سپتامبر است که هوا بهتر است . اگر قصد سفر با تور جاکارتا را داشته باشید میتوانید از تور اندونزی شهریور ۹۶ و تور اندونزی تابستان ۹۶ استفاده کنید و خود را به شهر توریستی جاکارتا برسانید. در غیر این صورت یادتان باشد از قبل به فکر رزرو هتل باشید وگرنه ناچار میشوید در این شهر توریستی، هر هتلی را با هر قیمتی بپذیرید. جذابیت‌های طبیعی جاکارتا در کنار تاریخ و فرهنگی غنی و معابد و کاخ‌هایی باشکوه و همینطور امکانات گردشگری موجب شده تا این شهر ، همه ساله پذیرای مسافران زیادی از سراسر دنیا باشد. شما میتوانید مدرنیته و سنت را در کنار هم در این شهر زیبا مشاهده کنید و از تلفیق آن دو لذت ببرید.  شهر مینیاتوری تامان یکی از جاذبه های گردشگری جاکارتا است که میتوانید در این شهر از آن دیدن کنید. این شهر در واقع یک منطقه فرهنگی تاریخی است که در شرق جاکارتا قرار دارد.  مجسمه‌های هنرمندانه‌ی مینیاتوری در این باغ بزرگ به گونه ای ساخته شده اند که فرهنگ و تاریخ اندونزی را برای شما به نمایش میگذارند. علاوه بر این، دریاچه ای زیبا با یک مجمع‌الجزایر مینیاتوری، تله‌کابین، موزه، سینما و تئاتر از دیگر امکانات تفریحی این مجموعه‌ی زیبا هستند که ساعت ها شما را سرگرم میکنند.

شهر مینیاتوری تامان

 

از دیگر جاذبه های گردشگری در جاکارتا، بنای یادبود ملی بوده که در قسمت مرکزی میدان Merdeka قرار گرفته است و در واقع بناییست که برای یادبود استقلال اندونزی ساخته شده است. این برج ۱۳۲ متری در سال ۱۹۶۱ ساخته شد و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جاکارتا محسوب میشود. مسجد استقلال یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در اندونزی است که بزرگترین مسجد در ناحیه جنوب شرقی آسیا نیز به شمار میرود. این مسجد نیز مثل برج یادبود ملی، برای بزرگداشت استقلال جاکارتا ساخته شده و به همین دلیل ، استقلال نام گرفت. مرکز تفریحی Ancol Dreamland ، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری جاکارتاست که در کنار اسکله جاکارتا قرار گرفته است و یکی از بزرگترین مراکز تفریحی اندونزی به شمار میرود. این پارک با انواع وسایل بازی مدرن و مجهز در کنار سایر امکانات گردشگری و رفاهی، برای هر سلیقه ای جذاب است و میتواند شما را ساعت ها سرگرم کند. موزه‌ی ملی اندونزی، موزه‌ی تاریخ جاکارتا، موزه وایانگ، پارک Suropati، باغ  وحش راگونان، کلیسای جامع سنت ماری، رصد خانه ی جاکارتا و جزیره‌ی پراموکا از دیگر جاذبه های گردشگری جاکارتا هستند که میتوانید در تور جاکارتا تابستان 96 از آنها دیدن کنید. قیمت تور جاکارتا با توجه به امکانات و زمینی یا هوایی بودن آن متفاوت میباشد و انتخاب تور مورد نظر و امکاناتی که برای آن تور در نظر گرفته شده است بر  عهده خود شما است.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها