تور باکو ارزان


تور باکو ارزان  Cheap Baku tour

تور باکو یکی ارزان ترین تورها در بین تورهای خارجی محسوب می شود که به دلیل داشتن مرز زمینی مشترک، شما می توانید تور زمینی کشور آذربایجان از مرز آستارا یا بیله سوار را انتخاب کنید و سفری ارزان به باکو را تجربه کنید. سایت تورزپرس انواع تورهای باکو را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از بین متنوع ترین تورهای آذربایجان، بهترین تور را انتخاب کنید که در نهایت یک تور ارزان و مهیج نصیبتان شود. جاذبه های گردشگری باکو بسیار متنوع و جذاب بوده و تور 4 روزه باکو حداقل زمانی است که برای دیدن مهم ترین این جاذبه ها باید صرف کنید. در ادامه برخی از جاذبه های این کشور را برایتان معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

این مجتمع فرهنگی در شهر باکو ساخته شده است که معمار آن فردی بسیار چیره دست به نام «زاها حدید» بوده است. مرکز فرهنگی حیدر علی اف جهت تفریح و سرگرمی بسیار مناسب بوده و استفاده زیادی از آن می شود. معماری ابداعی و بدیع این مجموعه، هنرمند بودن این طراح زبردست را نمایان می کند. این مجموعه متشکل از گالری یادبود حیدر علی اف (پادشاه آذربایجان در دوران اتحاد جماهیر شوروی سابق بین سال‌ های ۱۹۶۹ تا ۱۹۸۹ و ریاست جمهوری این کشور از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳)، گالری هنر، سالن‌های کنسرت و کتابخانه، رستوران و سالن کنفرانس می باشد.

 

کوه آتشین باکو

یکی از جاذبه های دیدنی در آذربایجان، کوه آتشین باکو است. این کوه در فاصله ی ۲۵ کیلومتری شمال شرقی شهر باکو واقع شده است. این کوه به این علت اهمیت زیادی از جانب گردشگری دارد که در آن همیشه آتشی روشن بوده که طبیعت این منطقه و این کوه را بسیار زیبا نموده است. منشا این آتش ذخایر گاز زیر زمینی و بدون لوله می باشد. شما علاقمندان سفر به باکو، اگر مشتاق سفر شده اید، برای اطلاع از قیمت تور باکو و قیمت تور آذربایجان می توانید روی لینک کلیک کنید.

 

ونیز کوچک

در سال های 1950 تا 1970 میلادی مکان های سرگرمی و تفریحی زیادی از جمله کافه میرواری، پارک آبی ونیز کوچک و سینما بهار در بلوار باکو احداث شد که امروزه هم آنها را می توان مشاهده و از آن ها استفاده کرد. «ونیز کوچک» نام شهرکی در بلوار باکو می باشد که حدود 60 سال پیش بنا شد. مساحت این شهرک چیزی حدود ۱۰,۰۰۰ متر مربع می باشد. در حال حاضر این شهرک دارای دو جزیره بزرگ و چندین جزیره‌ی کوچک می باشد که بسیار باعث جلب توجه آن شده است.

اگر تمایل دارید در مکانی ویژه مثل ونیز قایق سواری نمایید، غذای با کیفیت بخورید و اوقات دلنشین و خاطره انگیزی را داشته باشید، سعی کنید حتما از این محل دیدن نمایید. باکو  بزرگترین شهر و نیز بزرگترین بندر آذربایجان به حساب می آید. این شهر در کرانه غربی دریای کاسپین در شبه جزیره ای به نام آب‌ شوران واقع شده است و جزء قسمت های نفت‌ خیز دنیا به شمار می رود. باکو شلوغ ترین شهر قفقاز بوده و از لحاظ جمعیتی، شهری در منطقه قفقاز به اندازه ی باکو جمعیت ندارد. از جمله برنامه ها و تفریحات جذاب باکو، می توان به برنامه‌ های متعدد هنری از جمله موسیقی، تئاتر و اپرا اشاره کرد که در کنار تعداد زیادی از پارک‌ های ساحلی، این شهر را بسیار جذاب نموده است.

مسجد امام حسین باکو

در کشور های اسلامی، مکان های مذهبی، یکی از جاذبه های مهم برای گردشگران مسلمان به حساب می آید و برای افراد زیادی مهم است که بتوانند در مقصد گردشگری خود، برای انجام فرایض دینی، به مساجد مراجعه کنند. مســجد امام حسین باکو نــو ســاز بوده و معمــاری دیدنی اش بــه کشورهای شــمال آفریقــا مربوط می شود و نیز از هنــر مــدرن آذربایجــان نشات گرفته می باشد.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها