تور باکو ژانویه


تور باکو ژانویه Tour Baku January

آیا تور باکو ژانویه را برای بازدید از جاذبه های گردشگری باکو تجربه کرده اید؟ تور باکو در ژانویه و کریسمس از تورهای مورد استقبال با هزینه ی مناسب و کیفیت بالا است. بهترین تورهای ژانویه باکو در سایت تورزپرس در اختیار شما قرار گرفته اند. سایت تورزپرس به دلیل همکاری با آژانس های معتبر، تورهای با کیفیتی را ارائه می کند. هتل هایی که در تور باکو ژانویه در دسترس هستند، بالاتر از سه ستاره بوده و بسته به بودجه و سلیقه تان می توانید تور باکو مورد نظرتان را انتخاب کنید. قیمت تور باکو و قیمت تور آذربایجان نیز در این تورها متفاوت بوده و کاملا بستگی به نوع امکانات دارد. در ادامه برخی از جاذبه هایی که می توانید در تور باکو ژانویه دیدن و استفاده کنید را برایتان معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

قصر شیروان‌ شاه در تور باکو ژانویه

این قصر آن سوی دروازه های شهر کهن ایچری‌ شهر قرار گرفته است. این سازه که از نمادهای کهن باکو به حساب می آید، در قرن پانزدهم میلادی همزمان با پایان یافتن حکومت عباسیان و هنگامی که باکو به عنوان مرکز پادشاهی شروان‌ شاه انتخاب شد، احداث شده است. این سازه ی کهن در سال ۲۰۰۰ میلادی به لیست میراث جهانی یونسکو افزوده شد. این قصر با پیاده‌ روی ایستگاه متروی ایچری‌ شهر تنها ۵ دقیقه فاصله دارد و بسیار نزدیک است.

 

قلعه دختر باکو

این قلعه (به آذربایجانی قیزقالاسی) یکی از سازه های تاریخی بسیار جالب در باکو محسوب می شود که مربوط به دوران ساسانی است. قلعه دختر باکو دارای ارتفاعی در حدود ۲۹/۵ و عرض ۶ متر می باشد که یکی از مهمترین و با ارزش ترین بناها در فهرست میراث جهانی یونسکو (ثبت در سال ۲۰۰۰) محسوب می شود که همین مطلب، اهمیت این موضوع را به خوبی روشن می کند. در سال های دور سازه ی بیان شده به عنوان عبادتگاه آناهیتا و نیایشگاه زرتشتیان به حساب می آمده است. پس از آنکه این قلعه در سال ۱۹۶۰ بازسازی و مرمت شد، جهت بهره وری مناسبتر به موزه تبدیل شده است. درست مثل قصر شروان‌ شاه، این سازه هم داخل دروازه های شهر باستانی قرار گرفته است و بدون وسیله نقلیه و با پای پیاده هم می توان به آن دسترسی پیدا نمود.

حرف ها، داستان ها، و گفته های زیادی از این که چرا نام این ساختمان قدیمی، قلعه دختر گذاشته شده است در زبان مردم جاری است. یکی از این داستان ها حکایت می کند که دختر شاه باکو برای در امان ماندن از گناه، دستور ساخت این برج زیبا را میدهد و بعد از از اتمام این بنا، خود را از بالای آن به پایین پرت می کند. اما به جز این، روایت های زیادی درباره این قلعه وجود دارند که نمیشود همه آنها را پذیرفت.

 

 

بلوار شهر باکو

بلوار شهر باکو که رسما پارک ملی دریاکنار نامیده می شود، مکانی بسیار مناسب جهت تماشای دریای کاسپین و زیباترین مناظر باکو در شب است. مراکز تجاری، رستوران‌ها، چایخانه‌ها، مراکز خرید، و گیاهانی دیدنی جزئی از اصلی ترین جاذبه‌هایی می باشد که در اینجا برای بازدید و لذت بردن شما فراهم شده است. به این موضوع می افزاییم که در صورتی که می خواهید محلی را داشته باشید که بتوانید در آن راحت باشید، این پارک بهترین گزینه برای این منظور می باشد. هنگامی که هوای بسیار گرم در تور ارزان باکو اذیتتان نمود، جهت استفاده از هوای بهتر و تازه‌ ای که از جانب دریا می‌آید، توصیه می شود که زمانی را در آن به استراحت بپردازید. مهمتر از همه اینکه قایق سواری روی دریای خزر حتی برای یک مرتبه هم که باشد، تا چند وقت آن را فراموش نخواهید نمود. هنگام شب به جهت قایق سواری، بسیار مطبوع و لذت بخش خواهد بود.

مطالعه پست های زیر جهت آشنایی با جاذبه های تفریحی و گردشگری آذربایجان و انواع تورها به شما توصیه می گردد.

تور آذربایجان از آستارا

تور باکو زمینی از آستارا

تور باکو از اردبیل
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها