تور تایلند فروردین


تور تایلند فروردین

از جاذبه های گردشگری کشور تایلند ، شهر باستانی آیوتایا است. آیوتایا پایتخت سابق تایلند است. این شهر را تاجران چینی و تایلندی ساخته اند و آثار فرهنگ آنان همچنان در این شهر در کنار بناهای دیدنی برجا مانده است. آیوتایا به مدت 417 سال، پایتخت تایلند بوده و یکی از باستانی ترین شهرهای تایلند است که در زمان خود، از بزرگترین شهرهای دنیا و مرکز تمدن آسیای جنوب شرقی بوده است. در سایت تورزپرس تور تایلند فروردین 97 ارائه شده است که می توانید با خرید تور یا رزرو تور به این کشور توریستی که هر ساله گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند، سفر کرده و لذت ببرید.

 

شهر باستانی آیوتایا در تایلند

آیوتایا در 89 کیلومتری شمال بانکوک واقع است و معماری آن، ترکیبی از هنر معماری کامبوج و هنر دوره سوخوتای است. این شهر که در قرن هفدهم، بسیاری آن را از زیباترین شهرهای آسیا می دانستند، از سال 1991 در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است. از این شهر که زمانی بیش از چهارصد معبد را در خود جای داده بود، امروزه تنها کمتر از 50 معبد و ردیف هایی از مجسمه های قدیمی و نیمه ویران بودا بر جای مانده است. مسیر بانکوک تا آیوتایا سرسبز و پر از شالیزارهای برنج است. شهر آیوتایا نیز همانند بانکوک، شهری زیبا و پر از معابد باستانی است. در تمام سطح شهر در حاشیه پیاده روها گروهی را در حال درست کردن حلقه های گل و فروش آنها می توان دید. موسیقی و رقص های سنتی متعلق به هر کدام از سلسله های پادشاهی نیز دراین شهر اجرا می شود. در سایت تورزپرس، تور ارزان این شهر برای شما دوستداران سفر ارائه شده تا بتوانید به این شهر زیبا سفر کنید و از جاذبه های آن دیدن کنید. در ادامه چند مکان دیدنی شهر آیوتایا را برایتان معرفی می نماییم.

 

مرقد شیخ احمد قمی

این مقبره در دانشگاه تربیت معلم آیوتایا واقع است و یکی از جاذبه های گردشگری تور تایلند، به خصوص برای مسلمانان و ایرانیان به شمار می آید. پیشنهاد می شود در تور تایلند، حتما از این مکان دیدن کنید.

 

معبد قدیمی آیوتایا

از آثار دیدنی شهر آیوتایا معبد قدیمی شهر است که در آن، بزرگترین مجسمه بودای تایلند به نمایش گذاشته شده و جذابیت خاصی دارد. مشهور است که در دوران حمله برمه به آیوتایا، مانک های بودایی، این مجسمه بزرگ طلایی را زیر خاک پنهان کردند و بعدا از زیرخاک در آورده، دوباره آن را برپا کرده اند. در اطراف معبد، دور بعضی از درخت های تنومند، پارچه های رنگین به صورت دخیل بسته اند. روی درخت، یادگاری های زیادی نوشته شده است. در داخل معبد نیز مردم به شیوه خاصی فال می گیرند. آنان دسته های کوچک چوب، تقریبا هم اندازه ی مداد، را در یک لیوان می ریزند و تکان می دهند تا یکی از چوب ها بیرون بیفتد، سپس شماره نوشته شده روی آن چوب را به متصدی معبد می دهند و وی فال آن شماره را که روی یک کاغذ نوشته شده، به صاحب فال می دهد.

 

در اطراف این معبد، ویرانه های کاخ ها و معابد قدیمی آیوتایا که در جنگ با برمه ویران شده اند، دیده می شود. به خصوص سرتمام مجسمه های بودا را کنده اند. از این شواهد می توان فهمید که جنگ بودایی، علیه بودایی نیز وجود داشته است.

 

چرا در فروردین تور تایلند گران تر است؟

شروع ماه فروردین مصادف است با تعطیلات عید نوروز و این تعطیلات فرصت مناسبی برای سفر و گشت و گذار است. برای ما ایرانی ها، دو زمان برای سفر وجود دارد که می توانیم به سفر رفته و خوش بگذرانیم. یکی تعطیلات تابستان و دیگری تعطیلات اول تا 13 فروردین ماه است. در فروردین ماه به دلیل این که بازار سفرهای داخلی و خارجی داغ است، و به دلیل حجم بالای گردشگران برای سفر های خارجی، آژانس ها امکانات متنوعی در تورهای خود قرار داده و در این زمان ها تورها گران تر است. تور تایلند فروردین 97 به این دلایل گران می شود، چون متقاضی زیادی دارد. همینطور برای اطلاع از قیمت تور تایلند، می توانید به صفحه تورهای ما مراجعه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • سلما عظیمی | دوشنبه 20 شهریور 1396

    سلام تور تایلند فروردین سال 97 منظورتونه؟
  • روح الله کریمی | دوشنبه 20 شهریور 1396

    رزور تور تایلند در فروردین ماه چگونه است؟
  • مهدی | سه‌شنبه 28 شهریور 1396

    تور لحظه آخری پاتایا چند است؟آیا امکان رزرو وجو داره؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها