تور باکو عید


تور باکو عید Tour of Baku Eid

عید نوروز از مهمترین تعطیلات در ایران است که بیشترین سفر های خارجی و داخلی در این ایام انجام می شود. در تعطیلات نوروز بازار تورهای داخلی و خارجی بسیار داغ شده و تمامی آژانس های گردشگری به تکاپو افتاده تا بتوانند حجم بالای گردشگران را مدیریت کنند. در این بین سفرهای خارجی مهمترین گزینه برای بسیاری از هموطنان است که در بین تورها، اگر بخواهیم تور مناسب و مقرون به صرفه ای را نام ببریم، می توانیم به تور باکو عید نوروز اشاره کنیم. در مقاله های قبلی سایت گردشگری تورزپرس در مورد جاذبه های گردشگری باکو و تور باکو ارزان مطالبی بیان شد. نوروز از بهترین زمان ها برای خرید تور و رفتن به سفر، به دلیل تعطیلات شغلی و آب و هوای مناسب است. تور باکو عید با خدمات برتر و کیفیت مناسب در سایت تورزپرس قرارمی گیرد و به صورت آنلاین می توانید تور باکو نوروز را انتخاب کنید.

 

برج مایدن باکو

ایــن برج از جنس سنگ بوده و به شکل مخروط احداث شده است. ارتفاع آن 29 متر بوده و نمــاد بسیار مناسبی بــرای معمــاری کشور آذربایجــان بــه حساب می آید. چندان دقیق نمی توانیم سال تاسیس و احداث این سازه را بگوییم! اما در نمای این سازه ریزه کاری ها و معماری قرن 12 را می توان مشاهده نمود. این سازه را به زبان ترکی، گیــز قلعســی می نامند کــه در زبان فارســی قلعــه دختــر گفته می شــود و روایت های گوناگونی درباره آن بیان می شود. اگر به بالای پشت بام این برج برویم، کوچه ها و بازارهای قدیمی باکو مشخصا مشهود می باشد.

 

کاخ شیروان شاه باکو

مواد اولیه ساخت این قصر زیبا و هیجان آور، ماســه و ســنگ می باشد و در سال های دور، اقامتگاه یکــی از فرمانروایان آذربایجــان بــوده اســت و ساخت آن به قــرن پانزدهــم باز می گردد. ناگفته نماند که ایــن کاخ یــک بــار در ســال ۲۰۰۳ مــورد مرمت و تعمیر واقع شده است. دری که در جانبِ غربــی آن قرار دارد، ســنگی می باشد و حکاکی هــای بسیار زیبایی روی آن صورت گرفته اســت. پله هــا از سوی حیــاط تشــریفاتی بــه یــک آب انبــار هشــت ضلعــی، ختم می شــوند. در مجاورت ایــن کاخ، ویرانه هــای مســجد کیقبــاد رویت می شود. شما می توانید در تور باکو از این جاذبه دیدن کنید.

 

موزه فرش باکو

سال ها قبل، ایــن مــوزه با نام مــوزه ی لنیــن شناخته می شد، ولی اکنون بــه مــوزه ی فــرش بســیار دیدنی تبدیــل شــده است و پیشینه ی فــرش در آذربایجــان را در خود نهادینه کرده است. فراتر از هــزار قالیچــه دســت بافت و کمیــاب و زیبــای آذری، ایرانی و داغســتانی در این موزه حفظ و نگهداری شده و به دید عموم گذاشته شده است. اگــر تمایل زیادی به فرش و تاریخ آن دارید، می توانید تنها با ۴٠٠٠ تومــان اضافــه، یــک راهنمــا یا لیدر را همراه خود کنید و از او تقاضا کنید تــا در رابطه با طــرح، نشانه های به کار رفته و پیشینه ی فرش هــا مطالبی را برای شما بیان نماید.

 

موزه هنر دولتی

در تور باکو  حتما به موزه هنر سری بزنید. در حقیقت ایــن مــوزه در دو عمــارت شیک و لاکچری واقع شده است. ســاختمان اصلــی، متشکل از آثــار هنــری قــرن 19 آذربایجــان و شوروی سابق، مانند نقاشــی و مجســمه و … میباشد و ســاختمان کوچک تـر، هنرهایی مثل هنــر مــدرن مجسمه ســازی و نقاشــی را به نمایش میگذارد که در واقع انواع هنرهای آذربایجــان را به منصه ظهور می گذارد. شما اگر راقب به خرید تور باکو شده اید، برای اطلاع از قیمت تور باکو و قیمت تور آذربایجان روی لینک کلیک کنید. همچنین مطالعه ی پست های تور باکو از ارومیه و تور باکو از اردبیل به جهت آشنایی بیشتر با باکو و تفریحات آن توصیه می گردد.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها